سرمایه گذار 131 هزار استیبل کوین را با 0 دلار در طول بازنگری USDR مبادله کرد


به نظر می رسد تلاش برای برداشت استیبل کوین های USDR در بحبوحه بحران نقدینگی به طرز وحشتناکی اشتباه بوده است.

در جریان سقوط دیروز استیبل کوین واقعی دلار آمریکا (USDR) با پشتوانه املاک و مستغلات، به نظر می رسد یک معامله گر 131,350 USDR را با 0 USD Coin (USDC) معامله کرده است که منجر به ضرر کامل سرمایه گذاری شده است.

تا 12 اکتبر گزارش طبق بیانیه شرکت تحلیل بلاک چین Lookonchain، این مبادله در زنجیره BNB از طریق صرافی غیرمتمرکز OpenOcean در زمانی انجام شد که USDR به دلیل بحران نقدینگی تقریباً 50 درصد از ارزش اسمی خود منحرف شده بود. ربات حداکثر ارزش قابل استخراج (MEV) سپس اختلاف را تشخیص داد و از طریق معامله آربیتراژ به سود کل 107002 دلار رسید.

در دوره‌های نقدینگی ضعیف، لغزش در DEX می‌تواند تا 100 درصد برسد. در سپتامبر 2022، کوین تلگراف گزارش داد که یک معامله گر تلاش کرد تا 1.8 میلیون دلار را به صورت مرکب USD (cUSDC) از طریق Uniswap DEX V2 بفروشد و در ازای آن فقط 500 دلار دارایی دریافت کرد. در این مورد، یک MEV معامله آربیتراژی را قبل از اینکه سود بیش از یک میلیون دلاری آن چند ساعت بعد هک شود، انجام داد.

در 11 اکتبر، پس از ادعای کاربران بیش از 10 میلیون استیبل کوین، انحراف USDR رخ داد. علیرغم حمایت 100 درصدی، کمتر از 15 درصد از دارایی های 45 میلیون دلاری آن زمان توسط توکن های پروژه نقدی TNGBL پشتیبانی می شد و مابقی توسط دارایی های املاک و مستغلات توکن شده غیر نقدی پشتیبانی می شد.

به گفته تام وان، تحلیلگر، دارایی های توکن شده بر اساس استاندارد ERC-721 ساخته شده اند که نمی توان آن را برای ایجاد نقدینگی برای بازپرداخت سرمایه گذاران تقسیم کرد. علاوه بر این، خانه‌های زیربنایی را نمی‌توان فوراً برای برآورده کردن تقاضای خروج سرمایه‌گذاران فروخت. در مجموع، خزانه داری واقعی USD قادر به پرداخت بازخریدها نبود که منجر به سقوط اعتماد سرمایه گذاران شد.

مجله: شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی نشان می دهد
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید