شما می توانید Trezor خود را بسازید، اما قیمت این است: مهندس کیف پول DIY


یک مدیر طراحی الکترونیک که Trezor One خود را ساخته بود، چالش ایجاد یک کیف پول ارز دیجیتال DIY را از ابتدا انجام داد.

ماهیت منبع باز بسیاری از کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری به افراد اجازه می‌دهد تا از ابتدا کیف پولی مانند Trezor بسازند، اما این نیاز به مهارت‌های خاصی دارد.

فلورین کوکوس، مدیر طراحی الکترونیک رومانیایی، DIY Trezor خود را با کد منبع باز کیف پول در سال 2018 بدون دسترسی به دستگاه Trezor “واقعی” ایجاد کرد.

در کانال یوتیوب، Voltlog، Cocos روند ایجاد DIY Trezor Model One را با استفاده از قطعات الکترونیکی خریداری شده از توزیع کنندگانی مانند Farnell نشان داد. این مهندس به طور خاص از یک میکروکنترلر فارنل و برد مدار چاپی (PCB) که از یک خانه تولیدی در چین سفارش داده شده و از فایل Gerber موجود در Trezor’s GitHub تهیه شده است، استفاده کرده است.

Cocos نوشت: “قطعات را می توان از توزیع کنندگان معتبر مانند Farnell، DigiKey، RS، Newark، TME و غیره خریداری کرد. این واقعاً به موقعیت مکانی شما بستگی دارد؛ آنها را از توزیع کننده محلی خود تهیه کنید. “شما می توانید صفحه نمایش OLED را از AliExpress یا eBay تهیه کنید.” . Voltlog وبلاگ.

PCB های مورد استفاده توسط Voltlog برای ایجاد کیف پول DIY Trezor. منبع: یوتیوب

پنج سال پس از انتشار ویدیوی DIY Trezor، Cocos هنوز در مورد دستگاه رمزنگاری DIY هیجان‌زده است. این مهندس در مصاحبه ای در 19 سپتامبر به Cointelegraph گفت: «من از دستگاه استفاده کرده ام و همیشه به دستگاه DIY خود نسبت به دستگاهی که به صورت تجاری خریداری شده است، اعتماد دارم.

نصب DIY Trezor Voltlog حدود 10 ساعت طول کشید

اما در دسترس بودن Trezor دلیل اصلی ایجاد کیف پول DIY توسط Cocos نبود: مهندس بیشتر بر ترویج پروژه های منبع باز متمرکز بود.

کوکوس گفت: «طراحی‌های متن‌باز روز به روز محبوب‌تر می‌شوند و من فکر می‌کنم این آینده است.

«شما کنترل کاملی بر جنبه‌های امنیتی دارید، و ساختن چیزی برای خودتان همیشه سرگرم کننده است. برای من شخصا، ایده انجام یک کار مفید بیش از هر چیز دیگری به تصمیم برای شروع چنین پروژه ای کمک می کند.

کل فرآیند ایجاد و نصب سیستم عامل روی کیف پول DIY Trezor حدود 10 ساعت برای Cocos طول کشید. به استثنای زمان صرف شده برای دریافت PCB و سایر قطعات سفارش داده شده.

مدیر طراحی گفت: “شاید دو یا سه ساعت طول کشید تا پروژه را ارزیابی کنم و فایل های Gerber لازم را برای آپلود در یک سرویس تولید PCB ایجاد کنم و تمام قطعات لازم را از توزیع کنندگان شناخته شده مانند Mouser یا Digikey سفارش دهم.” پس از دریافت PCB، حدود پنج ساعت طول کشید تا PCB مونتاژ شود. کوکوس اظهار داشت که آن را با سیستم عامل فلش کرد و شروع به اجرای آن کرد.

این مهندس به Cointelegraph گفت که ساخت سخت‌افزار برای DIY Trezor ساده‌ترین بخش است و افزود که نصب سفت‌افزار و کارکردن آن با برنامه «کمی چالش‌برانگیزتر» است.

ایجاد یک Trezor DIY برای یک کاربر معمولی چقدر دشوار است؟

ممکن است کسی فکر کند که ایجاد یک Trezor DIY برای یک کاربر معمولی چندان دشوار نیست زیرا کل فرآیند ساخت زمان زیادی را صرف نمی کند، اما حداقل طبق گفته های Cocos اینطور نیست.

به گفته این مهندس، ایجاد چنین پروژه ای برای کاربر عادی بدون دانش الکترونیکی “تقریبا غیرممکن” است. کوکوس هنگام تلاش برای تخمین دشواری ساخت یک Trezor DIY برای کاربر معمولی گفت: “اگر 10 سخت ترین است، پس من به آن 10 امتیاز می دهم.”

وی افزود که این فرآیند می تواند ساده شود اما به قیمت خطرات امنیتی قابل توجه مربوط به آسیب پذیری در زنجیره تامین و تولید.

می‌توان با ایجاد یک «بسته سازنده» با تمام فایل‌های تولیدی مورد نیاز پروژه در قالب اختصاصی آن‌ها و آپلود آن در یکی از خدمات نمونه‌سازی PCB و PCBA که به صورت آنلاین در دسترس است، بهبود پیدا کرد. اما در حالی که سطح دشواری تقریباً 3 در مقیاس 1-10 در این مرحله وجود دارد، شما کنترل زنجیره تامین و فاز تولید را از دست می دهید و در نتیجه یک خطر امنیتی اضافی ایجاد می کنید.

کوکوس پیشنهاد کرد که تلاش برای ساخت یک Trezor DIY بدون دانش کافی می تواند منجر به خطرات امنیتی قابل توجهی شود و افزود:

«مگر در مواردی که تجربه ای در زمینه الکترونیک و به ویژه لحیم کاری قطعات کوچک روی سطح داشته باشید، من ایجاد چنین کیف پول سخت افزاری را توصیه نمی کنم. اگر اینطور باشد، نتیجه به احتمال زیاد خروج دود جادویی یا در بهترین حالت یک آجر بی فایده خواهد بود.»

کوکوس که خود را به عنوان یک کاربر گاه به گاه ارزهای دیجیتال معرفی می کند، دارای مدرک لیسانس در مهندسی برق است و 10 سال است که به طور حرفه ای به طراحی و تولید لوازم الکترونیکی و بیش از 15 سال به عنوان یک سرگرمی مشغول بوده است. او بر این باور است که برای ساختن ترزور DIY نیازی نیست مانند خودش متخصص باشد، اما هنوز هم نیاز به تخصص دارد.

مرتبط با: لجر ادغام پی پال ایالات متحده را اعلام می کند و به کاربران امکان می دهد رمزارز را از داخل برنامه خریداری کنند

کوکوس می‌گوید: «فقط یک یا دو سال از یک فرد با مهارت فنی متوسط ​​که با سرعتی نسبتاً سریع در الکترونیک فعالیت می‌کند، باید شانس موفقیت را تا حد زیادی افزایش دهد.»

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، برخی از کاربران ارزهای دیجیتال با خرید مستقیم دستگاه‌ها از منابعی غیر از سازنده یا نمایندگی رسمی، قربانی کیف پول‌های سخت‌افزاری جعلی شده‌اند. به همین دلیل است که سازندگان کیف پول سخت افزاری مانند Ledger و Trezor همیشه مشتریان خود را تشویق می کنند که کیف پول های سخت افزاری را فقط از نمایندگی های فروش رسمی خریداری کنند.

از آنجایی که برخی مناطق وجود دارند که کیف پول های سخت افزاری به دلیل مسائلی مانند تحریم ها قابل حمل نیستند، شرکت هایی مانند Trezor پیشنهاد کرده اند که منبع باز این دستگاه ها می تواند راه حل باشد. تحلیلگر بیت کوین Trezor، Josef Tetek، به Cointelegraph گفت: “Trezor کاملا متن باز است؛ هر کسی می تواند محصول خود را با استفاده از شماتیک ها و صورتحساب مواد Github بسازد.”

مجله: سؤالات بزرگ: مرگ کریپتوها چه خبر است؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید