یونسکو و هلند پروژه ممیزی هوش مصنوعی را برای اتحادیه اروپا طراحی کردند


یونسکو وابسته به سازمان ملل و دولت هلند پروژه جدیدی را برای نظارت بر هوش مصنوعی برای کمک به ایجاد چارچوبی برای اتحادیه اروپا راه اندازی کرده اند.

سازمان ملل متحد و دولت هلند برنامه هایی را برای ایجاد چارچوبی برای نظارت اخلاقی بر هوش مصنوعی (AI) اعلام کرده اند.

سازمان زیرساخت دیجیتال هلند و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در تاریخ 5 اکتبر پروژه موسوم به “نظارت بر هوش مصنوعی توسط مقامات ذی صلاح” را رسما راه اندازی کردند. کشورها هوش مصنوعی را کنترل می کنند.

این پروژه از طریق ابزار کمک فنی کمیسیون اروپا (TSI) پشتیبانی مالی دارد و اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط پروژه فهرستی از توصیه‌های «بهترین عملکرد» را ایجاد می‌کند.

گابریلا راموس، معاون مدیر کل علوم اجتماعی و انسانی یونسکو، گفت که این بحث یک بحث اجتماعی است، نه یک بحث فناوری.

ما در مورد جهانی صحبت می کنیم که می خواهیم در آن زندگی کنیم. برای شکل دادن به توسعه فناوری هوش مصنوعی، ما به چارچوب های حکومتی موثری نیاز داریم که بر پایه ارزش های اخلاقی و اخلاقی که همه ما برای آنها ارزش قائل هستیم، نیاز داریم.”

اطلاعات جمع‌آوری‌شده به ایجاد بهترین شیوه‌ها و همچنین جلسات آموزشی آینده برای توسعه «ظرفیت نهادی» در این زمینه کمک خواهد کرد.

یونسکو در حال حاضر نقش مهمی در ایجاد کد اخلاقی برای هوش مصنوعی ایفا کرده است که همه کشورهای عضو آن را در نوامبر 2021 تصویب کردند.

مرتبط با: NFT به آبجوسازان و کشاورزان کمک می کند تا میراث آبجو بلژیکی یونسکو را حفظ کنند

این اقدامات یونسکو پس از تصویب قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا در ژوئن 2022 در پارلمان انجام شد. قانون هوش مصنوعی مجموعه ای جامع از قوانین برای توسعه هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا است. این لایحه در ماه آوریل توسط کمیسیون اروپا پیشنهاد شد و پس از رأی موافق اکثریت پارلمان، کشورهای عضو برای بررسی جزئیات با پارلمان مذاکره خواهند کرد.

از زمان تصویب این لایحه در پارلمان، اتحادیه اروپا نیز ابتکاری را برای تسریع دسترسی به ابررایانه‌ها برای استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در منطقه آغاز کرده است.

کشورهای اروپایی نیز در حال بررسی مقررات و استراتژی های توسعه هوش مصنوعی هستند. در 25 آگوست، اسپانیا اعلام کرد که قصد دارد یک مرجع نظارتی محلی هوش مصنوعی و یک استراتژی ملی ایجاد کند تا اطمینان حاصل شود که توسعه هوش مصنوعی در این کشور “فراگیر، پایدار و شهروند محور” است.

در همین حال، در آلمان، سیاستمداران و کارشناسان دیجیتال در مورد بهترین روش مدیریت و پیاده سازی فناوری اختلاف نظر دارند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید