سناتورهای آمریکایی لایحه NO-FOOKING را برای ممنوعیت کلون سازی غیرمجاز هوش مصنوعی پیش نویس می کنند


قانون پیشنهادی تنها چند ساعت پس از شکست مذاکرات بین بازیگران و استودیوهای هالیوود صادر شد. تکرارکننده های هوش مصنوعی نقطه اصطکاک اصلی در مذاکرات بودند.

بر اساس لایحه ای که توسط یک گروه دو حزبی از سناتورهای ایالات متحده پیشنهاد شده است، بازآفرینی صداها و تصاویر مردم با استفاده از هوش مصنوعی غیرمجاز ممنوع خواهد بود.

سناتورهای دموکرات کریس کونز و امی کلوبوچار، همراه با سناتورهای جمهوریخواه مارشا بلکبرن و تام تیلیس، پیش نویس مناظره ای از قانون حفظ اصل، حفاظت از هنر، و ایمن نگه داشتن سرگرمی (نه جعلی) را در یک بیانیه مطبوعاتی در 11 اکتبر منتشر کردند.

شرکت‌ها یا افرادی که کپی‌های غیرمجاز هوش مصنوعی یک فرد زنده یا مرده را ایجاد می‌کنند، طبق قانون مسئول خسارات وارده خواهند بود و پلتفرم‌هایی که آگاهانه از کپی‌های هوش مصنوعی غیرمجاز میزبانی می‌کنند، طبق قانون مسئول خسارات وارده خواهند بود. جریمه ها از 5000 دلار برای هر تخلف شروع می شود.

نقل قول برجسته از تعریف “کپی دیجیتال” در پیش نویس قانون. منبع: سناتور کونز

این لایحه استفاده محدود از کپی های غیرمجاز هوش مصنوعی محافظت شده توسط متمم اول، از جمله مواردی که برای اهداف خبری، به عنوان بخشی از فیلم های مستند یا برای اهداف “تفسیر، انتقاد، دانش پژوهی، طنز یا تقلید” استفاده می شود را مجاز می کند.

سناتور کونز در بیانیه‌ای گفت: سازندگان در سراسر کشور از کنگره می‌خواهند تا سیاست‌های روشنی را در مورد استفاده و تأثیر هوش مصنوعی مولد ایجاد کند. کنگره باید تعادل مناسبی را برای دفاع از حقوق فردی، حمایت از متمم اول، و تشویق نوآوری و خلاقیت هوش مصنوعی ایجاد کند.

سناتور بلکبرن افزود که این لایحه “اولین گام خوب” برای محافظت از ترانه سرایان، بازیگران و سازندگان آمریکایی است که “لایق حق داشتن نام، تصویر و شباهت خود (NIL) هستند.

پیش‌نویس لایحه در زمانی ارائه می‌شود که آهنگ‌های ایجاد شده با کمک ابزارهای هوش مصنوعی که از صدها هنرمند تقلید می‌کنند در پلتفرم‌های پخش جریانی مانند YouTube و SoundCloud در حال افزایش هستند.

مرتبط با: Snapchat در مورد خطرات چت ربات هوش مصنوعی توسط ناظر داده بریتانیا هشدار داد

آهنگ “Heart on my Sleeve” توسط کاربر ناشناس TikTok “ghostwriter977” از آوازهای هوش مصنوعی هنرمندان Drake و The Weeknd استفاده کرد و اوایل امسال در فضای مجازی منتشر شد و قبل از انتشار روی پلتفرم میلیون ها بازدید را به خود اختصاص داد.

چندین سرویس پولی ابزارهای هوش مصنوعی را برای تقلید صدای نوازندگان، بازیگران و چهره های عمومی ارائه می دهند. منبع: voicify.ai

شباهت های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی همچنین نقطه اصطکاک در اعتصاب ها و مذاکرات بازیگران هالیوود بوده است. اتحادیه بازیگران سینما- اتحادیه هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) از این پیشنهاد حمایت می کند.

SAG-AFTRA در 11 اکتبر فوق الذکر مذاکرات با اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) از جمله دلایل دیگر با شکست مواجه شد، زیرا ظاهراً این اتحادیه از “محافظت از هنرمندان در برابر جایگزینی با هوش مصنوعی” خودداری کرده است.

AMPTP در همان روز در بیانیه‌ای گفت: «واضح است که شکاف بین AMPTP و SAG-AFTRA بسیار زیاد است و مذاکرات دیگر ما را به سمتی سازنده سوق نمی‌دهد».

انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) اعتصاب خود را در 27 سپتامبر پایان داد، تقریباً پنج ماه پس از توافق اتحادیه با AMPTP مبنی بر دستمزدهای بالاتر و قراردادهای منصفانه تر بر سر استفاده از هوش مصنوعی در اتاق نویسندگان.

مجله: AI Eye: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در رمزنگاری، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید