دو قبض ارز دیجیتال دیگر در ایالات متحده: کد رمزگشایی شده، 17 تا 24 ژوئیه


هفته گذشته با دو طرح قانونی جدید برای صنعت کریپتو در ایالات متحده مشخص شد.

هفته گذشته با دو طرح قانونی جدید برای صنعت کریپتو در ایالات متحده مشخص شد. سناتور جک رید از یک لایحه دو حزبی حمایت کرد که مقررات و الزامات اجرایی برای تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) را با مشتری خود (KYC) و مبارزه با پول شویی (AML) تشدید می کند. این لایحه عملیات DeFi را مشمول همان الزامات «سایر شرکت‌های مالی، از جمله پلت‌فرم‌های متمرکز معاملات ارزهای دیجیتال، کازینوها و حتی فروشگاه‌های پیاده» می‌کند.

دو گروه بزرگ لابی کریپتو از این قانون انتقاد کرده اند: مرکز سکه و انجمن بلاک چین. اولی بیانیه‌های جداگانه‌ای صادر کرد و این قانون را به عنوان روشی «درهم‌نظم»، «غیرقابل اجرا» و «غیرقانونی» برای تنظیم DeFi توصیف کرد. کریستین اسمیت، مدیر عامل انجمن بلاک چین، نگرانی های مرکز کوین را تکرار کرد و قانون جدید را غیر ضروری خواند. اسمیت گفت که مجری قانون فدرال در حال حاضر ابزار و تخصص لازم را برای مقابله با این “مشکل نسبتا کوچک اما مهم” دارد.

اعضای کمیته کشاورزی و خدمات مالی مجلس جمهوری قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم را معرفی کردند. این لایحه به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بر روی کالاهای دیجیتال صلاحیت می‌دهد، اختیارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را روشن می‌کند و فرآیندی را برای فروش دارایی‌های دیجیتالی که در ابتدا اوراق بهادار به عنوان کالا در نظر گرفته می‌شد، ایجاد می‌کند. نمایندگان فرنچ هیل و داستی جانسون، که از حامیان مشترک این لایحه هستند، نامه ای به گری گنسلر، رئیس SEC ارسال کردند و در آن از به اصطلاح “تنظیم عملی” صنعت کریپتو توسط آژانس یک روز قبل از ارائه لایحه انتقاد کردند.

چندین برنامه ETF کریپتو نقطه ای به ثبت فدرال می روند

برنامه های کاربردی صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) از چندین شرکت در فدرال رجیستر منتشر شد و آن را یک گام جلوتر در روند SEC برد. ثبت فدرال اعلان‌هایی را در مورد تغییرات قوانین پیشنهادی دریافت کرده است که امکان اجرای ETF بیت‌کوین را از BlackRock، Fidelity، Invesco Galaxy، VanEck و WisdomTree می‌دهد. انتشار درخواست ها در روزنامه رسمی دولت ایالات متحده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار فرصتی می دهد تا درخواست را بپذیرد یا رد کند، زمان مجاز را تمدید کند یا درخواست را برای اظهار نظر عمومی باز کند.

به خواندن ادامه دهید

کویت تراکنش های دارایی های مجازی و رمزنگاری را ممنوع می کند

ایالت کویت آخرین حوزه قضایی است که تقریباً تمام معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را ممنوع کرده است. رگولاتور اصلی مالی کویت، سازمان بازار سرمایه (CMA) بخشنامه ای را در مورد نظارت و صدور دارایی های مجازی در این کشور صادر کرد. در بخشنامه، CMA تعهد خود را به “ممنوعیت مطلق” موارد استفاده عمده و عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال، از جمله پرداخت ها، سرمایه گذاری ها و استخراج تایید کرد. این بخشنامه همچنین رگولاتورهای محلی را از صدور مجوزهایی که به شرکت ها اجازه می دهد خدمات دارایی مجازی را به عنوان یک شرکت تجاری ارائه دهند، منع می کند.

به خواندن ادامه دهید

سهامداران ماراتون از مدیران ارشد شرکت شکایت کردند

شرکت ماینینگ کریپتو مستقر در ایالات متحده، Marathon Digital، پس از اینکه سهامدارانش ادعا کردند که مدیرعامل آن، فرد تیل، همراه با سایر مدیران ارشد، وظایف امانتداری آنها را نقض کرده، آنها را به طور ناعادلانه غنی کرده و دارایی های شرکت را هدر داده، به دادگاه می رود. طبق گفته تیم حقوقی، این شرکت مسائل مدیریتی خود را دست کم می گیرد، به طور مصنوعی ارزش ماراتن را افزایش می دهد، غرامت بیش از حد دریافت می کند، فروش های داخلی سودآور انجام می دهد و پاداش های ناعادلانه بالایی بر اساس اظهارات نادرست و گمراه کننده دریافت می کند.

سهامداران با تقویت کنترل هیئت مدیره بر عملیات، معرفی حداقل چهار سهامدار به هیئت مدیره و حذف رویه قبلی انتخاب هیئت مدیره به دنبال بهبود حاکمیت شرکت هستند.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *