ایالات متحده کنترل صادرات تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی را به چین گسترش می دهد


کنترل های صادراتی توسعه یافته برای تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی شامل آستانه عملکرد جدید، الزامات مجوز گسترش یافته و الزامات گزارش است.

دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی ایالات متحده (BIS) در 17 اکتبر اخطاریه ای صادر کرد که کنترل های صادرات موجود تراشه های هوش مصنوعی (AI) را به چین گسترش می دهد.

BIS نوشت که قوانین جدید منتشر شده قوانینی را که در اکتبر 2022 برای محدود کردن توانایی چین برای «خرید و ساخت تراشه‌های پیشرفته خاص برای مزیت نظامی حیاتی هستند» «تقویت» می‌کند.

آلن اف استیوز، معاون وزیر بازرگانی در صنعت و امنیت، در مورد کنترل های جدید گفت:

«کنترل‌های صادراتی یک ابزار قدرتمند امنیت ملی است و به‌روزرسانی‌های منتشر شده امروز براساس ارزیابی مداوم ما از امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده است که در آن ترکیب نظامی-غیرنظامی و مدرن‌سازی نظامی چین وجود دارد».

یکی از قوانین به روز شده شامل یک “آستانه عملکرد” ​​جدید برای تراشه هایی است که می توانند از ایالات متحده صادر شوند.

پیش از این، تراشه‌های با بالاترین عملکرد از شرکت‌های پیشرو مانند Nvidia و AMD هدف اصلی قوانین صادرات بودند که به شرکت‌ها اجازه می‌داد مدل‌های دیگری از Nvidia مانند A800 و H800 را به چین صادر کنند.

با این حال، قانون به روز شده اکنون حتی تراشه های A800 و H800 را به چین تحریم می کند. چین به همراه تایوان و ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین بازارهای انویدیا است

این قانون همچنین مستلزم اطلاع رسانی در مورد صادرات «برخی تراشه های اضافی» درست زیر آستانه عملکرد است. سپس دولت تصمیم خواهد گرفت که آیا معامله می تواند ادامه یابد یا خیر.

دولت ایالات متحده اعلام کرده است که معافیت جدیدی را معرفی خواهد کرد که صادرات تراشه ها را برای برنامه های مصرف کننده و همچنین محدودیت هایی را امکان پذیر می کند.

مرتبط با: شهردار نیویورک از طرح هایی برای استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی در دولت محلی رونمایی کرد

علاوه بر آستانه عملکرد جدید، BIS چارچوبی را نیز با هدف جلوگیری از تجاوز از قوانین منتشر کرده است.

اینها شامل ایجاد یک الزام جهانی برای صدور مجوز برای صادرات تراشه‌های کنترل‌شده به هر کشور تحت تحریم ایالات متحده، ایجاد پرچم‌های قرمز جدید برای کمک به شناسایی تراشه‌های محدود شده، معرفی یک الزام گزارش‌دهی برای صادرات تراشه‌های بازی پیشرفته، و درخواست نظر عمومی در مورد انواع مختلف است. مسائل مرتبط .

دولت همچنین قصد دارد صادرات تجهیزات و مواد تولیدی را برای تولید تراشه های با کیفیت بالا کنترل کند.

طبق این اطلاعیه، قوانین از تاریخ 16 نوامبر 2023 معتبر خواهند بود و نظرات عمومی در مورد قوانین 60 روز پس از این تاریخ ادامه خواهد داشت.

این به‌روزرسانی برای شرایط صادرات پس از آن صورت می‌گیرد که شرکت فناوری چینی Baidu نسخه 4.0 چت بات هوش مصنوعی Ernie را منتشر کرد، که ادعا می‌کند معادل ChatGPT OpenAI است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید