ترکیه قصد دارد در سال 2024 چارچوب رمزنگاری ایجاد کند


برنامه سالانه ریاست جمهوری 2024 با هدف نهایی کردن مقررات ارزهای دیجیتال در کشور در سال آینده انجام می شود.

برنامه سالانه ریاست جمهوری 2024، که در روزنامه رسمی در 25 اکتبر منتشر شد، با هدف نهایی کردن مقررات ارزهای دیجیتال در کشور در یک سال آینده است.

400.5 از سند تقریباً 500 صفحه ای. این مقاله کار برنامه‌ریزی‌شده برای تعریف دارایی‌های رمزنگاری‌شده را نشان می‌دهد که پس از آن می‌توان به طور مناسب مالیات گرفت. تعاریف قانونی نیز به ارائه دهندگان دارایی های رمزنگاری، یعنی صرافی های کریپتو داده خواهد شد. با این حال، این سند حاوی جزئیات دیگری در مورد مقررات آتی نیست.

در سپتامبر 2023، فاروق فاتح اوزر، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال ترکیه، توسط دادگاه ترکیه به 11196 سال زندان محکوم شد. Thodex، یکی از بزرگترین پلتفرم های تجاری در کشور، در سال 2021 به طور ناگهانی سقوط کرد.

مرتبط با: قیمت بیت کوین در آرژانتین، نیجریه و ترکیه به بالاترین حد خود رسیده است

بر اساس مطالعه ای که در سال 2022 انجام شد، ترکیه دومین کشور جهان از نظر درخواست های جستجوی مرتبط با رمزنگاری بود که 5.5 درصد از جمعیت این درخواست ها را انجام دادند. این کشور در سال 2021 در بحبوحه بحران تورمی ارز محلی خود، لیر، یازده برابر افزایش استفاده از رمزارزها را تجربه کرده است.

در دسامبر 2022، بانک مرکزی جمهوری ترکیه اولین آزمایش لیر دیجیتال را به پایان رساند و برنامه هایی را برای ادامه آزمایش در طول سال 2023 اعلام کرد. اگرچه دولت هنوز هیچ تعهدی در مورد دیجیتالی شدن نهایی ارز کشور نپذیرفته است، رجب اردوغان، رئیس جمهور این کشور بارها حمایت خود را از پروژه لیر دیجیتال اعلام کرده است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا گزارش در محل


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید