حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: ویدئو


آخرین مستند کوین تلگراف به کوبا، سرزمین خودروهای کلاسیک، کمونیسم، تورم شدید و بیت کوین سفر می کند.

کوبا که به دلیل ترکیب منحصر به فرد خود از تاریخ غنی، فرهنگ پر جنب و جوش و انزوای سیاسی شناخته شده است، محور آخرین مستند Cointelegraph است. “حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا” به بررسی تاثیر بیت کوین (BTC) در یکی از آخرین دولت های کمونیستی جهان می پردازد.

این مستند گزارش دست اولی از نحوه استفاده کوبایی‌ها از بیت‌کوین برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی، جذب کسب‌وکارهای جدید و صرفه‌جویی در پول در یک محیط سنگین سانسور ارائه می‌کند.

جو هال، روزنامه‌نگار و علاقه‌مند به بیت‌کوین، سفری به کوبا را با عزم راسخ آغاز کرد تا شاهد و ضبط «انقلاب بیت‌کوین» باشد که در کتاب الکس گلادشتاین به نمایش گذاشته شده است.امتیاز مالی خود را بررسی کنیدگلادشتاین توضیح می دهد که چگونه کوبایی ها از ماهیت بی تابعیت و کم هزینه بیت کوین برای فرار از فشار مالی و تضمین پس انداز خود استفاده می کنند.

این مستند به بررسی چگونگی ریشه‌گذاری بیت‌کوین در چشم‌انداز مالی کوبا از طریق مصاحبه و تعامل با کوبایی‌ها و همچنین فورته، کاتریا و بیتالیون (نه نام‌های واقعی آن‌ها)، از بنیان‌گذاران جامعه بیت‌کوین کوبا می‌پردازد. پاکو د لا ایندیا، یکی از همکاران معمولی کوین تلگراف، با جو سفر کرد و در طول مستند بازخورد و تفسیر ارائه کرد.

کاربران بیت کوین در کوبا عمدتاً در معاملات نظیر به نظیر، خرید و فروش بیت کوین از طریق گروه های تلگرام و سیگنال شرکت می کنند. آنها گره هایی را با منابع محدود اجرا می کنند و از نظارت آنلاین فرار می کنند و به وب سایت های محدود شده با VPN دسترسی پیدا می کنند.

برخلاف بسیاری از کشورها، کوبا فاقد صرافی های متمرکز ارز دیجیتال مانند کوین بیس یا بایننس است. علاوه بر این، کوبایی ها به دلیل روابط ضعیف دیپلماتیک با ایالات متحده از ایجاد حساب کاربری منع شدند.

در نتیجه، محیط بیت کوین در کوبا یک اکوسیستم منحصر به فرد است که تقریباً به طور کامل خارج از دسترس ایالت عمل می کند. علاوه بر این، جامعه انعطاف پذیر بیت کوین در محیطی از مشکلات اقتصادی وجود دارد. در حالی که 72 درصد کوبایی‌ها زیر خط فقر زندگی می‌کنند و حداقل دستمزد ماهیانه حدود 30 دلار است، کاتریا، یکی از شخصیت‌های اصلی مستند، توضیح می‌دهد که این رقم نزدیک به 13 دلار است.

گزارشگر جو هال، پاکو د لا ایندیا و فقط اسکناس پزوی کوبایی 200 دلاری

مشکلات اقتصادی کوبا با تورم شدید تشدید می شود. پزو کوبا در دو سال گذشته بیش از 940 درصد ارزش خود را از دست داده است. به لطف توصیفات و مصاحبه‌ها با کوبایی‌ها در هاوانا، واضح است که بیت‌کوین به عنوان یک راه نجات برای کسانی که می‌خواهند پس‌انداز خود را در برابر کاهش ارزش پول حفظ کنند، در حال ظهور است.

مطالب مرتبط: جامعه بیت کوین کوبا میزبان یک جلسه فقط برای BTC است

این مستند به پذیرش مردمی بیت کوین در کوبا می پردازد. همچنین تلاش‌های جامعه متواضع «بیت کوین کوبا» را برجسته می‌کند، که وقت خود را صرف آموزش و گسترش اصول بیت‌کوین به کوبایی‌ها در محیطی می‌کنند که عواقب اقدامات آنها نامشخص است.

در نهایت، از آنجایی که بیت کوین همچنان در کوبا به رشد خود ادامه می دهد، باید دید که دولت در برابر ظهور یک سیستم مالی موازی چه واکنشی نشان خواهد داد. حقیقت پشت انقلاب بیت کوین در کوبا، نگاهی نادر به کشوری در آستانه تغییرات متحول کننده ارائه می دهد. بیت‌کوین می‌تواند به کوبایی‌ها چراغ امید و آزادی در جزیره‌ای که مدت‌هاست چنین خواسته‌هایی سرکوب شده است، ارائه دهد.

مجله: “زیبا و عقب مانده”: اولین برداشت جیمسون لوپ از بیت کوین


نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *