کیفرخواست Tornado Cash “نقض آشکار” برخی قوانین را نشان نمی دهد: Coin Center


پیتر ون والکنبورگ، مدیر تحقیقات مرکز کوین، استدلال کرد که میکسر رمزنگاری Tornado Cash یک ارائه دهنده نرم افزار ناشناس است، نه یک انتقال دهنده پول.

گروه حمایت از رمزارز Coin Center از آخرین کیفرخواست دو توسعه‌دهنده سابق Tornado Cash انتقاد کرده و استدلال می‌کند که حقایق ارائه شده نقض آشکار جرایم مربوط به انتقال پول را نشان نمی‌دهند.

از جمله اتهامات دیگر، رومن استورم و سمنوف رومانیایی در 23 اوت توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) به توطئه برای اداره یک تجارت انتقال پول بدون مجوز متهم شدند.

در تفسیر بعدی، پیتر ون والکنبرگ، مدیر تحقیقات مرکز کوین، استدلال می‌کند که به نظر می‌رسد ادعاهای موجود در کیفرخواست با راهنمایی‌های شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده در تضاد است و تورنادو کش این نرم‌افزار را نه تنها برای ارسال پول، بلکه برای انتقال نیز ارائه می‌کند. پول پول را خودش می فرستد.

والکنبورگ نوشت: «در کیفرخواست، تمام متهمان در مورد انتقال پول بدون مجوز این است که «در کار انتقال وجه از طرف مردم» بوده و این کار را بدون ثبت نام در FinCEN انجام داده‌اند.

اما آیا واقعیتی در کیفرخواست وجود دارد که نشان دهد متهمان طبق قانون مربوطه به فعالیتی پرداخته اند که نقل و انتقال پول محسوب می شود؟

او به اظهار نظر FinCEN در مورد آنچه که “خدمات انتقال پول” تحت قانون رازداری بانکی ایالات متحده است، اشاره کرد:

ارائه‌دهنده نرم‌افزار ناشناس یک انتقال دهنده پول نیست.

گزیده ای از راهنمای FinCEN برای ارز مجازی 2019. منبع: FinCEN.

سپس Valkenburgh نقل قول دیگری را نقل می کند که بیان می کند فقط افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند می توانند انتقال دهنده پول در نظر گرفته شوند:

“[A] شخصی که از نرم افزار برای ناشناس کردن تراکنش های خود استفاده می کند، بسته به هدف هر تراکنش، کاربر یا انتقال دهنده پول خواهد بود.»

والکنبورگ استدلال کرد که اگرچه تورنادو کش استفاده از قراردادهای هوشمند پروتکل را برای انتقال پول برای افراد آسان‌تر می‌کند، اما این بدان معنا نیست که توسعه‌دهندگان خود انتقال دهنده‌های پول هستند.

“[But] والکنبورگ توضیح داد که این بدان معنا نیست که آنها اهداکننده هستند زیرا آنها وسایلی را که دیگران برای انتقال پول خود استفاده می کنند فراهم می کنند.

والکنبورگ همچنین از اتهامات موجود در کیفرخواست مبنی بر اینکه استورم و سمنوف کنترل کامل بر قراردادهای هوشمند پروتکل دارند، انتقاد کرد.

قراردادهای هوشمند اتریوم بی ثبات هستند و گاهی اوقات افراد هیچ کنترل، کنترل یا کنترل کاملی بر عملیات خود ندارند. او استدلال کرد که این حقیقت اساسی است که برای تعیین اینکه آیا شخص در حال انتقال پول است یا خیر.

مرتبط با: لابی‌های رمزارز همچنان در تلاشند تا تحریم‌های غیرقانونی تورنادو نقدی را لغو کنند

Coin Center برای اولین بار در اکتبر مخالفت خود را با خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد، زمانی که از این آژانس به دلیل تحریم های بی سابقه و غیرقانونی علیه تورنادو کش شکایت کرد.

کیفرخواست OFAC مدعی است که استورم و سمنوف یک سرویس انتقال پول بدون مجوز را با مشارکت در تجارت انتقال پول از طرف مردم اداره می کردند. آژانس اجرایی ادعا کرد که توسعه دهندگان باید در FinCEN ثبت نام کنند.

سمنوف در 23 اوت به لیست شهروندان و افراد مسدود شده ویژه OFAC اضافه شد، در حالی که استورم در همان روز توسط دفتر تحقیقات فدرال در ایالت واشنگتن دستگیر شد.

الکسی پرتسف، یکی دیگر از بنیانگذاران تورنادو کش، در آگوست 2022 توسط مقامات هلندی زندانی و در اواخر آوریل آزاد شد.

والکنبورگ معتقد است که نتیجه حماسه تورنادو کش تأثیر عمیقی بر حقوق قانونی شهروندان ایالات متحده برای ایجاد و انتشار نرم افزار در آینده خواهد داشت.

مجله: مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه ای برای ایجاد میکسرهای پول ایمن و قانونی
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *