مدیر اجرایی می گوید کیف پول کریپتو Trezor در حال بررسی کمپین فیشینگ است


جوزف تتک، سفیر برند Trezor، تاکید کرد که شرکت کیف پول سخت افزاری هرگز از کاربران کد بازیابی، پین یا رمز عبور خود را نمی خواهد.

ارائه‌دهنده کیف پول سخت‌افزار ارزهای دیجیتال Trezor در حال بررسی یک کمپین فیشینگ اخیر است زیرا کاربران گزارش دریافت ایمیل‌های فیشینگ را گزارش کرده‌اند.

کارآگاه بلاک چین ناشناس ZachXBT در تاریخ 26 اکتبر در کانال تلگرام خود به کاربران درباره حمله فیشینگ که مشتریان Trezor را هدف قرار می دهد هشدار داد.

ZachXBT به یک اشاره کرد

مشابه برخی از حملات فیشینگ مربوط به Trezor در گذشته، ایمیل فیشینگ از کاربران دعوت می کند تا “آخرین به روز رسانی سیستم عامل” را برای دستگاه های Trezor خود دانلود کنند تا “مشکلی در نرم افزار برطرف شود.” طبق پوستر، ایمیل مخرب از ایمیل amministrazione@sideagroup.com ارسال شده است.

ZachXBT نوشت: «توجه داشته باشید که این شخص یک ایمیل فیشینگ به آدرس ایمیل مرتبط با خرید Trezor خود دریافت کرده است. دستگاه ها

ZachXBT اشاره کرد که امروز دو نفر دیگر از همان ایمیل فیشینگ Trezor در Reddit شکایت کردند.

به گفته جوزف تتک، سفیر برند Trezor، این شرکت از کمپین فیشینگ در حال انجام آگاه است و به طور فعال در حال بررسی است.

تتک با اشاره به مقالات متعددی که هدفشان کمک به کاربران برای مقابله با حملات فیشینگ است، گفت: «ما به طور مداوم وب‌سایت‌های تقلبی را گزارش می‌کنیم، با ثبت‌کننده‌های دامنه تماس می‌گیریم و به مشتریان خود در مورد خطرات شناخته شده آموزش می‌دهیم و به آنها هشدار می‌دهیم. یکی از این مقاله‌ها می‌گوید که ایمیل‌های فیشینگ اغلب کاربران را هدایت می‌کنند تا برنامه‌ای شبیه به Trezor Suite را دانلود کنند که از آنها می‌خواهد کیف پول‌های خود را پیوند داده و دانه‌های خود را وارد کنند.

مرتبط با: کلاهبرداران سایت کلون Blockworks را برای خالی کردن کیف پول های رمزنگاری ایجاد می کنند

در این صفحه آمده است: “زمانی که وارد اپلیکیشن می شوید، Seed به خطر می افتد و وجوه شما بلافاصله به کیف پول مهاجم منتقل می شود.”

تتک تاکید کرد که ترزور هرگز از کاربران کد بازیابی، پین کد یا رمز عبور آنها را نمی خواهد و افزود:

«کاربران هرگز نباید دانه های بازیابی را مستقیماً در هیچ وب سایت یا برنامه تلفن همراه وارد کنند یا آنها را در رایانه تایپ کنند. “تنها راه مطمئن برای کار با دانه بازیابی، کار بر اساس دستورالعمل های نمایش داده شده در کیف پول سخت افزاری Trezor متصل است.”

علیرغم تلاش های فراوان برای جلوگیری از چنین کلاهبرداری هایی، سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در معرض حملات فیشینگ متعددی قرار دارند. در ماه سپتامبر، طبق گزارش‌ها، یک سرمایه‌گذار بزرگ کریپتو قربانی یک کمپین عظیم فیشینگ شد و 24 میلیون دلار از دارایی‌های کریپتو را از دست داد. بر اساس برخی گزارش های امنیت سایبری، تعداد حملات فیشینگ ارزهای دیجیتال در سال 2022 تا 40 درصد افزایش یافته است.

گزارش اضافی توسط نویسنده Cointelegraph Felix Ng.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید