بریتانیا باید تقاضای کریپتوهای KYC را کاهش دهد تا از ایالات متحده در Web3 پیشی بگیرد – Think Tank


Policy Exchange گزارش خود را در Web3 منتشر کرده است که شامل 10 توصیه برای دولت بریتانیا است.

بریتانیا این فرصت را دارد که از خروج شرکت‌های Web3 که ایالات متحده را ترک می‌کنند به دلیل عدم قطعیت نظارتی سود ببرد. اما به گفته یک اندیشکده، برای دستیابی به این امر، بریتانیا باید مسیر نظارتی خود را دنبال کند و تا حدودی الزامات رمزنگاری خود را کاهش دهد.

اندیشکده محافظه کار بانفوذ Policy Exchange گزارشی را در وب 3 در 2 اکتبر منتشر کرد که حاوی 10 توصیه برای دولت بریتانیا بود که ادعا می کرد به این کشور کمک می کند تا مقررات Web3 خود را بهبود بخشد.

یکی از پیشنهادات ارائه شده در این گزارش، محدود کردن تعهدات افراد دارای توکن در یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) است. این گزارش به نمونه‌ای منفی از تصمیم اخیر در ایالات متحده اشاره می‌کند که هر آمریکایی را که مالک یا قبلاً توکن‌هایی در یک DAO داشته باشد، مسئول هرگونه نقض قانون توسط DAO می‌کند.

مرتبط: بریتانیا در سه ماهه اول سال 2024 جعبه دیجیتال اوراق بهادار را راه اندازی می کند

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که سازمان رفتار مالی (FCA)، تنظیم‌کننده اصلی مالی بریتانیا، با اجازه استفاده از «تکنیک‌های جایگزین و نوآورانه» مانند هویت‌های دیجیتال و ابزارهای تحلیل بلاک چین، رویکرد فعلی «مشتری را بشناسید» (KYC) را کاهش داده است.

کارشناسان می گویند که بریتانیا باید از تضعیف کیف پول های خود میزبان و تنظیم خدمات اثبات سهام به عنوان یک خدمات مالی اجتناب کند. پیشنهادات دیگر شامل اجازه دادن به صادرکنندگان استیبل کوین خصوصی برای قرار دادن ذخایر استیبل کوین نزد بانک انگلستان، ایجاد یک «پوشش مالیاتی» برای صرافی ارز دیجیتال، و ایجاد یک سندباکس جدید زیر نظر وزارت علوم، نوآوری و فناوری است.

اخیراً، تنظیم‌کننده‌های بریتانیا رویکرد سخت‌گیرانه‌تری نسبت به صنعت دارایی دیجیتال اتخاذ کرده‌اند. وزارت خزانه داری اعلیحضرت در حال بررسی ممنوعیت تماس های سرد برای ترویج سرمایه گذاری های رمزنگاری است و FCA به کسب و کارهای رمزنگاری محلی هشدار داده است که قوانین بازاریابی را رعایت کنند یا با عواقب آن مواجه شوند.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید