گزارش کمیسیون حقوقی انگلستان شکایت کریگ رایت علیه توسعه دهندگان بیت کوین را رد می کند


گزارش کمیسیون حقوقی بریتانیا از دفاع توسعه دهندگان هسته بیت کوین حمایت می کند که آنها مسئول 111000 بیت کوین ضبط شده توسط هکرها نیستند.

صندوق دفاع قانونی بیت‌کوین (BLDF) پیشنهاد می‌کند که گزارش اخیر کمیسیون حقوقی بریتانیا ممکن است استدلال اصلی کریگ رایت در شکایت جنجالی خود علیه ۱۲ توسعه‌دهنده هسته بیت‌کوین را تضعیف کند.

در گزارش 300 صفحه‌ای درباره دارایی‌های دیجیتال که در پایان ژوئن منتشر شد، کمیسیون حقوقی بریتانیا، یک نهاد مستقل که قوانین بریتانیا و Whale را بررسی می‌کند و اصلاحات را توصیه می‌کند، به طبقه‌بندی امانتداری اشاره کرد که از دفاع توسعه‌دهندگان حمایت می‌کند. مسئول مستقیم 111000 بیت کوین (BTC) از دست رفته توسط هکرها.

رایت، مالک Tulip Trading، در سال 2021 در یک دادخواست ادعا کرد که توسعه دهندگانی که در توسعه منبع باز بیت کوین Core دخیل بودند، در رابطه با ضرر او به او وکالت داده اند. رایت برای بازیابی وجوه به سرقت رفته به دنبال دریچه ای برای بلاک چین Core بیت کوین است. رایت همچنین به دلیل ادعای ساتوشی ناکاموتو، خالق مستعار بیت کوین شناخته می شود.

گزارش بریتانیا تعریف وظیفه امانتداری را روشن می‌کند و ادعا می‌کند که دسته‌های امینی که توسط قانون به رسمیت شناخته شده‌اند عبارتند از «امین، امین، شرکا، مدیران شرکت و وکیل». در این گزارش آمده است که مالیات متولی به ندرت خارج از این دسته بندی ها وجود دارد. به گفته BLDF، نماینده قانونی توسعه دهندگان، متهمان هیچ یک از معیارهای تعیین شده توسط کمیسیون را ندارند.

BLDF در پست اخیر وبلاگ خود گفت: “آنها کارگزار، معتمد، شریک، مدیر شرکت یا وکیل نیستند و هرگز قدرت مدیریت اموال یا تصمیم گیری صلاحدید از طرف شخص دیگری را بر عهده نگرفته اند یا به آنها واگذار نشده است.” بیت کوین برای تسهیل تراکنش بین افراد بدون نیاز به دادن هیچ گونه مجوزی به شخص ثالث ایجاد شده است.

طبق تعریفی که توسط دانشگاه تگزاس ارائه شده است، وظیفه امانتداری “یک مسئولیت قانونی فقط برای اقدام در جهت بهترین منافع طرف دیگر” است. نمونه‌های متداول وظایف امانتداری شامل وفاداری بی‌نظیر، بررسی دقیق، افشای کامل تضاد منافع و محرمانگی است.

پرونده Tulip Trading، با طرح دعوی قضایی در سال 2024، می تواند یک قانون قضایی برای مسئولیت توسعه دهندگان منبع باز در قبال دارایی ها ایجاد کند. از آنجایی که 97 درصد از برنامه های نرم افزاری جهان متن باز هستند، پیامدهای قانونی این دعوی می تواند عمیقاً بر جامعه توسعه دهندگان منبع باز تأثیر بگذارد.

گزارش کمیسیون حقوقی بریتانیا همچنین برای ایجاد یک دسته جدید و متفاوت از دارایی های شخصی برای تطبیق با ویژگی های منحصر به فرد دارایی های دیجیتال فشار آورد.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *