TON، XLM، XMR و MKR ممکن است خریداران را جذب کنند اگر بیت کوین به بالای 26500 دلار برسد.


قیمت بیت کوین ثابت ماند اما TON، XLM، XMR و MKR نشانه هایی از حرکت صعودی را نشان می دهند.

بیت کوین (BTC) در این هفته در محدوده محدودی معامله شده است و قصد دارد سومین الگوی شمعی Doji متوالی خود را در نمودار هفتگی شکل دهد. بازارهای ارزهای رمزپایه نتوانستند هیچ حمایتی از بازارهای سهام ایالات متحده دریافت کنند، که هفته را با نت منفی به پایان رساند. در حالی که شاخص S&P 500 1.3 درصد سقوط کرد، نزدک با 1.9 درصد زیان بسته شد.

ضعف بیت کوین چندین آلتکوین را پایین آورده است و اکثر آنها پایین ترین قیمت های چند هفته ای را آزمایش کرده اند. این نشان می‌دهد که بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال در چنگال سختی قرار دارد. بازارهای منفی، شناسایی معاملات صعودی کوتاه مدت را برای خریداران دشوار می کند، زیرا بعید است که رالی ها تداوم داشته باشند. با این حال، ممکن است زمان خوبی برای سرمایه‌گذاران بلندمدت باشد تا سبد سرمایه‌گذاری کنند.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو منبع: سکه 360

بر اساس گزارش اخیر از Amberdata، 24 درصد از شرکت های مدیریت دارایی، مدیران ارشد را برای اجرای استراتژی های دیجیتال منصوب می کنند. در نتیجه، 13 درصد شرکت‌های بیشتری قصد اتخاذ استراتژی دارایی دیجیتال را دارند. در این گزارش آمده است که این “جدی بودن اجرا و همچنین مشارکت مدیریت ارشد” را نشان می دهد.

آیا بیت کوین می تواند افزایش یابد و علاقه به آلت کوین ها را افزایش دهد؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که در کوتاه مدت امیدوارکننده هستند، بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته نزدیک به 26000 دلار معامله شده است که نشان دهنده کشمکش بین گاوها و خرس ها است.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

کاهش میانگین متحرک نشان دهنده یک مزیت برای خرس ها است، اما واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. شاخص ها مزیت واضحی به گاو نر و خرس نمی دهند.

بنابراین، بهتر است قبل از انجام شرط‌بندی‌های بزرگ صبر کنید تا قیمت یا بالای 26500 دلار بماند یا به زیر 24800 دلار سقوط کند.

اگر گاوها مانع 26500 دلاری را بشکنند، جفت BTC/USDT می تواند به سمت مقاومت سربار در 28143 دلار افزایش یابد. از سوی دیگر، کاهش زیر 24800 دلار می تواند راه را برای سقوط به 20000 دلار هموار کند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

قیمت نزدیک به میانگین های متحرک در نمودار 4 ساعته معامله می شود که نشان دهنده بی تفاوتی گاوها و خرس ها است. بعید به نظر می رسد که این تجارت با دامنه محدود برای مدت طولانی ادامه یابد و می تواند در چند روز آینده منجر به افزایش دامنه شود.

در جهت صعودی، افزایش بیش از 26500 دلار نشان می دهد که این مزیت به نفع خریداران تبدیل شده است. این می تواند شروع به افزایش به 27,600 دلار و در نهایت 28,143 دلار کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر 25,300 دلار سقوط کند، فروش می تواند شتاب بگیرد و این جفت می تواند پایین ترین سطح روزانه 17 اوت را در 25,166 دلار دوباره آزمایش کند.

تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.69 دلار) بازگشته است. در یک روند صعودی، اصلاح متحرک متحرک نمایی 20 روزه معمولاً فرصت ورود کم خطری را ارائه می دهد.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: نمای معاملاتی

متحرک نمایی 20 روزه احتمالا به عنوان یک پشتیبان قوی عمل می کند. بازگشت مجدد قیمت از متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که احساسات مثبت شده و سرمایه گذاران در حال خرید هستند. جفت TON/USDT ممکن است ابتدا تا 1.89 دلار افزایش یابد و سپس سعی کند تا 2.07 دلار افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت به کاهش خود ادامه دهد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می دهد که گاوها از موقعیت خود خارج می شوند. این می تواند درها را برای کاهش احتمالی به 1.53 دلار نزدیک به میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.45 دلار) باز کند.

نمودار TON/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش کردند قیمت را به زیر نزدیک‌ترین سطح حمایت در 1.72 دلار کاهش دهند، اما گاوها همچنان موضع خود را حفظ کردند. سقوط 20-EMA و RSI در منطقه منفی خطر شکست نزولی را افزایش می دهد.

اگر حمایت 1.72 دلار شکسته شود، جفت می تواند به سمت 1.66 دلار کاهش یابد و سپس به حمایت قوی در 1.53 دلار کاهش یابد. برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند، این نشان دهنده شروع یک بهبود قوی تر به 1.90 دلار و سپس به 2 دلار است.

تحلیل قیمت ستاره

Stellar (XLM) در چند روز گذشته بازیابی هوشمندانه ای را انجام داده است که نشان می دهد خریداران در حال تلاش برای بازگشت هستند.

نمودار روزانه XLM/USDT. منبع: نمای معاملاتی

جفت XLM/USDT در 4 سپتامبر به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.12 دلار) رسید و گاوها تلاش خرس ها را برای پایین آوردن قیمت به زیر این سطح در 5 و 6 سپتامبر ناکام گذاشتند. این نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای تبدیل متحرک نمایی 20 روزه به پشتیبان هستند.

قیمت به SMA 50 روزه (0.13 دلار) رسید که به عنوان یک مانع عمل کرد. یک نکته مثبت کوچک برای خریداران این است که فضای زیادی را رها نکردند. این نشان می دهد که گاوها به سمت خروجی عجله نمی کنند. اگر قیمت بالاتر از SMA 50 روزه باشد، جفت می تواند تا 0.15 دلار و سپس به 0.17 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت باطل خواهد شد.

نمودار 4 ساعته XLM/USDT. منبع: TradingView

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا بهبود را در سطح مقاومت بالای 0.13 دلار متوقف کنند، اما گاوها زمین زیادی را رها نکرده‌اند. بازگشت مجدد در 20-EMA نشان می دهد که پایین ترین سطح همچنان خریداران را به خود جذب می کند. اگر قیمت بالاتر از مقاومت سربار باقی بماند، جفت می‌تواند به سمت بالاتر از 0.15 دلار شروع شود.

اگر خرس ها بخواهند از افزایش قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر 20-EMA برسانند. این می تواند فروش را تسریع کند و قیمت را به سمت 50-SMA سوق دهد.

مرتبط با: 3 دلیل برای ادامه کاهش قیمت پپه در ماه سپتامبر

تحلیل قیمت مونرو

مونرو (XMR) طی چند روز گذشته روند صعودی را حفظ کرده است که نشان دهنده خرید در سطوح پایین تر است. قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (143 دلار) رسیده است که سطح مهمی برای تماشا است.

نمودار روزانه XMR/USDT. منبع: نمای معاملاتی

اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این شروع یک بهبود پایدار خواهد بود. جفت XMR/USDT سپس می‌تواند به SMA 50 روزه (151 دلار) صعود کند، جایی که خرس‌ها دوباره می‌توانند یک دفاع قوی تشکیل دهند. اگر این مانع برطرف شود، جفت می تواند تا 160 دلار افزایش یابد.

ممکن است خرس ها برنامه های دیگری داشته باشند. آنها سعی خواهند کرد از متحرک نمایی 20 روزه محافظت کنند و قیمت را به زیر خط روند صعودی برسانند. اگر آنها بتوانند این کار را انجام دهند، چند ایستگاه دیگر ممکن است زده شود. این می تواند جفت را به 130 دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته XMR/USDT. منبع: TradingView

عمل قیمت در نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث متقارن را نشان می دهد. میانگین‌های متحرک افقی و RSI نزدیک به نقطه میانی نه گاوها و نه خرس‌ها مزیت واضحی را ارائه نمی‌دهند.

اگر قیمت به زیر 50-SMA کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند این جفت را به خط حمایت مثلث بکشانند. برعکس، اگر قیمت به بالای 20-EMA بشکند، جفت می‌تواند به خط مقاومت برسد. شکستن در بالا یا پایین مثلث می تواند نشانه آغاز حرکت روند باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت تولید کننده

این واقعیت که Maker (MKR) بین میانگین های متحرک گیر کرده است، نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است. یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که قیمت بالاتر از خط روند نزولی معامله می شود.

نمودار روزانه MKR/USDT. منبع: نمای معاملاتی

متحرک نمایی 20 روزه (1119 دلار) به تدریج در حال افزایش است اما RSI نزدیک به نقطه میانی حرکت صعودی را نشان نمی دهد. خریداران باید قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه (1157 دلار) حفظ کنند تا نشانه آغاز صعود به 1227 دلار باشد.

اگر قیمت دوباره وارد خط روند نزولی شود، این چشم انداز مثبت ممکن است در کوتاه مدت منسوخ شود. سپس جفت MKR/USDT می تواند تا حمایت قوی 980 دلار کاهش یابد. این سطح احتمالا شاهد خرید قوی توسط گاوها خواهد بود.

نمودار 4 ساعته MKR/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت برای مدتی بین 1083 تا 1170 دلار در نوسان بوده است. میانگین متحرک افقی و RSI در منطقه منفی به یک مزیت جزئی برای فروشندگان اشاره دارد.

از جنبه منفی، پشتیبانی های مهمی که باید مراقب آن باشید 1102 دلار و سپس 1083 دلار است. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و بالاتر از میانگین های متحرک بشکند، این بدان معناست که گاوها در حال بازگشت هستند. این جفت می تواند تا 1170 دلار افزایش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *