FCA بریتانیا 26 دستگاه خودپرداز رمزنگاری را پس از بررسی هماهنگ تعطیل کرد


FCA – همراه با سایر آژانس های مجری قانون – 36 مکان خودپرداز رمزنگاری را با استفاده از اختیارات تحت مقررات پولشویی 2017 بررسی کردند.

رگولاتور مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، 26 دستگاه خودپرداز از 34 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال را که از ابتدای سال 2023 بازدید و بازرسی کرده است، قطع کرده است.

در 14 فوریه، FCA به همه اپراتورهای خودپرداز ارزهای دیجیتال در بریتانیا اولتیماتوم داد که یا از مقررات پیروی کنند یا تراکنش‌های غیرقانونی را متوقف کنند. پس از این هشدار، FCA به همراه سایر آژانس‌های مجری قانون، 36 مکان خودپرداز ارزهای دیجیتال را با استفاده از اختیارات تحت مقررات پولشویی 2017 بررسی کردند.

استیو اسمارت، مدیر اجرایی اجرایی و نظارت بر بازار در FCA، در مخالفت با استفاده از تمام خودپردازهای رمزنگاری، گفت:

اگر از دستگاه خودپرداز رمزنگاری در بریتانیا استفاده می‌کنید، ممکن است از یک دستگاه غیرقانونی استفاده کنید و پول خود را به مجرمان تحویل دهید.»

اسمارت همچنین تصریح کرد که قربانیان کلاهبرداری مربوط به خودپردازهای کریپتو یا بیت کوین (BTC) توسط دولت یا اپراتور دستگاه‌ها «محافظت» نخواهند شد. در ماه مه و ژوئن، 18 مکان از این لات مورد بازرسی قرار گرفتند، درست در زمانی که FCA به طور عمومی شروع فعالیت بازرسی خود را اعلام کرد.

مرتبط با: دولت بریتانیا در حال پیشبرد لایحه‌ای است که با هدف اجازه دادن به مقامات برای توقیف ارزهای دیجیتال است

تمام صرافی‌های ارز دیجیتال و دستگاه‌های خودپرداز باید در FCA ثبت شده و با مقررات پولشویی بریتانیا مطابقت داشته باشند. در 8 ژوئیه، اداره پلیس Clive گزارشی منتشر کرد که در آن جزئیاتی از نحوه احضار یک کلاهبردار رمزارز قربانی بیگناهی که خود را مجری قانون کرده بود، منتشر کرد و توانست 6000 دلار را در حالی که تهدید به صدور حکم بازداشت کند، سرقت کند.

کلاهبرداران از تاکتیک‌های ترساندن و جعل هویت مجریان قانون برای فریب افراد ناآگاه برای انتقال پول از طریق دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری استفاده می‌کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که مجریان قانون هرگز با افرادی که درخواست پرداخت از طریق تلفن یا رمزنگاری داشتند، تماس نگرفتند.

مجله: آیا باید «قرص نارنجی» را به کودکان بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *