یک مقام آمریکایی نگرانی نظامی در مورد دسترسی چین به فناوری ابری را تایید کرد


این تایید در حالی صورت می گیرد که تنش ها بین ایالات متحده و چین همچنان در حال افزایش است.

آلن استیوز، معاون وزیر بازرگانی ایالات متحده در امور صنعت و امنیت اخیراً در یک رویداد در توکیو، ژاپن به خبرنگاران گفت که ایالات متحده در حال حاضر در تلاش است دسترسی چین به فناوری‌های مبتنی بر ابر آمریکا را محدود کند.

استیوز در گفت‌وگو با خبرنگاران در مجمع سیاست‌گذاری Mount Fuji Dialogue در 21 اکتبر گزارش‌هایی را تایید کرد که نشان می‌دهد ایالات متحده در حال بررسی تدابیر مداخله‌ای مشابه در دسترسی چین به فناوری ابری است که در تراشه‌های هوش مصنوعی (AI) انجام می‌دهد.

طبق گزارشی از Nikkei، Estevez گفت: “فناوری های مبتنی بر ابر در حال حاضر بسیار فراگیر هستند. اکنون خود هوش مصنوعی بسیار فراگیر است.”

استیوز ادامه داد:

نگرانی این است که… در آینده، هوش مصنوعی احتمالاً لجستیک نظامی را مدیریت و کنترل خواهد کرد [and] رادار نظامی قابلیت‌های جنگ الکترونیک بهبود می‌یابد. بنابراین ما می خواهیم مطمئن شویم که استفاده را کنترل می کنیم.”

همانطور که کوین تلگراف اخیرا گزارش داده است، دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی ایالات متحده بیانیه ای در حمایت از کنترل صادرات تراشه های هوش مصنوعی در 17 اکتبر صادر کرد. الزامات جدید مستلزم ایجاد الزامات مجوز جهانی برای صادرات تراشه های کنترل شده به هر کشوری از جمله چین است که ایالات متحده تحریم کرده است.

مرتبط با: مقامات ایالات متحده در حال نظارت بر استخراج کنندگان بیت کوین مرتبط با چین به دلیل نگرانی های امنیت ملی: گزارش

به دنبال ممنوعیت صادرات تراشه‌های هوش مصنوعی که اخیراً معرفی شده است، سهام انویدیا، رهبر بازار ایالات متحده، حدود 5 درصد کاهش یافته است، زیرا برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند حرکت مثبتی برای سازندگان تراشه‌های چینی انجام شود.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا قانونگذاران ایالات متحده قصد دارند ممنوعیت مشابهی را برای دسترسی به فناوری رایانش ابری اعمال کنند یا خیر. لجستیک آن به دلیل خدمات مبتنی بر ابر که نیازی به صادرات فیزیکی ندارند، به صورت پویا متفاوت خواهد بود.

بحث‌های بین ایالات متحده و چین در مورد افزایش بالقوه محدودیت‌های صادراتی ممکن است با تحولات اخیر تشدید شود. کشتی‌های متحد آمریکا در فیلیپین در هفته‌های اخیر با محاصره کشتی‌های گارد ساحلی چین مواجه شده‌اند.

یک گزارش رویترز بیان می کند که یک “برخورد خفیف” در 22 اکتبر زمانی رخ داد که یک کشتی گارد ساحلی چین تلاش کرد از رسیدن یک کشتی تدارکاتی فیلیپین به مقصد جلوگیری کند.

در پاسخ، ایالات متحده تعهد خود را برای محافظت از کشتی‌های فیلیپینی «در هر نقطه از دریای چین جنوبی» تجدید کرد.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید