گزارش: نیروی فضایی ایالات متحده استفاده از ابزارهای ChatGPT مانند را به دلیل ترس های امنیتی متوقف می کند


به گفته مدیر ارشد نرم افزار سابق این وزارت، حداقل 500 پرسنل نیروی فضایی تحت تأثیر قرار گرفتند.

بر اساس گزارش ها، نیروی فضایی ایالات متحده به طور موقت پرسنل خود را از استفاده از ابزار مصنوعی تولیدی در حین انجام وظیفه برای حفاظت از داده های دولتی منع کرده است.

بر اساس گزارش 12 اکتبر بلومبرگ، به اعضای نیروی فضایی اطلاع داده شده است که آنها “مجاز” استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مبتنی بر وب برای ایجاد متن، تصاویر و سایر رسانه ها را ندارند، مگر اینکه به طور خاص تایید شده باشد. نیروی کار نگهبان (اعضای نیروی فضایی) در 29 سپتامبر.

لیزا کوستا، معاون عملیات فضایی نیروی فضایی برای فناوری و نوآوری، در این یادداشت گفت: «هوش مصنوعی مولد» بدون شک نیروی کار ما را متحول خواهد کرد و توانایی گاردین را برای کار سریع افزایش خواهد داد.

با این حال، کاستا توضیح داد که پذیرش هوش مصنوعی و مدل زبان بزرگ (LLM) باید «مسئولانه‌تر» باشد و به نگرانی‌ها در مورد امنیت سایبری و استانداردهای پردازش داده‌ها اشاره کرد.

نیروی فضایی ایالات متحده شاخه خدمات فضایی نیروهای مسلح ایالات متحده است که وظیفه حفاظت از منافع ایالات متحده و متحدانش در فضا را بر عهده دارد.

به گفته بلومبرگ با استناد به اظهارات نیک چایلان، مدیر ارشد نرم افزاری سابق نیروی هوایی و فضایی ایالات متحده، تصمیم نیروی فضایی حداقل 500 نفر را تحت تأثیر قرار می دهد که قبلاً از یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد به نام «Ask Sage» استفاده می کنند.

گزارش شده است که Chaillan از تصمیم نیروی فضایی انتقاد کرده است. او در ایمیلی که در سپتامبر به کاستا و دیگر مقامات ارشد دفاعی ارسال کرد، نوشت: «صراحتاً، این ما را سال‌ها از چین عقب می‌اندازد.

چالان افزود: «این یک تصمیم بسیار کوتاه مدت است.

چایلان خاطرنشان کرد که آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده و بخش‌های آن ابزارهای هوش مصنوعی تولیدی خود را توسعه داده‌اند که استانداردهای امنیت داده‌ها را برآورده می‌کند.

مرتبط با: حفاظت از داده ها در چت هوش مصنوعی: آیا ChatGPT با استانداردهای GDPR مطابقت دارد؟

نگرانی هایی که استادان می توانند اطلاعات خصوصی را به عموم مردم درز کنند، در ماه های اخیر برای برخی از دولت ها عامل ترس بوده است.

ایتالیا در ماه مارس ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT را به دلیل مشکوک بودن به نقض قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها به طور موقت مسدود کرد و حدود یک ماه بعد تصمیم خود را تغییر داد.

غول های فناوری مانند اپل، آمازون و سامسونگ از جمله شرکت هایی هستند که کارمندان را از استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT در محل کار منع یا محدود می کنند.

مجله: دستکاری قیمت ادعایی ماسک، چت ربات هوش مصنوعی ساتوشی و موارد دیگر
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید