Uniswap پلتفرم آموزشی را با DoDAO راه اندازی می کند


دانشگاه Uniswap شبیه آکادمی های یادگیری است که توسط صرافی های متمرکز مانند Binance، Bitget و Bybit ایجاد شده اند.

تبادل غیرمتمرکز (DEX) Uniswap در 21 سپتامبر آغاز شده یک پلت فرم آموزشی با یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) که بر آموزش بلاک چین متمرکز شده است.

بر اساس این اعلامیه، دانشگاه Uniswap قصد دارد یک مسیر یادگیری ساختاریافته برای تعامل کاربران در تبادل V3 از طریق دوره‌ها، شبیه‌سازی و راهنماهای سریع ایجاد کند. از طریق پلتفرم، کاربران می توانند بپرسند “DEX چیست؟” می تواند در مورد چنین موضوعاتی دانش کسب کند. به موضوعات پیشرفته مانند “ابزارهای بک تست استراتژی”. در همین حال، شبیه‌سازی‌هایی مانند افزودن/حذف نقدینگی و کاوش در ابزارهای پیشرفته مدیریت موقعیت به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت تجربه عملی کسب کنند.

Uniswap اصول اولیه تبدیل شدن به یک ارائه دهنده نقدینگی در V3 را در یک دوره پیشرفته به کاربران آموزش می دهد. توسعه دهندگان نوشتند:

در این بخش، انواع استراتژی‌های بالقوه‌ای را که می‌توانید به‌عنوان ارائه‌دهنده نقدینگی در نظر بگیرید، بررسی خواهیم کرد. این استراتژی‌ها شامل نگهداری استیبل کوین (HODL)، حفظ 50 درصد دو توکن مختلف، مالکیت 100 درصد از یک توکن، ارائه طیف وسیعی از نقدینگی است. “ارائه نقدینگی محدوده محدود و تامین نقدینگی برای استخرهای توکن نوسان. هر استراتژی مزایا و معایب خاص خود را دارد.”

در اوایل سال جاری، مجوز منبع تجاری Uniswap منقضی شد و به توسعه دهندگان این امکان را می داد تا پروتکل Uniswap V3 را فورک کرده و DEX های خود را مستقر کنند. Uniswap V3 مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی آن در ماه می 2021، از نظر تولید کارمزد از بیت‌کوین (BTC) پیشی گرفت. بیش از 451 میلیون دلار سکه و توکن تنها در شبکه اصلی اتریوم (ETH) Uniswap V3 معامله شده است.

پروتکل V3 دارای ارزش کل قفل شده (TVL) 3.2 میلیارد دلار است که شامل استخرهای نقدینگی، سهامداری و وام دهی DeFi است. طبق گفته DeFiLlama، مجموع پروتکل های Uniswap V1، V2 و V3 سالانه 327 میلیون دلار درآمد پروتکل ایجاد می کند. DEX در سال 2021 در اوج بازار صعودی به 10 میلیارد دلار TVL رسید.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد ارزیابی شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید