تام هنکس، MrBeast و دیگر افراد مشهور در مورد کلاهبرداری‌های AI عمیق هشدار می‌دهند


نمونه‌هایی از افراد مشهور و چهره‌های عمومی در رابطه با دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی، که در آن موارد مشابه کلاهبرداری‌های آنلاین یا تبلیغ محصولات را منتشر می‌کنند، همچنان ظاهر می‌شوند.

هوش مصنوعی (AI) موضوع اصلی بحث در هالیوود در طول سال بوده است و همچنان ادامه دارد، زیرا افراد مشهور متعددی استفاده از شباهت در دیپ فیک های هوش مصنوعی را محکوم کرده اند.

بازیگر تام هنکس، شخصیت یوتیوب معروف به آقای هیولا و روزنامه‌نگار آمریکایی گیل کینگ اخیراً تلاش کرده‌اند به دیپ‌فیک‌های خود پایان دهند.

هنکس اولین نفر از سه نفری بود که پس از انتشار تصویری از این ویدئو در صفحه اینستاگرام خود در تاریخ 1 اکتبر، با گفتن “مواظب باش” و گفت که با آن کاری ندارد، هوش مصنوعی را تشخیص داد.

نسخه هوش مصنوعی هنکس برای معرفی آنچه که او “نوعی طرح دندانپزشکی” می نامد ایجاد شد.

یک روز بعد، در 2 اکتبر، روزنامه نگار آمریکایی و شخصیت تلویزیونی گیل کینگ ویدیوی مشابهی را در اینستاگرام منتشر کرد. اخیراً یک دیپ فیک هوش مصنوعی با استفاده از ویدیویی که او برای تبلیغ برنامه رادیویی خود ساخته بود فاش شد.

جعلی همچنین محصولی را تبلیغ می‌کرد که روزنامه‌نگار گفت نه می‌شناسد و نه از آن حمایت می‌کند. او نوشت: «…آنها صدا و ویدیوی من را تغییر دادند تا به نظر برسد که در حال تبلیغ هستم» و به جامعه خود هشدار داد که «گول نخورند».

کینگ نظرات زیادی در حمایت و ابراز نگرانی در مورد “ترسناک بودن” این دیپ فیک های هوش مصنوعی دریافت کرد.

سپس، در 3 اکتبر، شخصیت یوتیوب، جیمز دونالدسون، معروف به MrBeast، یک دیپ فیک ساخته شده توسط هوش مصنوعی از خود در پلتفرم رسانه اجتماعی X را محکوم کرد. در این مثال، به نظر می رسد MrBeast در حال تبلیغ یک کلاهبرداری برای برنده شدن یک آیفون 15 پرو است.

پست‌های این شخصیت رسانه‌ای به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌گفت: «آیا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای مقابله با افزایش دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی آماده هستند؟ “این یک مشکل جدی است.”

یکی از کاربران X در مورد پست MrBeast اظهار داشت که آنها این تبلیغ را در TikTok خود دریافت کرده اند، در حالی که کاربر دیگری نسبت به ظهور گسترده دیپ فیک های هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرد.

در حالی که هیچ قانون رسمی در مورد دیپ فیک های هوش مصنوعی ایجاد یا اجرا نشده است، قانونگذاران در ایالات متحده در حال بررسی تنظیم دیپ فیک های سیاسی قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2024 هستند.

مرتبط با: دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی در جعل تأیید KYC بهتر می‌شوند – مدیر Binance

اما استودیوهای سرگرمی هالیوود و بازیگران در حال مذاکره برای استفاده از هوش مصنوعی در آینده تولیدات هستند. اعضای SAG-AFTRA هوش مصنوعی را به عنوان بخشی از اعتصاب فعلی خود که از تابستان ادامه دارد، گنجانده اند.

پیشنهاد استودیوها پیشنهاد می‌کرد که هنرمندان پس‌زمینه اسکن شوند، فقط یک روز هزینه دریافت کنند و سپس تمام مالکیت اسکن، تصویر و شبیه‌سازی به شرکت‌ها منتقل شود.

اگرچه اعتصاب انجمن نویسندگان در نهایت به پایان رسید، از جمله شرایط استفاده از هوش مصنوعی در زمینه مواد نوشتاری در صنعت سرگرمی، اما اعتصاب مورد بحث هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید