ایلان ماسک توییتر را به X تغییر نام خواهد داد، اما کریپتو توییتر ایده های دیگری دارد


یک قدم بالاتر از یکی از بنیانگذاران Axie Infinity که گفته شد توییتر را حفظ می کند اما یک کیف پول رمزنگاری به نام X برای خرج کردن و انعام سازنده دارد.

کاربران توییتر، همراه با جامعه مشتاق ارزهای دیجیتال، ممکن است به زودی نسخه بسیار متفاوتی از برنامه رسانه اجتماعی را ببینند.

با این حال، توییتر Crypto در مورد برخی از تغییرات هیجان‌زده نبود.

ماسک در یک سری توییت در 23 جولای اشاره کرد که این پلتفرم در اوایل روز دوشنبه به “X” تغییر نام خواهد داد، که گامی اولیه برای تبدیل شدن به یک “اپلیکیشن همه چیز” است.

بر اساس توئیت های متعدد ماسک و یک نظرسنجی، این تغییر نام تجاری می تواند شامل تغییر طرح رنگ توییتر به مشکی، حذف لوگوی آبی توییتر و تغییر نام آن به X باشد.

وب‌سایتی که برای دسترسی به پلتفرم رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود نیز ممکن است تغییر کند، ماسک تأیید می‌کند که X.com، آدرس آنلاین استارت‌آپ خدمات مالی که او در سال ۱۹۹۹ تأسیس کرد و به PayPal فروخته شد، اکنون به توییتر هدایت شده است.

طبق گفته Wayback Machine، قبل از این تغییر، x.com یک وب سایت عمدتاً خالی بود که فقط حرف “x” را نمایش می داد. قبل از آن، به وب سایت ماسک Boring Company هدایت شده بود. URL وب‌سایت در اوایل دهه 2000 یک حاشیه طولانی داشت که به PayPal اشاره می‌کرد و حتی دنباله‌ای داشت که به سایت شرکت eBay اشاره می‌کرد.

در ماه مارس، ماسک همچنین شرکت فناوری X Corp را به عنوان شرکت مادر توییتر تأسیس کرد، تا حدی برای تحقق بخشیدن به دیدگاه خود از یک برنامه مشابه وی چت.

توییتر کریپتو تصمیم تغییر نام تجاری را “دیوانه” می خواند

با این حال، بسیاری از کاربران کریپتو توییتر از تغییرات پیشنهادی راضی نبودند. طبق گزارش مارس Hypebeast، توییتر با بیش از 1 میلیارد توییت در مورد کریپتو بین سال‌های 2020 و 2022، پایگاهی برای جامعه ارزهای دیجیتال بوده است.

دن هلد، مدیر ارشد بازاریابی در Trust Machines فوق الذکر توییتر نمادین بود و اضافه کرد که تغییر نام تجاری ماسک به X دیوانه کننده است.

برخی دیگر در برابر مارک توصیه شده X مقاوم بوده اند. تیفانی فونگ، وبلاگ نویس کریپتو، گفت که “هنوز او را توییتر صدا می کند” که میزبان پادکست پیتر مک کورمک با آن موافق است.

با این حال، برخی از این ایده حمایت کردند و گفتند که این برنامه فوق العاده چشم انداز ماسک از زمانی بود که پی پال را ترک کرد و به اکتبر اشاره کرد. چهچهچه به طور ضمنی گفتن اینکه خرید توییتر شتاب دهنده ای برای ایجاد X بود.

دیگران ایده های خود را در مورد اینکه ماسک چگونه باید با X پیش برود، ارائه می دهند. جف “جیهو” زیرلین، یکی از بنیانگذاران Axie Infinity، گفت که نام توییتر را حفظ می کند اما یک کیف پول رمزنگاری به نام X اضافه می کند تا به کاربران اجازه دهد هزینه کنند و به سازندگان پلتفرم انعام بدهند.

مرتبط با: توییتر محدودیت‌های روزانه را برای DM برای حساب‌های تایید نشده اعمال می‌کند

در همین حال، لیندا یاکارینو، رئیس توییتر در پستی در 23 ژوئیه نکات بیشتری را در مورد X اضافه کرد و گفت که “تعاملات نامحدود” خواهد داشت، از فرمت های رسانه ای متعدد پشتیبانی می کند و ویژگی های پرداخت و بانکداری را دارد، ویژگی که ماسک می گوید می خواهد از رمزنگاری پشتیبانی کند.

ماسک بدون اینکه مشخص کند چگونه یاکارینو گفته است که برنامه آینده توسط هوش مصنوعی طراحی خواهد شد، قبلاً گفته بود که هوش مصنوعی برای تشخیص دستکاری عمومی استفاده خواهد شد.

تغییر نام تجاری پس از آن صورت گرفت که ماسک در 15 جولای اعتراف کرد که درآمدهای تبلیغاتی توییتر 50 درصد کاهش یافته و شرکت بار بدهی سنگینی داشته است، اگرچه مشخص نیست که کاهش درآمد در چه بازه زمانی رخ داده است.

مجله: تعیین حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *