نمایندگان پارلمان بریتانیا خواستار اقدام در مورد نقض حق نسخه برداری NFT و توکن های طرفداران کریپتو هستند


یک کمیته پارلمانی بریتانیا خواستار سرکوب توکن‌های طرفداران ورزش شده و به دولت پیشنهاد کرده است که یک کد رفتاری برای پلتفرم‌های NFT منتشر کند.

یک کمیته پارلمانی دو حزبی از دولت بریتانیا خواسته است که از سازندگان در برابر نقض حق نسخه برداری مرتبط با توکن های غیرقابل تعویض (NFT) محافظت کند و به آسیب احتمالی گروه های ورزشی که دارایی های دیجیتالی منتشر می کنند، رسیدگی کند.

اعضای کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش در یک بیانیه مطبوعاتی در 11 اکتبر هشدار دادند که “مهمترین موضوع” به دلیل سهولت و سرعت ضرب NFTها، خطر حقوق مالکیت معنوی هنرمندان است. هنرمندانی که خواهان استیفای حقوقشان هستند.

دیم کارولین دیننایج، رئیس کمیته گفت: «هنرمندان با این خطر روبرو هستند که ثمره کار سخت خود را بدون رضایت آنها معامله کنند، در حالی که تقلب و تبلیغات گمراه‌کننده، لایه‌ای از خطر را برای سرمایه‌گذارانی ایجاد می‌کند که قبلاً در یک تجارت ذاتاً مخاطره‌آمیز درگیر هستند.

در یک گزارش همراه، کمیته به دولت توصیه کرد که با بازارهای NFT برای رسیدگی به این تخلفات از طریق معرفی کد رفتاری که از سازندگان، مصرف‌کنندگان و فروشندگان در برابر تخلفات و مطالب بالقوه تقلبی فروخته شده در چنین پلتفرم‌هایی محافظت می‌کند، همکاری کند.

این کمیته همچنین در مورد آسیب‌های احتمالی لیگ‌های ورزشی یا تیم‌هایی که ارزهای دیجیتال را برای ارائه به طرفداران ایجاد می‌کنند، هشدار داد و خواستار ممنوعیت چنین دارایی‌های دیجیتال شد.

این به دنبال آن است که بسیاری از سازمان‌های فوتبال مستقر در بریتانیا، از جمله منچسترسیتی و تاتنهام هاتسپور، «توکن‌های هوادار» را برای پیروان و اعضای باشگاه خود صادر می‌کنند. قرار است خرید چنین توکن هایی حقوق و مزایای ویژه ای را ارائه دهد، اما کمیته ادعا کرد که اغلب اینطور نیست.

در این گزارش آمده است: «ما همچنین نگران این هستیم که، علی‌رغم نوسانات قیمت و رزرو در میان گروه‌های هوادار، باشگاه‌ها ممکن است بتوانند توکن‌های هوادار را به عنوان شکلی مناسب از تعامل هواداران در آینده ارائه دهند.»

مرتبط با: باشگاه بارسلونا 132 میلیون دلار برای ابتکار بلاک چین و NFT دریافت می کند

این کمیته ادعا کرد که نوسانات در این توکن ها می تواند باعث آسیب مالی به طرفدارانی شود که از ماهیت “ذاتاً پرخطر” دارایی آگاه نیستند.

در دنیای ورزش، باشگاه‌ها برای استخراج پول اضافی از حامیان وفادار خود، طرح‌های ارزهای دیجیتال بی‌ثباتی را ترویج می‌کنند و امتیازات و مزایایی را نوید می‌دهند که اغلب محقق نمی‌شوند.»

این کمیته به این نتیجه رسید که “هر گونه سنجش میزان مشارکت هواداران در ورزش، از جمله مقررات آتی فوتبال، باید صراحتاً استفاده از نشانه های هواداران را حذف کند.”

Web3 Player: Minecraft بیت کوین P2E، آیفون 15 و بازی های رمزنگاری شده و فرمول E را ممنوع می کند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید