بریتانیا در سه ماهه اول 2024 Digital Securities Sandbox را راه اندازی می کند


Sandbox دیجیتال اوراق بهادار HM Treasury دارای “مجموعه قوانین جدیدی است که به آن اجازه می دهد کارهای جدیدی را با اوراق بهادار دیجیتال انجام دهد”.

بریتانیا ظاهراً دومین سندباکس کریپتو خود را تا سه ماهه اول سال 2024 خواهد داشت. به وضوح بر روی اوراق بهادار دیجیتال تمرکز خواهد کرد.

هلن بوید، رئیس بازارهای سرمایه در سازمان رفتار مالی (FCA)، در اجلاس دارایی دیجیتال CCData در 3 اکتبر گفت که خزانه داری اعلیحضرت قصد دارد تا پایان سه ماهه اول سال 2024 یک جعبه ایمنی دیجیتالی را راه اندازی کند. اگرچه FCA یک تنظیم کننده مالی مستقل از نظر قانونی است، اما تحت صلاحیت وزارت خزانه داری HM است.

به گفته Boyd، جعبه ایمنی دیجیتال آتی با سندباکس دیجیتال فعال فعلی که توسط FCA در آگوست 2023 راه اندازی شد، متفاوت خواهد بود. هدف سندباکس دیجیتالی FCA حمایت از شرکت های فناوری در مراحل اولیه توسعه محصول است، در حالی که جعبه ایمنی دیجیتال اوراق بهادار وزارت خزانه داری HM دارای “مجموعه قوانین جدیدی است که به آنها اجازه می دهد کارهای جدیدی را با اوراق بهادار دیجیتال انجام دهند”. همانطور که در اعلامیه رسمی Sandbox اوراق بهادار دیجیتال آمده است، این فرصت را به شرکت ها می دهد تا:

ایجاد زیرساخت‌های بازار مالی با استفاده از فناوری دارایی دیجیتال که می‌تواند طیف وسیعی از فعالیت‌های مرتبط با اوراق بهادار دیجیتال را در چارچوب قانونی و نظارتی اصلاح شده موقت انجام دهد.»

بوید همچنین در مورد آینده FCA به عنوان تنظیم کننده اصلی ارزهای دیجیتال در بریتانیا صحبت کرد. او توضیح داد که آژانس همچنان منتظر تصمیم وزارت خزانه داری HM در مورد میزان اختیاراتی است که باید به FCA داده شود.

مرتبط با: قانون سفر بریتانیا به اجرا در می آید، ممکن است برخی از نقل و انتقالات رمزنگاری را متوقف کند

رگولاتورهای بریتانیایی اخیراً موضع سختگیرانه‌ای در قبال بخش دارایی‌های دیجیتال اتخاذ کرده‌اند. وزارت خزانه داری HM در حال بررسی ممنوعیت فراگیر تماس های سرد سرمایه گذاری در کریپتو است و FCA آخرین اخطار را برای کسب و کارهای رمزنگاری محلی که از قوانین بازاریابی پیروی نمی کنند، صادر می کند.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید