وزارت خزانه داری آمریکا کیف پول اتریوم مرتبط با کارتل را به دلیل «قاچاق غیرقانونی فنتانیل» تحریم کرد.


یک کیف پول ETH مرتبط با ماریو آلبرتو خیمنز کاسترو، ملیت مکزیکی، ظاهراً در فروش غیرقانونی فنتانیل در ایالات متحده استفاده شده است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) یک کیف پول رمزنگاری را که گفته می شود به یک سازمان جنایی بین المللی بزرگ مرتبط است، به عنوان بخشی از لیست اتباع ویژه تعیین شده خود اضافه کرده است.

در اطلاعیه 26 سپتامبر، وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد که تحریم هایی را علیه 10 فرد اعمال کرده است، از جمله بسیاری از آنها که با کارتل سینالوآ ارتباط دارند. در میان افرادی که به لیست اتباع ویژه تعیین شده وزارتخانه اضافه شد، ماریو آلبرتو خیمنز کاسترو، شهروند مکزیکی از طریق کیف پول اتریوم خود بود.

‘[Jimenez Castro] خیمنز کاسترو، مستقر در این باره گفت: «او مستقیماً به معاون Chapitos گزارش می دهد و یک سازمان پولشویی را اداره می کند که از ارز مجازی و حواله های سیمی، در میان روش های دیگر، برای انتقال درآمد حاصل از فروش غیرقانونی فنتانیل در ایالات متحده به رهبران کارتل سینالوآ در مکزیک استفاده می کند. در ایالات متحده، به پیک‌ها دستور داد که پول نقد از ایالات متحده دریافت کرده و آن را به کیف پول‌های مختلف ارزهای مجازی واریز کنند تا مستقیماً به Chapitos پرداخت کنند و دوباره در تولید فنتانیل سرمایه‌گذاری کنند.»

طبق داده‌های Etherscan، موجودی کیف پول در زمان انتشار تقریباً 0.018 اتر (ETH) – 28.22 دلار – بود که آخرین فعالیت آن بیش از 200 روز پیش بود. هیچ آدرس کیف پول دیگری در تحریم‌های اخیر OFAC که وزارت خزانه‌داری در پاسخ به «قاچاق غیرقانونی فنتانیل» که بر بحران مصرف مواد افیونی در ایالات متحده تأثیر می‌گذارد، اعمال کرد، گنجانده نشده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی، گفت: «اقدامات امروز نشان می دهد که خزانه داری و دولت به هدف قرار دادن بی امان شرکت های جنایی که امنیت بین المللی را تهدید می کنند و جوامع ما را با فنتانیل و سایر مواد مخدر کشنده سرازیر می کنند، ادامه خواهند داد.

مرتبط با: سناتور الیزابت وارن اشاره می کند که پرداخت های رمزنگاری شده تجارت فنتانیل را در چین تسهیل می کند

این تحریم ها در پی تحریم های OFAC علیه افرادی است که با گروه لازاروس کره شمالی ارتباط دارند. وزارت خزانه داری ایالات متحده همچنین لازاروس را در میان دلایلی که میکسر رمزنگاری Tornado Cash را به لیست اتباع ویژه تعیین شده خود در آگوست 2022 اضافه کرد ذکر کرد. مقامات آمریکایی رومن استورم، یکی از بنیانگذاران تورنادو کش را در ماه اوت به اتهام پولشویی و نقض تحریم ها دستگیر کردند.

بسیاری از رهبران صنعت و سیاست گذاران از اقدامات خزانه داری در مورد تورنادو کش انتقاد کرده اند. شش نفر با حمایت صرافی رمزارز Coinbase از وزارت خزانه داری به دلیل تحریم ها شکایت کردند، اما یک قاضی در ماه اوت تا حد زیادی از دولت ایالات متحده در یک درخواست برای قضاوت خلاصه حمایت کرد.

مجله: Tornado Cash 2.0: مسابقه ای برای ایجاد میکسرهای نقدی ایمن و قانونی
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید