بانک‌های فدرال رزرو آمریکا می‌گویند استیبل کوین‌ها می‌تواند «منبع بی‌ثباتی مالی» باشد.


این گزارش استیبل کوین ها را با وجوه بازار پول مقایسه می کند و در نهایت به این نتیجه می رسد که کاستی های مشابهی دارند.

بانک‌های فدرال رزرو بوستون و نیویورک گزارشی از کارکنان خود را در 26 سپتامبر منتشر کردند که در آن استیبل کوین‌هایی مانند USDT و USDC را با وجوه بازار پول مقایسه کردند. یافته‌های کلیدی در این گزارش شامل مشاهده این است که استیبل کوین‌ها و صندوق‌های بازار پول از الگوهای مشابهی در طول معاملات پیروی می‌کنند، و اینکه استیبل کوین‌ها می‌توانند بی‌ثباتی را برای سیستم مالی گسترده‌تر ایجاد کنند.

“دوران و پروازها به سمت ایمنی: آیا استیبل کوین ها وجوه جدید بازار پول هستند؟” این گزارش شامل مقایسه‌ای جامع از رفتار سرمایه‌گذاران در طول اجرای استیبل‌کوین در سال‌های 2022 و 2023 با رفتار سرمایه‌گذاران در طول اجرای صندوق‌های بازار پول 2008 و 2020 است.

به گزارش این نشریه:

“یافته‌های ما نشان می‌دهد که استیبل کوین‌ها در طول دوره‌های اختلال گسترده بازار ارزهای دیجیتال و رویدادهای استرس‌زای خاص در برابر افزایش‌ها آسیب‌پذیر هستند. اگر استیبل کوین‌ها به رشد خود ادامه دهند و با بازارهای مالی مهم، مانند بازارهای تامین مالی کوتاه‌مدت ارتباط بیشتری پیدا کنند، این خطر وجود خواهد داشت. سیستم مالی گسترده تر.” “آنها می توانند به منبع بی ثباتی مالی تبدیل شوند.”

محققان همچنین خاطرنشان می‌کنند که به نظر می‌رسد استیبل کوین‌ها آستانه جداگانه‌ای معادل 0.99 دلار دارند، که زیر آن بازخریدها سرعت می‌گیرد و ادامه می‌یابد، با دوره‌هایی که سرمایه‌گذاران فرار می‌کنند و به طور بالقوه باعث سقوط دارایی برای سرمایه‌گذاران باقی‌مانده می‌شود.

در صندوق‌های بازار پول، آستانه شکست زمانی اتفاق می‌افتد که ارزش خالص دارایی صندوق به زیر یک دلار برسد. این می تواند باعث شود سهام سرمایه گذار به ارزش 1.00 دلار به زیر قیمت بازار سقوط کند و باعث شود سرمایه گذاران به دنبال پناهگاهی امن در جای دیگری باشند.

اعتبار تصویر: آنادو و همکاران al., 2023

همانطور که اخیراً کوین تلگراف گزارش داده است، بانک مرکزی ایتالیا نیز اقداماتی را برای شناسایی عوامل موثر و جلوگیری از جریان های استیبل کوین انجام می دهد. در بیانیه اخیر، مقامات بانکی ایتالیا از سقوط Terra Luna در سال 2022 به عنوان نمونه ای از اینکه چگونه استیبل کوین ها «اصلاً پایدار نیستند» نام برد.

بر اساس این گزارش، ایتالیا همچنین از قانونگذاران جهانی خواسته است تا یک نهاد نظارتی بین المللی برای کنترل ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها و فناوری های مرتبط ایجاد کنند.

مرتبط با: مدیرعامل جی‌پی مورگان می‌گوید: «فقط برای بانک‌ها بدتر خواهد شد»


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید