لایحه ضد CBDC ایالات متحده یک گام به قانون شدن نزدیکتر است


“قانون ایالتی ضد نظارت CBDC” که هدف آن جلوگیری از انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط فدرال رزرو است، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان را تصویب کرد.

«قانون نظارت دولت برای جلوگیری از CBDC» که هدف آن جلوگیری از انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) توسط «بوروکرات‌های غیرمنتخب در واشنگتن» است، پس از تصویب کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، یک گام جلوتر در مسیر رویه‌ای خود رفته است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی که توسط نماینده تام ایمر، نویسنده این لایحه، در 20 سپتامبر توزیع شد، “قانون پیشگیری از نظارت ایالتی CBDC” خارج از کمیته بوده و به طور مطلوب به مجلس گزارش شده است. این بدان معناست که این لایحه در مرحله بعدی با رای کنگره روبرو خواهد شد.

ایمر تأکید کرد که این لایحه قبلاً از حمایت 60 عضو کنگره برخوردار شده است. ایمر در بیانیه خود در خصوص تصمیم کمیته، بار دیگر بر خطرات کنترل دولت بر ارز و ناسازگاری آن با ارزش های آمریکایی تاکید کرد:

«ارزش‌های آمریکایی ارزش های آمریکایی این همان چیزی است که اقتصاد دیجیتال جهانی آینده به آن نیاز دارد. یک ارز دیجیتال بانک مرکزی، مگر اینکه باز، بدون مجوز و خصوصی باشد (درست مانند پول نقد)، چیزی بیش از یک ابزار نظارتی به سبک ح‌ک‌پی نیست که می‌تواند برای سرکوب سبک زندگی آمریکایی مورد استفاده قرار گیرد.»

ایمر و 49 حامی اصلی “قانون ایالت ضد نظارت CBDC” را در 14 سپتامبر در مجلس نمایندگان ایالات متحده معرفی کردند. اولین بار به طور رسمی در فوریه 2023 به کنگره معرفی شد.

مرتبط با: دموکرات های ایالات متحده از رهبری جهانی CBDC دفاع می کنند، جمهوری خواهان از “سمت تاریک” می ترسند

این لایحه شامل مقرراتی است که فدرال رزرو را از صدور CBDC برای افراد منع می کند و فدرال رزرو را از استفاده از هرگونه CBDC برای اجرای سیاست پولی باز می دارد.

در مصاحبه اخیر با Cointelegraph، نماینده Emmer دارایی های دیجیتال را یک “مسئله خفته” در سیاست ایالات متحده در هر دو سطح ایالتی و فدرال خواند. به گفته Emmer، یک شکاف نسلی در ایالات متحده وجود دارد که در آن ساکنان می‌توانند سیاست‌هایی را که به طور بالقوه مانع فضای دیجیتال می‌شوند، عقب نشینی کنند و با انجام این کار، قانون‌گذاران ناآگاه فناوری را «بیرون کنند».

مجله: «هوش مصنوعی صنعت را کشت» رئیس EasyTranslate در سازگاری با تغییرات


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید