بانک های بریتانیا در خطر از دست دادن مجوز خود برای خروج مشتریان به دلیل دیدگاه های سیاسی هستند


دولت بریتانیا ممکن است پس از اختلاف عمومی بین نایجل فاراژ و بانک کوتس، حمایت شدیدتری از آزادی بیان بر مجوزهای بانکی اعمال کند.

بر اساس گزارش‌ها، دولت بریتانیا در حال آماده‌سازی برای اعلام اقداماتی است که در صورتی که مشتریان آنها تصمیم به بستن بانک‌هایشان به دلیل دیدگاه‌های سیاسی خود داشته باشند، می‌تواند منجر به حذف مجوزها از بانک‌ها شود.

تایمز در 20 ژوئیه گزارش داد که دولت بریتانیا در حال بررسی شرایط سخت گیرانه تری برای مجوزهای بانکی است تا از آزادی بیان محافظت کند. هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است، اما انتظار می رود وزارت خزانه داری بریتانیا قوانین جدید را هفته آینده اعلام کند.

طبق گزارش‌ها، مقررات جدید بانک‌ها را مجبور می‌کند تا سه ماه قبل از بستن حساب‌هایشان به مشتریان اطلاع دهند. علاوه بر این، بانک ها ملزم خواهند بود دلایل خود را برای بستن حساب ها به صراحت اعلام کنند و به مشتریان حق اعتراض داده می شود.

این اقدام پس از مناقشه میان سیاستمدار سابق محافظه‌کار سیاسی نایجل فرایج و بانک خصوصی بریتانیایی کوتس که اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا را به عنوان مشتری می‌بالد، صورت می‌گیرد.

کوتس در اوایل ماه جاری حساب های بانکی فاراژ را بست و گفت که حسابش به زیر آستانه رسیده است، اما اسناد فاش شده بعداً نشان داد که این به این دلیل است که دیدگاه های محافظه کارانه او با “روابط” او مطابقت ندارد. [their] ارزش های.”

اسنادی که توسط فاراژ به دست آمده و توسط دیلی میل به اشتراک گذاشته شده است، جزئیات یک جلسه در مورد حساب های Coutts را نشان می دهد.

در این جلسه، مقامات کوتس، فاراژ را یک «کلاهبردار ناصادق» توصیف کردند و «خطر شهرت» مرتبط با دیدگاه‌های سیاسی او را به‌عنوان دلایلی برای بستن حساب‌هایش ذکر کردند.

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفت که این “اشتباه” است. هیچکس را نمی توان به دلیل دیدگاه های سیاسی خود از بهره مندی از خدمات اولیه باز داشت. آزادی بیان سنگ بنای دموکراسی ماست.»

به طور مشابه، وزیر کشور سوئلا براورمن، کوتس را متهم کرد که قربانی “دگم های مغرضانه سیاسی” شده است.

مرتبط با: بانک‌های بریتانیا مشتریان ارزهای دیجیتال را دور می‌زنند: گزارش

آلیسون رز، مدیر عامل شرکت مادر Coutts، گروه NatWest، از آن زمان به دلیل اظهارات “بسیار نامناسب” که در مورد فاراژ در طول جلسه مطرح شد عذرخواهی کرد و با بازگشایی حساب خود موافقت کرد.

در نامه عذرخواهی آمده است: «قطعاً این سیاست ما نیست که از یک مشتری بر اساس عقاید سیاسی و شخصی که از نظر قانونی برخوردار است، خارج شویم.

فاراژ، رهبر سابق احزاب سیاسی پوپولیستی Reform UK و حزب استقلال بریتانیا (UKIP)، از حامیان سرسخت ارزهای دیجیتال است. در 3 دسامبر 2020، فاراژ بیت کوین (BTC) را به عنوان “سرمایه گذاری نهایی ضد قرنطینه” ستایش کرد و پوند انگلیس را به عنوان “پول خنده دار” دولت به سخره گرفت.

فاراژ در کنفرانس بیت کوین آمستردام در سال 2022 شرکت کرد. او در مصاحبه ای با کوین تلگراف، بیت کوین را به دلیل ویژگی های ضد تورمی و تغییر ناپذیری آن در مقایسه با زیرساخت های بانکی سنتی تحسین کرد.

اندیشه: GOP crypto maxis تقریباً به بدی «ارتش ضد کریپتو» دم‌ها است
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *