وکیل می گوید رومن استورم توسعه دهنده تورنادو کش به قید وثیقه آزاد شده است


برایان کلاین، وکیل رومن استورم، گفت که سازنده در 24 آگوست، یک روز پس از اعلام اتهامات مربوط به پولشویی و سایر تخلفات ادعایی توسط وزارت دادگستری ایالات متحده، به قید وثیقه آزاد شد.

رومن استورم، یکی از بنیانگذاران سرویس اختلاط ارزهای دیجیتال تورنادو کش، که در 23 آگوست به دلیل پولشویی و سایر اتهامات دستگیر شد، مدت کوتاهی پس از بازداشت توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) به قید وثیقه آزاد شد. وکیلش گفت

وکیل استورم، برایان کلاین، در 24 آگوست به ایکس (توئیتر سابق) مراجعه کرد. اعلام استورم با قرار وثیقه آزاد شد.

کلاین گفت که او همچنان “بسیار ناامید” است زیرا دادستان ها توسعه دهنده را به صرف کمک به توسعه نرم افزار سرزنش می کنند. اضافه:

نظریه های حقوقی جدید عواقب خطرناکی برای همه توسعه دهندگان نرم افزار دارد.

وثیقه یک روز بعد از آن صادر شد که وزارت دادگستری ایالات متحده در 23 آگوست دستگیری استورم را در کنار اتهامات علیه بنیانگذاران تورنادو کش استورم و رومن سمنوف اعلام کرد.

مقامات ایالات متحده به طور خاص توسعه دهندگان را به ارائه خدمات Tornado Cash و به اتهام شستشوی بیش از یک میلیارد دلار از “درآمدهای جرم” متهم کردند. اتهامات تکمیلی مربوط به «توطئه برای نقض تحریم‌ها» و «توطئه برای اداره یک تجارت انتقال پول بدون مجوز» است.

وکیل استورم، کلاین، بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مرتبط با: قاضی محاکمه تورنادو کش در اقدامی خلاصه از خزانه داری ایالات متحده حمایت کرد

آخرین اخبار تقریباً یک سال پس از آن منتشر می شود که وزارت خزانه داری ایالات متحده آدرس های مربوط به تورنادو را به فهرست شهروندان ویژه تعیین شده اداره کنترل دارایی های خارجی اضافه کرد. بعداً مقامات هلندی یکی دیگر از توسعه دهندگان Tornado Cash به نام Alexey Pertsev را دستگیر کردند. سازنده در آوریل 2023 پس از نزدیک به نه ماه حبس از زندان آزاد شد.

با این حال، Pertsev و Storm تنها توسعه دهندگان تحت بررسی Tornado Cash نیستند. یکی دیگر از بنیانگذاران، رومن سمنوف، در 23 آگوست به لیست شهروندان و افراد مسدود شده ویژه OFAC اضافه شد. توسعه دهنده رایگان باقی می ماند.

مجله: سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *