سازمان ملل تلاش های بین المللی را برای مقابله با چالش های حکمرانی هوش مصنوعی آغاز می کند


فهرست شرکت کنندگان شامل رهبران صنعت فناوری، نمایندگان دولت از اسپانیا تا عربستان سعودی و دانشگاهیان از ایالات متحده، روسیه و ژاپن است.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه (26 اکتبر) از ایجاد یک کمیته مشورتی 39 نفره با هدف رسیدگی به مسائل مربوط به مقررات جهانی هوش مصنوعی (AI) خبر داد.

بر اساس این اعلامیه، بازیگران شامل افراد مختلفی هستند، از رهبران صنعت فناوری گرفته تا نمایندگان دولت از اسپانیا تا عربستان سعودی و دانشگاهیان کشورهایی مانند ایالات متحده، روسیه و ژاپن. از مدیران شرکت‌های فناوری پیشرو می‌توان به هیرواکی کیتانو، مدیر ارشد فناوری (CTO) در سونی، میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI و ناتاشا کرامپتون، مدیر ارشد هوش مصنوعی مایکروسافت اشاره کرد.

علاوه بر این، نمایندگان از شش قاره می‌آیند و سوابق مختلفی دارند، از ویلاس دار، کارشناس هوش مصنوعی مستقر در ایالات متحده، پروفسور یی زنگ از چین و وکیل مصری محمد فراهات.

گوترش در بیانیه ای رسمی گفت: درک کامل تأثیر مثبت عمیق هوش مصنوعی دشوار است. وی همچنین تاکید کرد:

و بدون وارد شدن به یک سری سناریوهای روز قیامت، از قبل واضح است که استفاده بدخواهانه از هوش مصنوعی می تواند اعتماد به نهادها را تضعیف کند، انسجام اجتماعی را تضعیف کند و خود دموکراسی را تهدید کند.

پس از معرفی ChatGPT توسط OpenAI در سال گذشته، کنجکاوی و علاقه به این فناوری نوآورانه در سطح جهانی افزایش یافته است و محققان هوش مصنوعی را به ابراز نگرانی در مورد تأثیر اجتماعی آن سوق داده است. به طور همزمان، چندین دولت به طور فعال در حال تهیه پیش نویس قانونی برای کنترل گسترش هوش مصنوعی هستند و درخواست های محققان و سیاست گذاران برای افزایش همکاری بین المللی را برمی انگیزد.

مرتبط با: چگونه حفاظت های حقوقی هوش مصنوعی گوگل می تواند جایگزین آثار هنری و حفاظت از حق نسخه برداری شود

سازمان ملل متحد در نظر دارد توصیه های اولیه خود را تا پایان سال منتشر کند و توصیه های جامع برای تابستان 2024 برنامه ریزی شده است. سازمان ملل گفت که اولویت‌های فوری شامل ایجاد یک اجماع علمی در سراسر جهان در مورد خطرات و چالش‌های بالقوه مرتبط با هوش مصنوعی و در عین حال افزایش همکاری جهانی در زمینه هوش مصنوعی است. مدیریت. جلسه افتتاحیه این گروه در 27 اکتبر برگزار می شود.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید