قانونگذاران ایالات متحده ادعا می کنند که CCP در فراخوان Prometheum برای تحقیقات SEC و DoJ مرتبط است


اعضای جمهوری خواه کنگره ادعاهای خود را در مورد روابط پرومتئوم با حزب جامعه چین با ارائه اظهارات بالقوه نادرست یا گمراه کننده به SEC افزایش داده اند.

شش عضو کنگره ایالات متحده از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و وزارت دادگستری خواسته اند تا در مورد Prometheum تحقیق کنند و ادعا می کنند که این شرکت با حزب کمونیست چین ارتباط دارد.

در نامه‌ای به تاریخ 10 ژوئیه، سناتور آلاباما، توماس توبرویل و پنج عضو مجلس نمایندگان ادعا کردند که آرون کاپلان، مدیر عامل پرومتئوم، ممکن است در جلسه استماع 13 ژوئن در مورد شفافیت مقرراتی در فضای ارزهای دیجیتال شهادت دروغ داده باشد. قانونگذاران ایالات متحده ادعا کردند که Prometheum با سرمایه گذارانی مرتبط است که “با حزب جامعه چین” پیوند دارند: بلاک چین وانشیانگ شانگهای و گروه دارایی دیجیتال HashKey.

به گفته Tuberville و Representatives، شهادت کاپلان در مقابل کنگره حاکی از آن است که Prometheum مستقل از Wanxiang و HashKey توسعه یافته است و ظاهراً با اطلاعاتی که شرکت در پرونده‌های SEC ارائه کرده است، متناقض است. قانونگذاران از گری جنسلر، رئیس SEC و مریک گارلند، دادستان کل خواستند تا به این موضوع رسیدگی کنند.

مرتبط با: بلاک چین Assoc. به دلیل تایید “مشکوک” اطلاعاتی در مورد Prometheum می خواهد

بسیاری از قانونگذاران در حزب جمهوری خواه، از جمله شش عضوی که نامه 10 ژوئیه را امضا کردند، اغلب نگرانی های خود را در مورد روابط با سازمان های مستقر در چین یا دولت این کشور هنگام بررسی مقررات یا قوانین مربوط به دارایی های دیجیتال ابراز می کردند. سناتور سابق پت تومی و نماینده مینه سوتا تام ایمر نسبت به استفاده از یوان دیجیتال چین در بازی های المپیک زمستانی 2022 پکن هشدار داده اند.

Cointelegraph برای اظهار نظر با آرون کاپلان تماس گرفت، اما در زمان انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد. با این حال، یک وال استریت ژورنال در 23 ژوئن توسط آرون و بنجامین کاپلان، مدیر عامل شرکت، ادعا کرد که نگرانی های توبرویل در مورد روابط ادعایی پرومتئوم با چین “غیر موجه” و مبتنی بر “اطلاعات قدیمی” است.

کاپلانز گفت: «ما رسماً تمام روابط توسعه ای و استراتژیک مشترک با Wanxiang و شرکت های تابعه آن را در 21 اکتبر 2021 پایان دادیم. پرومتئوم تمامی روابط مالکیت معنوی و فناوری را با Wanxiang قطع کرده و به آن و شرکت‌های وابسته آن دسترسی به اطلاعاتی که می‌تواند ایالات متحده یا شهروندانش را در معرض خطر قرار دهد، نداده است.

مدیر عامل پرومتئوم گفت که این شرکت در اوایل سال 2023 گروه حامی ارز دیجیتال اتاق بازرگانی دیجیتال مستقر در ایالات متحده را ترک می کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *