بریتانیا لایحه ای را تصویب کرد که به مقامات اجازه می دهد بیت کوین مورد استفاده برای جرم و جنایت را ضبط کنند


انتظار می رود لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی که در سپتامبر 2022 ارائه شد، در 26 اکتبر 2023 موافقت سلطنتی را دریافت کند.

قانون‌گذاران در بریتانیا قانونی را معرفی کرده‌اند که به مقامات اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) را که برای مقاصد غیرقانونی استفاده می‌شوند، توقیف و مسدود کنند.

بر اساس داده های رسمی در وب سایت قوانین پارلمانی بریتانیا، انتظار می رود لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی در 26 اکتبر موافقت سلطنتی را دریافت کند، به این معنی که این لایحه تمام مراحل پارلمانی را در هر دو مجلس تکمیل می کند.

این قانون که در سپتامبر 2022 معرفی شد، با هدف گسترش توانایی مقامات برای جلوگیری از استفاده از ارزهای دیجیتال در جرائمی مانند جرایم سایبری، کلاهبرداری و قاچاق مواد مخدر است.

یکی از مفاد لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی امکان بازیابی دارایی‌های رمزنگاری مورد استفاده در جرایم را بدون محکومیت می‌دهد، زیرا برخی از افراد می‌توانند با دوری از محکومیت از محکومیت جلوگیری کنند. هدف این قانون نیز مبارزه با استفاده از دارایی‌های دیجیتال برای اهداف تروریستی یا دلایل مرتبط است.

آخرین توسعه حقوقی مرتبط با رمزنگاری در بریتانیا در راستای برنامه‌های دولت برای تنظیم “قوی” کریپتو برای مبارزه با استفاده غیرقانونی از دارایی‌های دیجیتال به عنوان بخشی از طرح جرم اقتصادی آن از سال 2023 تا 2026 است. قانونگذاران بریتانیا در ماه مارس گفتند که قصد دارند لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی را تا سه ماهه چهارم سال 2023 تصویب کنند و همچنین قانون سفر گروه ویژه اقدام مالی را تصویب کنند.

مرتبط با: هدف لایحه کالیفرنیا محدود کردن برداشت ارزهای دیجیتال به 1000 دلار در روز برای مبارزه با کلاهبرداری است.

در حالی که دولت بریتانیا علیه جرایم مرتبط با رمزنگاری مبارزه می کند، این کشور به عنوان یک اقتصاد ارز دیجیتال بزرگ در حال ظهور است. بر اساس گزارش اکتبر 2023 از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، بریتانیا بزرگترین کشور رمزنگاری از نظر حجم معاملات خام در اروپای مرکزی، شمالی و غربی است.

در فوریه 2023، پلتفرم مالیات رمزنگاری Recap همچنین گزارش داد که لندن پس از دبی و نیویورک، آماده‌ترین شهر جهان برای تجارت ارز دیجیتال است.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید