بنیانگذاران تورنادو کش متهم به پولشویی و نقض تحریم ها شدند


رومن سمنوف در لیست افراد تحریم شده OFAC قرار گرفت و رومن استورم در حین ادامه سرکوب ایالات متحده بر روی میکسر کریپتو دستگیر شد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری ایالات متحده (OFAC) رومن سمنوف، یکی از بنیانگذاران «میکسر» ارز رمزنگاری شده Tornado Cash را به فهرست شهروندان و افراد مسدود شده ویژه (SDN) خود اضافه کرد. یکی از بنیانگذاران رومن استورم در همان روز توسط دفتر تحقیقات فدرال و بخش تحقیقات جنایی سرویس درآمد داخلی در ایالت واشنگتن دستگیر شد.

در کیفرخواستی که در 23 اوت منتشر شد، سمنوف و استورم به توطئه برای پولشویی، توطئه برای نقض تحریم ها و تبانی برای اداره یک تجارت انتقال پول غیرقانونی متهم شدند. دو اتهام اول هر کدام حداکثر 20 سال زندان دارند. . مجازات ارسال پول تا پنج سال زندان است.

سمنوف هنوز در حال فرار است. سومین بنیانگذار تورنادو کش، الکسی پرتسف، در اوت 2022 به اتهام پولشویی در هلند دستگیر شد.

مطالب مرتبط: پنج سازمان مجری ایالات متحده کارگروه مبارزه با جرم و جنایت ارز دیجیتال جدید را تشکیل می دهند

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، در بیانیه ای که توسط وزارت دادگستری (DOJ) منتشر شد، گفت:

«همانطور که ادعا شده است […] استورم و سمنوف می‌دانستند که در حالی که علناً ادعا می‌کنند یک سرویس حفظ حریم خصوصی پیشرفته از نظر فنی ارائه می‌کنند، در واقع به هکرها و کلاهبرداران کمک می‌کنند تا ثمره جنایات خود را پنهان کنند.

اقدامات اجرای قانون ادامه سرکوب دولت ایالات متحده علیه تورنادو کش در سال گذشته است. OFAC با قرار دادن آدرس های 44 USD Coin (USDC) و Ether (ETH) در لیست SDN در آگوست 2022، به طور موثر ساکنان ایالات متحده را از استفاده از این سرویس مسدود کرد.

اجرای OFAC Tornado Cash با واکنش شدید جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شده است. Coinbase از شکایت شش نفر که ادعا می کنند وزارت خزانه داری از اختیارات خود برای تحریم میکسر فراتر رفته است، حمایت کرده است. گروه حمایت از Coin Center نیز شکایت مشابهی را مطرح کرده است. تام ایمر، یکی از اعضای طرفدار کریپتو در مجلس نمایندگان ایالات متحده نیز نامه ای به جانت یلن وزیر خزانه داری نوشت و این اقدام را زیر سوال برد.

هر دو DOJ و OFAC به طور خاص به نقش Tornado Cash در پولشویی برای گروه Lazarus، هکرهای مرتبط با کره شمالی که در لیست SDN نیز هستند اشاره می کنند، اما گفته می شود که Tornado Cash در چندین هک دیگر نیز دست داشته است. طبق ادعای وزارت دادگستری، معلوم شد که میکسر بیش از یک میلیارد دلار سود ناعادلانه داشته است.

مجله: Tornado Cash 2.0: مسابقه ای برای ایجاد میکسرهای پول ایمن و قانونی


نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *