Uptober ممکن است به پایان برسد: داده های قیمت بیت کوین نشان می دهد که احساسات سرمایه گذاران در پایین ترین سطح 3 ماهه است


قیمت بیت کوین در تلاش برای صعود به بالای 28000 دلار اصلاح شد. Cointelegraph توضیح می دهد که چرا.

بیت کوین (BTC) پس از ناکامی در شکستن مقاومت 28000 دلاری در 8 اکتبر، طی چهار روز با اصلاح 4.9 درصدی مواجه شده است و معیارهای مشتق نشان می دهد که ترس در بازار حاکم است، اما آیا این برای تکان دادن قیمت بیت کوین از سطح فعلی آن کافی خواهد بود. ?? دامنه؟

با نگاهی به تصویر بزرگتر، بیت کوین عملکرد قابل توجهی دارد، به خصوص در مقایسه با طلا که از ژوئن 5 درصد کاهش یافته است و اوراق قرضه محافظت شده از تورم خزانه داری (TIPs) که در مدت مشابه 4.2 درصد کاهش داشته است. بیت کوین تنها با حفظ موقعیت خود در 27700 دلار، از دو تا از امن ترین دارایی ها در امور مالی سنتی بهتر عمل کرد.

با توجه به رد قیمت 28000 دلاری بیت کوین در 8 اکتبر، سرمایه گذاران باید معیارهای مشتق بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنند تا تعیین کنند آیا خرس ها واقعاً کنترل دارند یا خیر.

بیت کوین/دلار در مقابل TIP ETF محافظت شده از تورم در مقابل طلا. منبع: TradingView

اوراق بهادار محافظت شده از تورم خزانه داری، اوراق قرضه دولتی ایالات متحده هستند که برای محافظت در برابر تورم طراحی شده اند. در نتیجه، ارزش ETF با افزایش تورم افزایش می‌یابد، زیرا پرداخت‌های اصلی اوراق قرضه و بهره بر اساس تورم تنظیم می‌شوند و قدرت خرید سرمایه‌گذاران حفظ می‌شود.

بیت کوین 27600 دلاری لزوما چیز بدی نیست

صرف نظر از اینکه این دستاورد تاریخی را چگونه ترسیم می کنید، علاقه مندان به بیت کوین ممکن است از ارزش بازار فعلی 520 میلیارد دلاری آن کاملا راضی نباشند، حتی اگر از ارزش بازار پردازنده پرداخت جهانی ویزا (493 میلیارد دلار) و اکسون موبیل (428 میلیارد دلار) فراتر رفته باشد. این انتظار صعودی تا حدی بر اساس بالاترین رکورد قبلی بیت کوین یعنی 1.3 تریلیون دلار در نوامبر 2021 است.

شایان ذکر است که شاخص DXY که دلار آمریکا را در برابر تعدادی از ارزهای خارجی از جمله یورو، فرانک سوئیس و پوند انگلیس اندازه گیری می کند، به بالاترین سطح خود در 10 ماه گذشته نزدیک می شود. این نشان دهنده رای اعتماد قوی به انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده است، حداقل در شرایط نسبی. این به تنهایی باید برای توجیه کاهش علاقه به ابزارهای پوشش ریسک جایگزین مانند بیت کوین کافی باشد.

برخی ممکن است استدلال کنند که رشد 3 درصدی شاخص S&P 500 از ژوئن تاکنون با این ایده که سرمایه گذاران به دنبال موقعیت های نقدی هستند در تضاد است. با این حال، 25 شرکت بزرگ در مجموع 4.2 تریلیون دلار پول نقد و معادل آن را در اختیار دارند، علاوه بر این که بسیار سودآور هستند. این توضیح می دهد که چرا سهام به عنوان یک ابزار پوشش ریسک به جای یک سرمایه گذاری ریسک جویی استفاده می شود.

در واقع، دلیلی وجود ندارد که سرمایه گذاران بیت کوین از عملکرد اخیر آن ناراضی باشند. با این حال، وقتی معیارهای مشتق BTC را تجزیه و تحلیل می کنیم، این دیدگاه تغییر می کند.

مشتقات بیت کوین کاهش تقاضا از سوی گاوها را نشان می دهد

برای شروع، حق بیمه قرارداد آتی بیت کوین، که به عنوان نرخ پایه نیز شناخته می شود، به پایین ترین حد چهار ماهه خود رسید. به طور معمول، معاملات آتی ماهانه بیت کوین در مقایسه با بازارهای نقدی با قیمت جزئی معامله می شود، که نشان می دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری طلب می کنند. در نتیجه، قراردادهای آتی در بازارهای سالم باید با 5 تا 10 درصد حق بیمه سالانه معامله شوند، وضعیتی که مختص بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه در معاملات آتی دو ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه فعلی 3.2% آتی (نرخ پایه) در پایین ترین سطح خود از اواسط ژوئن است، قبل از اینکه BlackRock برای ETF ثبت نام کند. این معیار نشان دهنده کاهش اشتها برای خریداران اهرمی است اما ممکن است انتظارات نزولی را منعکس نکند.

معامله گران باید بازارهای آپشن بیت کوین را بررسی کنند تا مشخص کنند آیا رد 28000 دلار در 8 اکتبر منجر به کاهش خوش بینی در بین سرمایه گذاران شده است یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد یک شاخص معنادار است، به خصوص زمانی که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار هزینه های زیادی را برای محافظت از جهت بالا یا پایین دریافت می کنند.

مطالب مرتبط: آیا SBF واقعاً از بیت کوین سرمایه گذاران FTX برای نگه داشتن قیمت بیت کوین زیر 20 هزار دلار استفاده کرده است؟

اگر سرمایه گذاران انتظار کاهش قیمت بیت کوین را داشته باشند، معیار چولگی به بالای 7 درصد افزایش می یابد و دوره های هیجانی تمایل به چولگی منفی 7 درصد دارند.

گزینه های بیت کوین 30 روزه 25 درصد شیب دلتا. منبع: Laevitas.ch

همانطور که در بالا نشان داده شد، شیب دلتای 25 درصدی گزینه های بیت کوین در 10 اکتبر به حالت “ترس” رفت. در حال حاضر گزینه های خرید محافظ (put) با حق بیمه 13 درصدی نسبت به گزینه های خرید مشابه (فروش) معامله می شوند.

معیارهای مشتقات بیت کوین نشان می دهد که سرمایه گذاران در حال از دست دادن اعتماد هستند. این امر تا حدی به تعویق‌های متعدد تصمیمات ETF بیت‌کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و نگرانی‌ها در مورد قرار گرفتن صرافی‌ها در معرض سازمان‌های تروریستی نسبت داده می‌شود.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد که احساسات منفی نسبت به ارزهای دیجیتال بر مزایای ناشی از عدم قطعیت اقتصاد کلان و حفاظت از پوشش ذاتی ارائه شده توسط سیاست‌های پولی قابل پیش‌بینی بیت‌کوین غلبه می‌کند. حداقل از منظر مشتقات، شانس افزایش قیمت بیت کوین به بالای 28000 دلار در کوتاه مدت اندک به نظر می رسد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید