نماینده تام ایمر، لایحه ضد CBDC را دوباره به کنگره ارائه کرد


این لایحه فدرال رزرو را از صدور CBDC محدود می کند، که تام ایمر آن را ابزاری نظارتی نامید که “شیوه زندگی آمریکایی را تضعیف می کند”.

قانونی با هدف جلوگیری از «بوروکرات‌های منتخب در واشنگتن» از انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) توسط نماینده تام ایمر مجدداً معرفی شده است.

در 12 سپتامبر، Emmer و 49 حامی اصلی “لایحه ایالتی ضد نظارت CBDC” را در مجلس نمایندگان ایالات متحده احیا کردند، ظاهراً برای محافظت از حقوق آمریکایی ها در حفظ حریم خصوصی مالی.

ایمر جمهوری خواه در بیانیه ای گفت: «دولت روشن کرده است: پرزیدنت بایدن مایل است حق مردم آمریکا برای حفظ حریم خصوصی مالی را برای یک CBDC به سبک نظارتی به خطر بیاندازد.

“به همین دلیل است که من قوانین مهم خود را مجدداً معرفی می کنم تا بوروکرات های منتخب را مهار کنم و اطمینان حاصل کنم که سیاست ارز دیجیتال ایالات متحده از ارزش های حریم خصوصی، حاکمیت فردی و رقابت در بازار آزاد حمایت می کند.”

Emmer برای اولین بار این لایحه را برای CBDC ها در ژانویه 2022 پیشنهاد کرد. این لایحه به طور رسمی در فوریه 2023 به کنگره ارائه شد تا فدرال رزرو را از صدور دلار دیجیتال قابل برنامه ریزی محدود کند. روش زندگی آمریکایی.”

این لایحه به طور خاص فدرال رزرو را از صدور CBDC برای افراد منع می کند. ایمر می گوید که این امر مانع از تبدیل شدن فدرال رزرو به یک بانک خرده فروشی می شود که می تواند داده های مالی شخصی را جمع آوری کند.

این لایحه همچنین بانک مرکزی را از استفاده از هرگونه CBDC برای اجرای سیاست های پولی منع می کند.

مرتبط با: تام ایمر، نماینده کنگره می گوید گری جنسلر، رئیس SEC، یک “تنظیم کننده مخرب” است.

در ماه مارس، تام ایمر نسبت به تسلیحات پول هشدار داد، زیرا دولت فدرال به دنبال حفظ و گسترش کنترل مالی است.

رابرت اف کندی جونیور، کاندیدای ریاست جمهوری ایالات متحده، در ماه مه این احساس را تکرار کرد و گفت: “به همین دلیل است که من با CBDC ها مخالفم، که قدرت دولت را برای سرکوب مخالفان با قطع دسترسی به منابع مالی با کلیک یک دکمه به شدت افزایش می دهد.”

سایر حامیان قانون ضد نظارت CBDC شامل سناتورهای فرانسوی هیل، وارن دیویدسون و مایک فلود هستند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *