بنیانگذار Uniswap با وجود گمانه زنی ها 650 میلیارد دلار در HayCoin سوزاند


هیدن آدامز از Uniswap در 20 اکتبر 99 درصد از عرضه HayCoin (HAY) را به دلیل نگرانی در مورد حدس و گمان قیمت سوزاند.

بر اساس اعلامیه ای که در X (توئیتر سابق) منتشر شد، هیدن آدامز، بنیانگذار Uniswap، 99 درصد از عرضه HayCoin (HAY) را در 20 اکتبر سوزاند. اکثر توکن ها به دلیل نگرانی آدامز در مورد حدس و گمان قیمت در روزهای گذشته از گردش خارج شدند.

آدامز پنج سال پیش، قبل از راه اندازی پروتکل غیرمتمرکز Uniswap، از توکن HAY برای آزمایش استفاده کرد. او با استفاده از بخش بسیار کمی از کل عرضه، یک استخر نقدینگی آزمایشی کوچک ایجاد کرد و بیش از 99.9 درصد از توکن‌های HAY را در کیف پول خود نگه داشت. همین چند هفته پیش این توکن مانند memecoin در محدوده شش رقمی معامله می شد:

“در طول سال ها، چند نفر متوجه آن شده اند و آن را به عنوان یک شوخی/تازه خریداری کرده اند. هفته گذشته از اینکه دیدم مردم مقادیر قابل توجهی دلار خرید و فروش می کنند و با آن مانند یک memecoin رفتار می کنند، بسیار شگفت زده شدم. کریپتو می تواند عجیب باشد. گاهی اوقات. “

طبق پست آدام، تقریباً 650 میلیارد دلار توکن HAY سوزانده شد. بنیانگذار Uniswap اظهار داشت که نمی‌خواهد عکس نمایه‌اش با توکن مرتبط باشد و حدس و گمان قیمت را “احمقانه” خواند:

«بالاخره، از داشتن تقریباً کل (99.99 درصد) عرضه توکنی که مردم درباره آن شوخی می‌کنند و در مورد آن حدس می‌زنند احساس ناراحتی می‌کنم، بنابراین تصمیم گرفتم کل مبلغ را در کیف پولم بسوزانم («ارزش‌شده» یک 650 میلیارد دلار مسخره است. )”

هنگامی که یک توکن سوزانده می شود برای همیشه از گردش خارج می شود. اما به دلیل کاهش تعداد واحدهای موجود، اثرات تورمی بر قیمت آنها نیز ایجاد می کند. با توجه به CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، توکن HAY با 235 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته با قیمت 2,392,640 دلار معامله می شود.

حرکت آدام چند ابروی ایکس را بالا برد. گذشته از تأثیر بر قیمت HAY، کاربران خاطرنشان کردند که سوزاندن توکن می تواند یک رویداد مشمول مالیات در نظر گرفته شود. یکی از کاربران نوشت: «با فرض اینکه مبنای هزینه 0 دلار باشد، یک واگذاری 650 میلیارد دلاری منجر به بدهی سود بلندمدت سرمایه 128 میلیارد دلاری می شود.

دیگران پیشنهاد کرده‌اند که آدامز می‌تواند توکن‌ها را بفروشد و قبل از سوزاندن آنها، سود آن را اهدا کند.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید