قاضی ایالات متحده به نفع خلاقیت انسان رای می دهد، حق نسخه برداری هنر هوش مصنوعی را رد می کند


این تصمیم بحث در مورد هوش مصنوعی و حق چاپ را تغییر می دهد و اهمیت خلاقیت انسان را در مالکیت معنوی برجسته می کند.

در حکم اخیر، بریل هاول، قاضی منطقه ای ایالات متحده، موضع اداره حق نسخه برداری ایالات متحده را مبنی بر اینکه آثار هنری فقط هوش مصنوعی (AI) واجد شرایط حمایت از حق چاپ نیستند، تایید کرد.

این تصمیم در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد امکان هوش مصنوعی مولد برای جایگزینی هنرمندان و نویسندگان انسانی اتخاذ شده است.

با گذشت بیش از 100 روز از شروع اعتصاب نویسنده، نگرانی ها در مورد تسلط بالقوه فیلمنامه نویسی توسط هوش مصنوعی افزایش یافته است. با این حال، مقررات مالکیت معنوی به طور مداوم تأیید کرده اند که حق چاپ فقط به آثاری اعطا می شود که از انسان سرچشمه می گیرند.

تصویری از تصمیم قاضی هاول. منبع: دادگاه

تصمیم قاضی هاول پاسخی بود به مناقشه حقوقی استیون تالر در مورد امتناع دولت از ضبط آثار تولید شده توسط هوش مصنوعی. تالر، مدیر عامل شرکت Imagination Engines، یک شرکت شبکه عصبی، ادعا کرد که هوش مصنوعی مطابق با معیارهای نویسنده باید به عنوان یک نویسنده شناخته شود. در نتیجه، مالکیت اثر باید متعلق به صاحب سیستم هوش مصنوعی باشد.

قاضی هاول با تاکید بر اهمیت انسان به عنوان نویسنده در قانون کپی رایت مخالفت کرد. حمایت از حفظ ایده های ساخته شده توسط انسان، شرکت لیتوگرافی Burrow-Giles v. وی به موارد قبلی مانند سارونی اشاره کرد. موردی دیگر نشان داد که حتی عکسی که حیوان گرفته می شود نمی تواند کپی رایت داشته باشد، با تاکید بر اینکه حیوانات دارای حق چاپ نیستند.

مرتبط با: هوش مصنوعی به گسترش دسترسی افراد دارای معلولیت کمک می کند

قاضی هاول در مورد هدف کپی رایت بحث کرد و آن این بود که این حق چاپ به مردم انگیزه می دهد تا تلاش های خلاقانه انجام دهند. وی اظهار داشت که حق چاپ و حق اختراع به عنوان دارایی محافظت شده، پرورش خلاقیت و نوآوری، پرورش علم و هنر طراحی شده است.

این تصمیم در بحبوحه بحث‌های حقوقی جاری درباره شرکت‌های هوش مصنوعی که از محتوای دارای حق چاپ برای آموزش استفاده می‌کنند، اتخاذ شده است. شکایت های متعددی که در دادگاه فدرال کالیفرنیا توسط هنرمندان با ادعای نقض حق نسخه برداری ارائه شده است، ممکن است منجر به نیاز شرکت های هوش مصنوعی به جداسازی مدل های زبان گسترده خود شود.

این تصمیم بحث در مورد هوش مصنوعی و حق چاپ را تغییر می دهد. در حالی که هنر ساخته شده با هوش مصنوعی ممکن است واجد شرایط حق چاپ نباشد، بر اهمیت خلاقیت انسان در مالکیت معنوی تأکید می کند.

مجله: AI Eye: اپل هوش مصنوعی جیبی، قرارداد موسیقی جعلی عمیق، هیپنوتیزم را توسعه می دهد


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *