سازمان دیده بان مصرف کننده ایالات متحده در نظر دارد قوانین بانکداری الکترونیکی را برای ارزهای دیجیتال اعمال کند


رئیس سازمان نظارت بر مصرف‌کنندگان مالی ایالات متحده می‌گوید که می‌خواهد راهنمایی‌هایی درباره نحوه قرار گرفتن ارزهای دیجیتال تحت قوانین انتقال وجوه الکترونیکی صادر کند.

بالاترین آژانس حمایت مالی از مصرف کنندگان ایالات متحده در حال بررسی اعمال قانون انتقال الکترونیکی وجوه (EFTA) در رمزارزها است تا از مصرف کنندگان در برابر نقل و انتقالات جعلی ارز دیجیتال محافظت کند.

روهیت چوپرا، مدیر دفتر حمایت مالی مصرف کننده (CFPB) در کنفرانس پرداخت اندیشکده بروکینگز در 6 اکتبر گفت که آژانس او ​​در حال بررسی اعمال EFTA برای “دلارهای دیجیتال خصوصی و سایر ارزهای مجازی” است.

چوپرا: «برای کاهش آسیب‌های خطاها، هک‌ها و نقل و انتقالات غیرمجاز، CFPB در حال بررسی ارائه راهنمایی‌های اضافی برای فعالان بازار است تا به سؤالات آن‌ها در مورد اعمال قانون انتقال الکترونیکی وجوه در رابطه با دلارهای دیجیتال خصوصی و سایر ارزهای مجازی پاسخ دهند.» گفت. فوق الذکر.

EFTA که در سال 1978 تصویب شد، یک قانون فدرال است که از مصرف‌کنندگان در هنگام انتقال پول به صورت الکترونیکی از طریق کارت‌های نقدی، دستگاه‌های خودپرداز یا حساب‌های بانکی محافظت می‌کند و هدف آن محدود کردن ضررهای مصرف‌کننده از نقل و انتقالات غیرمجاز است.

چوپرا گفت که برنامه‌های CFPB برای رمزنگاری شامل ارائه راهنمایی در مورد نحوه اعمال قوانین انتقال الکترونیکی وجوه الکترونیکی در کریپتو است. منبع: یوتیوب

مقررات، مؤسسات مالی را ملزم می کند که در صورت و زمانی که مصرف کنندگان در قبال نقل و انتقالات غیرمجاز مسئول هستند، به آنها اطلاع دهند. افشای مسئولیت باید قبل از انجام اولین انتقال الکترونیکی در حساب کاربری اطلاع رسانی شود.

این اقدام آژانس در بحبوحه افزایش بیش از 150 درصدی سال به سال هک پلتفرم ارزهای دیجیتال انجام می‌شود و اولین محاکمه جنایی سام بانکمن-فرید، بنیانگذار FTX، متهم به دسترسی کلاهبرداری و استفاده از مشتریان، وارد دومین هفته خود می‌شود. منبع پول

این صرافی همچنین در هفته‌های پس از ورشکستگی، بیش از 400 میلیون دلار هک شد.

مرتبط با: کمیته بازل الزامات افشای بانک ها را برای دارایی های رمزنگاری شده در نظر می گیرد

چوپرا افزود که CFPB همچنین دستوراتی را برای “بعضی از شرکت های بزرگ فناوری” صادر خواهد کرد تا اطلاعاتی در مورد شیوه های تجاری آنها در رابطه با استفاده از داده های شخصی و صدور ارز خصوصی به دست آورند.

علاوه بر این، آژانس همچنین سازمان‌های غیربانکی را که پلتفرم‌های پرداخت ارائه می‌دهند، بررسی خواهد کرد.

چوپرا همچنین پیشنهاد کرد که شورای نظارت بر ثبات مالی وزارت خزانه داری باید برخی از فعالیت های رمزنگاری را به عنوان “فعالیت های تسویه یا تسویه پرداخت از نظر سیستمی مهم” طبقه بندی کند.

برای مثال، این امر می‌تواند به سایر مؤسسات نظارت و ابزارهایی برای اطمینان از پایداری واقعی استیبل کوین ارائه دهد.»

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید