گروه موسیقی یونیورسال از هوش مصنوعی Antropik به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد


گروه موسیقی یونیورسال، انتشارات کنکورد و ABKCO Music & Records ادعا کردند که آنتروپیک به طور “غیرقانونی” “مقدار زیادی از آثار دارای حق چاپ” را از ناشران کپی و توزیع کرده است.

گروه موسیقی یونیورسال (UMG)، انتشارات کنکورد و ABKCO Music & Records شکایتی علیه استارتاپ هوش مصنوعی (AI) Anthropic تنظیم کردند و آن را به نقض حق چاپ در آموزش چت بات هوش مصنوعی Claude متهم کردند.

شکایتی که در 18 اکتبر تنظیم شد، ادعا می‌کند که آنتروپیک به‌طور «غیرقانونی» «بسیاری از آثار دارای حق نسخه‌برداری، از جمله اشعار آهنگ‌های موسیقی متعدد» را که تحت مالکیت یا کنترل ناشران بوده، کپی کرده و توزیع کرده است.

دادگاه با توصیف استفاده آنتروپیک از آثار به عنوان “نقض نظام مند و فراگیر” گفت که متهم نمی تواند آثار دارای حق چاپ را به منظور ایجاد یک تجارت بدون حقوق مناسب تکثیر، توزیع و نمایش دهد.

این قاعده اساسی قانون کپی رایت به اساسنامه ضمیمه سال 1710 برمی گردد و در قرن ها پس از آن به طور مکرر برای بسیاری از پیشرفت های تکنولوژیک نقض کننده اعمال شده است. این اصل تنها به این دلیل ناپدید نمی شود که یک شرکت نقض خود را با کلمه “هوش مصنوعی” تزئین می کند.

این شکایت ادعا می‌کند که کلود می‌تواند کپی‌های یکسان یا تقریباً یکسان از «What a Wonderful World»، «Gimme Shelter»، «American Pie»، «Sweet Home Alabama»، «Every Breath You Take» و حداقل 500 آهنگ دیگر بسازد. .

مرتبط با: نمایندگان پارلمان بریتانیا خواستار اقدام در مورد نقض حق نسخه برداری NFT و توکن های طرفداران کریپتو هستند

در این مورد، پخش‌کننده‌ها نمونه‌هایی ارائه کردند که چگونه کلود توانست یک رونویسی تقریباً کلمه به کلمه از آهنگ UMG “I will be alive” توسط گلوریا گینور را ارائه دهد.

شاکیان از دادگاه خواستند تا حکم ختم تخلف ادعایی همراه با غرامت مالی صادر شود.

این شکایت به بسیاری از شکایت‌هایی می‌پیوندد که علیه توسعه‌دهندگان بزرگ هوش مصنوعی به دلیل نقض حق چاپ ثبت شده است.

OpenAI، توسعه دهنده ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT، به دلایل مشابه توسط انجمن نویسندگان شکایت کرد. متا در حال حاضر با شکایت نویسنده سارا سیلورمن و دیگران بر سر مسائل مربوط به کپی رایت مواجه است. گوگل به دلیل سیاست خراش داده ها برای اهداف آموزشی هوش مصنوعی درگیر دعوی قضایی است.

وقتی نوبت به مشارکت در صنعت موسیقی می‌رسد، UMG مراقب است تا از کاتالوگ خود و حقوق هنرمندان خود در برابر نقض حق چاپ مرتبط با هوش مصنوعی محافظت کند. در 18 اکتبر، این شرکت وارد یک مشارکت استراتژیک با BandLab Technologies شد که بر استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی برای محافظت از حقوق هنرمندان و ترانه سرا متمرکز بود.

در طول تابستان، UMG و گوگل در حال مذاکره برای ایجاد ابزاری بودند که اجازه می‌دهد قطعات هوش مصنوعی به صورت قانونی با استفاده از شباهت‌های هنرمندان ساخته شوند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید