رگولاتورهای ایالات متحده ممنوعیت صادرات تراشه های هوش مصنوعی به خاورمیانه را رد می کنند


وزارت بازرگانی ایالات متحده مسدود کردن فروش تراشه های هوش مصنوعی به خاورمیانه را تکذیب کرد و در مورد اینکه آیا این الزامات فقط برای برخی کشورها اعمال می شود، سکوت کرد.

به گزارش رویترز، وزارت بازرگانی ایالات متحده در 31 اوت گفت که دولت بایدن “از فروش تراشه به خاورمیانه جلوگیری نکرد”.

این امر پس از آن منتشر شد که گزارش Nvidia اعلام کرد دولت ایالات متحده در حال گسترش الزامات مجوزهای صادراتی برای تراشه های هوش مصنوعی (AI) است.

رقیب مستقیم انویدیا، Advanced Micro Devices (AMD) نیز نامه مشابهی از رگولاتورها دریافت کرده است.

وزارت بازرگانی در مورد اینکه آیا این الزامات برای برخی شرکت های آمریکایی اعمال می شود یا خیر، اظهار نظری نکرد. با این حال، طبق این پرونده، قوانین جدید Nvidia و AMD را ملزم می‌کند تا قبل از فروش تراشه‌های پرچم‌دار خود به «برخی از کشورهای خاورمیانه» مجوز بگیرند.

هیچ یک از شرکت‌ها فاش نکرده‌اند که آیا برای آن مجوزها درخواست داده‌اند یا بازخوردی در مورد صدور مجوز برای آن منطقه وجود داشته است.

مرتبط با: توسعه دهنده تراشه هوش مصنوعی ۱۰۰ میلیون دلار از سامسونگ و هیوندای دریافت می کند

این شرکت در گزارش سه ماهه خود به تنظیم‌کننده‌ها هشدار داد که «کنار گذاشتن عملاً از کل یا بخشی از چین» می‌تواند به نتایج بلندمدت این شرکت آسیب برساند.

در اکتبر 2022، دولت بایدن اولین کنترل صادرات را با هدف کند کردن توسعه سیستم های هوش مصنوعی پیشرفته چین با تراشه های نیمه هادی قدرتمند ساخت شرکت های آمریکایی صادر کرد.

مقامات واشنگتن در 29 ژوئن گفتند که در حال بررسی تشدید مقررات فوق الذکر هستند که قدرت محاسباتی تراشه های موجود در بازار چین را بیشتر محدود می کند.

اقدامات انجام شده توسط دولت ایالات متحده توسط سایر تنظیم کننده ها در سراسر جهان به دقت زیر نظر گرفته می شود. مدت کوتاهی پس از اجرایی شدن اولین مقررات ایالات متحده، توافقی با هلند و ژاپن برای محدود کردن صادرات تجهیزات تولید نیمه هادی به چین منعقد شد.

مقامات بریتانیا، فرانسه و آلمان همگی به صراحت اعلام کرده اند که در حال بررسی بررسی سرمایه گذاری مستقیم خارجی چین در بخش های کلیدی مانند هوش مصنوعی هستند.

چین در پاسخ گفت که صادرات محصولات گالیوم و ژرمانیوم، مواد اولیه اولیه مورد نیاز برای تولید تراشه‌های هوش مصنوعی را کنترل خواهد کرد.

مجله: AI Eye: با خوب بودن در ChatGPT، بحث های پورنوی جعلی کودکان با هوش مصنوعی، بررسی های هوش مصنوعی آمازون نتایج بهتری دریافت کنید


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *