GAO ایالات متحده می گوید فقدان همکاری بین سازمانی باید در مقررات ارز دیجیتال مورد توجه قرار گیرد


در گزارشی که توسط نماینده ماکسین واترز درخواست شده است، سازمان عالی نظارت کشور با احتیاط بی طرف است، اما از توانایی این نهادها برای همکاری با یکدیگر ناراضی است.

دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده (GAO)، یک آژانس نظارتی کنگره، گزارشی را منتشر کرد که در ماه ژوئن در مورد چارچوب نظارتی برای استفاده از بلاک چین در امور مالی تکمیل شد.

این گزارش 77 صفحه ای توسط ماکسین واترز و استفن لینچ، نمایندگان مجلس نمایندگان، پیش از انتخابات میان دوره ای، زمانی که آنها به ترتیب رئیس و عضو رتبه بندی کمیته خدمات مالی مجلس بودند، درخواست کردند. این گزارش به طرز شگفت انگیزی نیاز به مقررات بیشتر را آشکار کرد. این آژانس چارچوبی برای ارزیابی پیشنهادهای اصلاحات نظارتی دارد که در سال 2009 تدوین شده است.

این گزارش به پلتفرم‌های معاملاتی دارایی‌های دیجیتال و استیبل‌کوین‌ها به‌عنوان محصولات غیرقانونی اشاره کرد، اما سیاست‌ها و فعالیت‌های تنظیم‌کننده‌ها را بدون درگیر شدن در بحث‌های «جنگ سرزمینی» درباره شناسایی اوراق بهادار بررسی کرد. به این ترتیب، او بازارهای نقدی دارایی‌های دیجیتال غیرامنیتی را به عنوان مرکز شکاف نظارتی شناسایی کرد و اظهار داشت:

کنگره می‌تواند با انتصاب یک تنظیم‌کننده فدرال برای نظارت جامع فدرال بر بازارهای نقدی دارایی‌های رمزنگاری غیرامنیتی، ریسک‌های ثبات مالی را کاهش دهد و بهتر اطمینان حاصل کند که کاربران پلت‌فرم از محافظت برخوردار می‌شوند.»

در این گزارش آمده است که دارایی های سنتی در این دسته دارای مقررات محکمی هستند. دارایی های رمزنگاری شده تحت نظارت محدود هستند، مانند شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری (FinCEN) و مجوزهای انتقال پول دولتی.

مطالب مرتبط: آژانس کنگره ایالات متحده 4 گزینه سیاست کلیدی برای بلاک چین را پیشنهاد می کند

استیبل کوین ها در رابطه با ترکیب ذخایر، حسابرسی و افشای آنها و حقوق بازخرید نیاز به مقررات دارند. در این گزارش آمده است که مقررات فعلی مجموعه ای از اقداماتی است که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کمیسیون معاملات آتی کالا انجام شده است که به معنای “نظارت و نظارت پیشگیرانه منسجم و جامع” نیست.

GAO گفت که DeFi را می توان در رابطه معکوس با سطح عدم تمرکز تنظیم کرد. هنگامی که یک اکوسیستم کاملاً غیرمتمرکز است، هیچ فردی وجود ندارد که بتوان آن را مسئول توسعه، بهره برداری یا مدیریت آن معرفی کرد. همچنین ممکن است بیش از یک حوزه قضایی نظارتی را در عملیات خود پوشش دهد.

این گزارش که به مسائل مربوط به جنگ سرزمینی می پردازد، نیاز به هماهنگی بیشتر بین تنظیم کننده ها را شناسایی کرده و به شکایات فعالان بازار در مورد واکنش کند تنظیم کننده ها به نوآوری های بازار اشاره می کند. این گزارش بیان می‌کند که شورای نظارت بر ثبات مالی وزارت خزانه‌داری وظیفه رهبری تلاش برای ایجاد یک رویکرد واحد برای نظارت بر دارایی‌های دیجیتال را از طریق فرمان اجرایی مارس 2022 در مورد اطمینان از توسعه مسئولانه دارایی‌های دیجیتال بر عهده دارد.

این گزارش توصیه می‌کند که هفت سازمان نظارتی مربوطه “به طور مشترک یک مکانیسم هماهنگی رسمی موجود را ایجاد یا تطبیق دهند”. […] برای شناسایی جمعی خطرات ناشی از محصولات و خدمات مرتبط با بلاک چین و تدوین یک پاسخ قانونی به موقع. بعلاوه:

این مکانیسم ممکن است شامل اسناد برنامه‌ریزی رسمی باشد که دفعات جلسات و فرآیندهای شناسایی ریسک‌ها و پاسخ به آنها را در چارچوب‌های زمانی توافق شده تعیین می‌کند.

در حالی که اداره اتحادیه اعتبار ملی با این یافته موافقت کرد، دیگران مخالف یا مخالف بودند. GAO بالاترین حسابرس کشور است. در حالی که توصیه های آن از نظر قانونی الزام آور نیستند، یافته های آژانس قدیمی دارای وزن اخلاقی قابل توجهی است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *