گروه موسیقی یونیورسال برای محافظت از حقوق هنرمندان در برابر نقض هوش مصنوعی وارد همکاری می شود


همکاری جدید بین گروه موسیقی یونیورسال و BandLab Technologies بر استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی برای محافظت از حقوق هنرمندان و ترانه سرا تمرکز دارد.

گروه موسیقی یونیورسال (UMG) در 18 اکتبر شراکت جدیدی با پلتفرم ایجاد موسیقی اجتماعی BandLab Technologies برای ترویج شیوه‌های مسئولانه با هوش مصنوعی (AI) در صنعت اعلام کرد.

این شراکت می گوید تمرکز آن بر «استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی» است و یکی از اهداف اصلی، حمایت از حقوق هنرمندان و ترانه سراها است.

مایکل نش، معاون اجرایی و مدیر ارشد دیجیتال در UMG، افزود:

این موضوع اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است، زیرا هوش مصنوعی به بخش مهمی از توسعه ابزارهای ایجاد موسیقی تبدیل می شود.

نش گفت که این دو قصد دارند رویکردهای مسئولانه ای را برای استفاده از هوش مصنوعی در فرآیندهای خلاقانه ایجاد کنند تا از خلاقیت و فرهنگ انسانی حمایت کنند، علاوه بر حمایت از حقوق هنرمندان.

مدیر عامل آکادمی ضبط، سازمان پشت جوایز گرمی، در مصاحبه ای با کوین تلگراف ابراز احساسات مشابهی کرد و گفت که هوش مصنوعی می تواند “تقویت کننده” خلاقیت انسان باشد.

مرتبط با: مدیر عامل جدید پلتفرم موسیقی هوش مصنوعی می‌گوید موسیقی هوش مصنوعی صنعت سنتی را به وحشت می‌اندازد

این اولین باری نیست که UMG به موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی می پردازد. گزارش‌ها حاکی از آن است که در ماه آگوست، UMG و گوگل در حال مذاکره در مورد راه‌هایی برای مبارزه با دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی از طریق توسعه ابزاری جدید بودند که اجازه می‌دهد قطعات هوش مصنوعی به صورت قانونی با استفاده از شباهت‌های هنرمندان ساخته شوند.

مدت کوتاهی قبل از اینکه UMG و Google شروع به صحبت در مورد مشکلات کپی رایت هوش مصنوعی کنند، یوتیوب دستورالعمل های خود را برای کار با صنعت موسیقی در زمینه فناوری هوش مصنوعی منتشر کرد.

یوتیوب گفت که در حال مذاکره با بازیگران اصلی صنعت موسیقی مانند UMG در مورد چگونگی توسعه این سیاست ها است. یکی از اینها معرفی جدید “Music AI Incubator” بود.

دعوای هنرمندان، نوازندگان و سازندگان بر سر موضوع نقض کپی رایت در مورد هوش مصنوعی حتی به دادگاه هم رسیده است. در آگوست 2023، یک قاضی در ایالات متحده حق تکثیر هنر هوش مصنوعی را رد کرد.

مجله: BitCulture: هنرهای زیبا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب در Solana


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید