تعطیلی دولت ایالات متحده در راه است – 5 چیزی که باید در این هفته در بیت کوین بدانید


بیت کوین هفته را با سفر به 26000 دلار آغاز می کند – آیا قدرت قیمت بیت کوین می تواند بر فروشندگان و «تقاطع مرگ» هفتگی غلبه کند؟

بیت کوین (BTC) هفته آخر سپتامبر را با آزمایش مجدد 26000 دلار آغاز می کند، زیرا دامنه سرسخت ادامه دارد.

بسته شدن هفتگی بی‌نظیر، زمینه را برای یک تاپ ماهانه بی‌درخشش سنتی برای قیمت BTC ایجاد می‌کند.

بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن یک هفته شلوغ و پر از رویدادهای کلان اقتصادی، هنوز چیزهای زیادی برای غلبه بر قبل از سپتامبر دارد. ارقام تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه دوم در 28 سپتامبر منتشر خواهد شد و اطلاعات مربوط به هزینه های مصرف شخصی (PCE) در روز بعد منتشر می شود.

اما نکته قابل توجه احتمالاً در قالب سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، یک هفته پس از تصمیم وی برای حفظ نرخ های بهره آمریکا در سطوح بالای فعلی خواهد بود.

تورم موضوع اصلی بحث در سه ماهه چهارم است و بیت کوین همچنان فاقد جهت است زیرا هر هفته بدون ظهور روند صعودی یا نزولی مشخص می گذرد.

آیا این هفته متفاوت خواهد بود؟ شمارش معکوس برای بسته شدن ماهانه آغاز شده است.

نمودار هفتگی قیمت BTC چاپ “صلیب مرگ”

در حالی که عملکرد قیمت BTC در آخر هفته ثابت ماند، پس از بسته شدن هفتگی در 24 سپتامبر بدتر شد.

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD به سمت 26000 دلار حرکت کرده است و در زمان نگارش این مقاله، این سطح همچنان قادر به حفظ حمایت قبل از اولین افتتاحیه هفته وال استریت است.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

مفسرانی که روند مبادلات را مورد بررسی قرار دادند، خاطرنشان کردند که انحلال در هر دو موقعیت بلند و کوتاه BTC رخ داده است.

بیت کوین هنوز به پایین ترین حد دو هفته اخیر خود نزدیک است و استدلال های تحلیلگران محتاط در مورد آنچه ممکن است در آینده اتفاق بیفتد را تقویت می کند.

معامله گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital به نظارت بر وضعیت ادامه داد، که به گفته او می تواند تکرار رفتار قبلی قیمت BTC باشد. در آخر هفته، او استدلال کرد که پایان سال 2023 می تواند دقیقاً مانند سال 2019 به نظر برسد، مشابه دوره گذشته.

او گفت: «بیت‌کوین ممکن است در دسامبر کلان امسال، به دنبال همان فراکتال نزولی سال 2019، بیشتر سقوط کند. پیشنهادی در کنار جدول مقایسه ای

داخل بحث بعدی Rekt Capital یک هدف نزولی فراکتال بالقوه را در X نزدیک به 20000 دلار شناسایی کرده است.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

در همین حال، کیت آلن، یکی از بنیانگذاران منابع ردیابی شاخص های مواد، به اصطلاح “صلیب مرگ” را در بازه های زمانی هفتگی جاسوسی کرده است.

در اینجا، کاهش میانگین متحرک ساده 21 هفته ای (SMA) از همتای رو به رشد 200 هفته ای خود عبور کرد. این پدیده ای است که ضعف نسبی اقدامات اخیر قیمت را برجسته می کند.

آلن با آپلود نموداری از ابزارهای قیمت سفارشی Material Indicators که هشدار نزولی را نشان می دهد، اضافه کرد که اگر بیت کوین/دلار آمریکا 26500 دلار بازگردد، این نمودار باطل می شود.

دیدگاه خوش بینانه تر از سوی معامله گر و تحلیلگر Credible Crypto بود که معتقد بود تعادل مجدد در ترکیب بازار منجر به بازگشت به 27000 دلار می شود.

ما یک تجمع واضح، قابل مشاهده و تایید شده را در میدان سبز تجربه کردیم. نظر داد بر روی نمودار بر اساس تجزیه و تحلیل از آخر هفته.

به نظر می رسد این حرکت اخیر به سمت نزولی، قبل از گسترش به سمت بالا، دستکاری در سمت نزولی (مربع قرمز) باشد. 27 هزار می آیند.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Trusted Crypto/X

وضعیت “سبز” را تا سپتامبر 2023 حفظ می کند

علیرغم ضعف یک شبه، بیت کوین در سراسر سپتامبر در سیاه باقی می ماند. این یک دستاورد نادر با معیارهای تاریخی است.

آخرین داده‌های زنده از منبع ردیابی CoinGlass نشان می‌دهد که BTC/USD به صورت ماهانه 0.8 درصد افزایش می‌یابد.

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش). منبع: CoinGlass

در حالی که این ممکن است در مقایسه با نوسانی که معمولاً در این جفت مشاهده می‌شود، اندک به نظر برسد، سپتامبر معمولاً شروعی نزولی را نشان می‌دهد که برخلاف روند صعودی مهم‌تر که به‌طور سنتی در اکتبر مشاهده می‌شود.

بنابراین، سال 2023 در مسیر قوی‌ترین عملکرد سپتامبر بیت کوین در هفت سال گذشته قرار دارد.

ماه اکتبر که به دلیل همپوشانی آن با بیت کوین و افزایش ارزهای دیجیتال به طور غیررسمی در بین هدلرها به نام “آپتوبر” شناخته می شود، در همین حال محل بحث است.

Michaël van de Poppe، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، پیشنهاد کرد که شروع ماه آینده می تواند سوختی برای افزایش ارزش کل بازار کریپتوها به بالای میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA) فراهم کند.

ارزش کل بازار کریپتو با مقاومت متحرک 200 هفته ای متحول می شود. گفت تا پایان هفته گذشته او X مشترک داشت.

“من فکر می کنم این فقط یک مسئله زمان است که ما بر این موضوع غلبه کنیم. اگر Ethereum ETF Futures تایید شود و Uptober راه اندازی شود، احتمالاً 1-2 هفته خواهد بود.

نمودار مشروح ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Michaël van de Poppe/X

EMA 200 هفته ای بیت کوین همچنان به عنوان پشتیبانی عمل می کند و در حال حاضر 25700 دلار است.

عنوان داده های PCE هفته کلان پاول فدرال رزرو

اگر رویدادهای کلان اقتصادی هفته گذشته برای ایجاد نوسانات جدی در بازارهای بیت کوین و کریپتو کافی نبود، شاید انتخابات پایان ماه بتواند تأثیر مطلوبی داشته باشد.

تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده پیش از اظهار نظر پاول، رئیس فدرال رزرو و پنج سخنران دیگر، از جمله رئیس لیزا کوک، در 28 سپتامبر است. بازارها، مانند همیشه، زبان مورد استفاده – به ویژه پاول – را به دقت زیر نظر خواهند داشت تا تعیین کنند که سیاست اقتصادی آینده چگونه خواهد بود. ممکن است منجر شود.

داده‌های PCE یک روز بعد به دست خواهند آمد و یکی از شاخص‌های ترجیحی فدرال رزرو برای اندازه‌گیری روند تورم شناخته شده است.

منبع تفسیری مالی Kobeissi Letter در چشم انداز X خلاصه کرد: “هفته بسیار شلوغی با از سرگیری نوسانات بود.”

بر اساس داده‌های FedWatch Tool گروه CME، پیش از داده‌ها و سخنرانان فدرال رزرو، بازارها با احتمال 75 درصد قیمت‌گذاری می‌کنند که نرخ‌های بهره در سطح فعلی در نشست سیاست‌گذاری بعدی در نوامبر ثابت بماند.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

در همین حال، خطر تعطیلی مجدد دولت آمریکا به دلیل اختلافات بودجه نیز در حاشیه است. جو کارلاسار، وکیل دادگستری طرفدار بیت کوین می گوید که سیاستمداران تا دوم اکتبر فرصت دارند تا از چنین وضعیتی جلوگیری کنند.

تجزیه و تحلیل کاهش موجودی مبادله BTC را رد می کند

به گفته یک تحلیلگر قدیمی، بیت کوین، که می تواند در صرافی ها خریداری شود، ممکن است به پایین ترین سطح خود از سال 2018 رسیده باشد، اما این دلیلی برای جشن گرفتن یا خوش بینی نیست.

به گفته ویلی وو، خالق پلتفرم آمار Woobull، ماهیت “مصنوعی” موجودی BTC صرافی ها به این معنی است که کاهش چند ساله آنها نشان دهنده این نیست که عرضه بیت کوین نقدینگی یا کمیاب شده است.

آیا خرید موجودی BTC در صرافی ها قیمت را افزایش می دهد؟ نه! او گفت: این یک اشتباه است. گفت یک رشته در آخر هفته X مشترک دارد.

این اتفاق در طول ماه سال 2022 رخ داد. هیچ شوک عرضه ای وجود نداشت زیرا BTC مصنوعی از طریق بازارهای آتی به موجودی اضافه شد. زمانی که بازارهای آتی کاهش یافت، بازار به کف رسید.

نمودار مشروح موجودی بیت کوین در صرافی ها. منبع: Willy Woo/X

وو استدلال کرد که تایید یک صندوق قابل معامله با قیمت نقدی بیت کوین یا ETF در ایالات متحده می تواند تا حدی مشکل را “رفع” کند.

او اضافه کرد که قراردادهای آتی همان فیل در اتاق بودند که دیدگاه او را نسبت به بازار در ابتدای سال 2022 تحریف کردند، قبل از اینکه بیت کوین/دلار آمریکا در ماه نوامبر به کمترین میزان در دو سال اخیر یعنی 15600 دلار برسد.

او اعتراف کرد: «من دیدم که بازار در اوایل سال 2022 با خواندن جریان‌های زنجیره‌ای (نقطه‌ای) به‌عنوان صعودی، صعودی شد، در حالی که عامل تأثیرات آتی برعکس آن را می‌گفت.

بیت کوین شباهت های “جالب” را برای سال 2020 ارائه می دهد

صرف‌نظر از عملکرد کوتاه‌مدت قیمت بیت‌کوین، برخی از آن‌ها در مورد سلامت کلی بیت‌کوین در سال جاری همچنان صعودی هستند.

مرتبط: دارندگان کوتاه مدت بیت کوین به دلیل ضرر تقریباً 100 درصدی غیر واقعی دچار وحشت می شوند

در میان آنها، معامله گر و تحلیلگر معروفی به نام Moustache است که معتقد است سطوح فعلی ممکن است آخرین شانس برای “خرید افت” BTC در سال 2023 باشد.

موستاش با آپلود نموداری که وضعیت موجود را با وضعیت سال 2020 مقایسه می کند، به شباهت های “جذاب کننده” در شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) اشاره کرد.

او سپس بر هلدینگ 200 هفته ای EMA به عنوان پشتیبانی تاکید کرد.

۹۵ درصد منتظر قیمت‌های پایین‌تر هستند که این اتفاق نخواهد افتاد. نوشت در برخی از نظرات همراه، نمودار دیگری BTC/USD را در ساختار “مگافون” در حال گسترش قرار می دهد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Mustache/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید