سازمان ملل یک کنفرانس مطبوعاتی روباتی درباره وضعیت هوش مصنوعی برگزار می کند


اجلاس جهانی AI for Good که توسط آژانس فناوری سازمان ملل برگزار شد، پانلی از روبات‌ها و سازندگان آنها را به یک کنفرانس مطبوعاتی دعوت کرد تا به سؤالات خبرنگاران پاسخ دهند.

در اجلاس جهانی AI for Good 2023، پانلی از روبات‌ها و سازندگان آنها در برابر مطبوعات ظاهر شدند تا به سؤالات روزنامه‌نگاران درباره موضوعاتی مانند اتوماسیون تجاری، رهبری هوش مصنوعی (AI) و همکاری با انسان‌ها برای آینده‌ای بهتر پاسخ دهند.

پیشرفته ترین اندرویدهای جهان و همچنین سخنرانان مختلف در نشستی که بین 4 تا 7 جولای در ژنو به میزبانی آژانس فناوری سازمان ملل متحد، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) برگزار شد، شرکت کردند. سازمان ملل آن را اولین کنفرانس مطبوعاتی ربات نامید.

در مجموع نه ربات شرکت کردند، از جمله سوفیا، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی رباتیک به نام گریس، و یک ربات ستاره راک به نام دزدمونا، که به عنوان اولین سفیر نوآوری روباتیک UNDP خدمت کرد.

ربات ها قادر به ارائه عبارات قوی بودند که برخی از آنها پاسخ های از پیش برنامه ریزی شده بودند. به عنوان مثال، طبق وب سایت این شرکت، سوفیا گاهی اوقات به پاسخ های کتبی تیمی از نویسندگان در Hanson Robotics تکیه می کند.

در این کنفرانس، سازمان‌دهندگان میزان پاسخ‌ها را فاش نکردند، اما از خبرنگاران خواسته شد تا «آهسته و واضح» صحبت کنند تا روبات‌ها بتوانند سؤالات را پردازش کنند.

هنگامی که از سوفیا پرسیده شد که آیا روبات‌های مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند بهتر از انسان‌ها مدیریت کنند، سوفیا پاسخ داد:

من معتقدم روبات‌های انسان‌نما این پتانسیل را دارند که با سطوح بالاتری از کارایی و اثربخشی نسبت به رهبران انسانی رهبری کنند.»

او همچنین گفت که جدای از پردازش حجم زیادی از داده ها، آنها با همان تعصبات یا احساساتی که می توانند «تصمیم گیری ابری» را انجام دهند، عمل نمی کنند. هنگامی که از او در مورد سوگیری های آموخته شده و همکاری با مردم پرسیده شد، او گفت: “با هم می توانیم به چیزهای بزرگ برسیم.”

مرتبط با: سارا سیلورمن از متا و OpenAI به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد

وقتی از ربات مهندسی شده آرتز آمیکا پرسیده شد که آیا انسان‌ها می‌توانند به سیستم‌های هوش مصنوعی فوق‌هوشمند اعتماد کنند، گفت: «اعتماد داده نمی‌شود، بلکه به دست می‌آید» و او معتقد است که با تکامل و قوی‌تر شدن هوش مصنوعی:

ایجاد اعتماد از طریق شفافیت در ارتباطات بین انسان و ماشین مهم است.

آفریدگار او پرسید چگونه می‌توانیم بدانیم که او هرگز به مردم دروغ نمی‌گوید، “هیچ کس با اطمینان نمی‌داند، اما می‌توانم قول بدهم که همیشه با شما صادق و راستگو خواهم بود.”

با ظهور هوش مصنوعی، شایعات و گمانه زنی ها مبنی بر جایگزینی نیروی انسانی در نیروی کار رایج شده است. در ایتالیا، دولت حتی صندوقی برای کارگرانی که در معرض خطر جایگزینی هوش مصنوعی هستند ایجاد کرده است.

وقتی خبرنگاری از گریس، کارمند بهداشت رباتیک پرسید که آیا او جایگزین انسان می شود، پاسخ او واضح بود:

من برای ارائه کمک و حمایت با مردم کار خواهم کرد و جایگزین مشاغل موجود نمی شوم.”

خالق آن دکتر است. بن گورتزل با تمام جمعیت نیشخندی زد و از ربات پرسید که “آیا او از آن مطمئن است” و تکرار کرد که مطمئن است.

برگزارکنندگان این رویداد گفتند که این کنفرانس برای نمایش توانایی‌ها و محدودیت‌های هوش مصنوعی و روباتیک و همچنین راه‌هایی که می‌تواند اهداف سازمان ملل و «همکاری انسان و ماشین» را پیش ببرد، برگزار شد.

مجله: آیا باید «قرص نارنجی» را به کودکان بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *