نمایندگان پارلمان بریتانیا از دولت می خواهند که معافیت های هوش مصنوعی را که به هنرمندان آسیب می زند، لغو کند


یک کمیته دو حزبی متشکل از نمایندگان پارلمان بریتانیا گفت که دولت ریشی سوناک باید حقوق نوازندگان و سازندگان را بر توسعه دهندگان هوش مصنوعی اولویت دهد.

کمیته پارلمانی بریتانیا به دولت فشار می آورد تا برنامه هایی را لغو کند که به توسعه دهندگان هوش مصنوعی اجازه می دهد آزادانه سیستم های خود را در مورد موسیقی، ادبیات و هنر موجود آموزش دهند.

در گزارشی به تاریخ 30 اوت، کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش هشدار داد که طرح اولیه دولت برای مستثنی کردن متن و داده‌کاوی از طریق هوش مصنوعی از حمایت‌های کپی رایت «خطر کاهش تولید هنر و فرهنگ به «ورودی‌های» صرف در توسعه هوش مصنوعی است. “. : “عدم درک روشن” از نیازهای سازندگان بریتانیا.

این گزارش استدلال می‌کند که دولت بریتانیا، که در حال حاضر توسط ریشی سوناک، نخست‌وزیر طرفدار هوش مصنوعی رهبری می‌شود، پس از «تلاش ناموفق» برای اعطای معافیت به توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی، باید برای «بازیابی اعتماد» به صنایع خلاق تلاش کند.

این کمیته، یک گروه دو حزبی متشکل از 11 نماینده پارلمان بریتانیا، از Sunak خواست تا حفاظت از هنرمندان را بهبود بخشد تا از هنرمندان آنها در طول رشد سریع هوش مصنوعی مولد محافظت شود.

دیم کارولین دینناژ، رئیس کمیته، در یک بیانیه مطبوعاتی همراه گفت: “گروهی از هشدارها در مورد آسیب واقعی و پایدار از سوی نوازندگان، نویسندگان و هنرمندان [and] در دنیایی که نفوذ هوش مصنوعی در حال افزایش است، حفظ نکردن مالکیت معنوی باید کافی باشد تا وزیران بنشینند و آن را بررسی کنند.»

این کمیته در گزارش خود به این نتیجه رسید که همه ارگان های دولتی “باید تاثیر هوش مصنوعی و فناوری گسترده تر بر صنایع خلاق را بهتر درک کنند و بتوانند به طور مداوم از منافع خود دفاع کنند.”

مرتبط با: نظرسنجی های مصرف کنندگان نشان می دهد که بی اعتمادی فزاینده به هوش مصنوعی و شرکت هایی که از آن استفاده می کنند

به نظر می رسد که کمیته در این زمینه تنها نیست. جیمی نجوکو-گودوین، مدیر عامل UK Music، بزرگترین گروه حمایت از موسیقی تجاری در بریتانیا، رویکرد فعلی دولت را به عنوان “چراغ سبز برای شستشوی موسیقی” در جولای سال گذشته توصیف کرد.

در فوریه 2023، شرکت موسیقی یونیورسال موزیک هشدار داد که اجازه دادن دسترسی رایگان هوش مصنوعی به موسیقی و آثار هنری موجود باعث “آسیب گسترده و پایدار” می شود و حقوق سازندگان را تضعیف می کند.

در 20 آگوست، دولت بریتانیا برنامه ای را برای هزینه 130 میلیون دلاری برای هزاران تراشه رایانه ای جدید برای ایجاد “منبع تحقیقاتی هوش مصنوعی” تا اواسط سال 2024 اعلام کرد. این حرکت بخشی از طرح گسترده‌تر Sunak برای تبدیل این کشور به یک مرکز فناوری هوش مصنوعی در جهان است.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *