Token2049 سنگاپور را مجذوب خود می کند، Huobi برای دهمین سالگرد خود نام تجاری خود را تغییر می دهد: Asia Express


حماسه 3AC همچنان ادامه دارد، Token 2049 در سنگاپور راه اندازی می شود و CoffeeDAO به کافه های خانوادگی در استارباکس رونق می بخشد.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

یکی از بزرگترین کنفرانس‌های رمزنگاری سال، Token 2049 در این رویداد دو روزه در سنگاپور، رکورد 10000 شرکت‌کننده، 300 سخنران و 5000 شرکت را جذب کرد.

شرکت‌کنندگانی که از سپتامبر 1314 وارد نمایشگاه و مرکز کنوانسیون مارینا بی سندز می‌شدند، با ضربات پرانرژی Polyhedra DJ مورد استقبال قرار گرفتند و به دنبال آن غرفه‌هایی که آخرین نوآوری‌ها در صنعت بلاک چین را به نمایش می‌گذاشتند. امسال علاوه بر نمایش اصلی، بیش از 400 رویداد جانبی برگزار شد.

یکی از مهمترین اعلامیه های منتشر شده در این رویداد این بود که KXVC، یکی از شرکت های تابعه Kasikornbank، بزرگترین بانک تایلند با 20 میلیون مشتری، یک صندوق 100 میلیون دلاری را به شرکت های Web3، هوش مصنوعی و فناوری عمیق مستقر در آسیای جنوب شرقی راه اندازی کرد. KXVC نوشت:

«KXVC برای Web3 زیرساخت‌های Web3، اعتبارسنجی گره‌ها، ارائه‌دهندگان RPC، میان‌افزار، فناوری‌های مدولار، حریم خصوصی، ZKP، کیف پول‌ها، L1/L2s جایگزین، اوراق بهادار مشترک، LsdFi و مصرف‌کننده‌سازی NFT را هدف قرار می‌دهد.»

در مورد هوش مصنوعی، این شرکت گفت که سرمایه‌گذاری در «هوش مصنوعی متمرکز بر مصرف‌کننده، امنیت سایبری، ابزارهای یادگیری هوش مصنوعی/ماشین (مانند پلت‌فرم‌های توزیع، حاشیه‌نویسی داده‌ها، بهینه‌سازی مدل) و ابتکارات هوش مصنوعی مبتنی بر مشکل را در اولویت قرار خواهد داد.

این صندوق توسط Jom Vimolnoht، رئیس گروه Kasikorn Business Technology Group Krating Poonpol و مدیر عامل KXVC مدیریت خواهد شد. به گفته KXVC، Poonpol به عنوان یک سرمایه گذار خطرپذیر، بیش از 100 سرمایه گذاری، چهار تک شاخ و 10 خروجی در پنج صندوق دارد. در همین حال، Vimolnoht 400 میلیون دلار سرمایه گذاری استارت آپی را مدیریت کرد و از 35 استارت آپ در منطقه حمایت کرد.

رویداد اصلی Token2049 در سنگاپور (Cointelegraph)

در 15 سپتامبر، Mantle Network، راه حل مقیاس دو لایه اتریوم، یک صندوق توسعه 200 میلیون دلاری را برای تسریع اکوسیستم راه اندازی کرد. خریداران اولیه عبارتند از LiquidX، یک استودیوی راه اندازی لایه کاربردی که شرکت های Web3 را می سازد. Valent، یک بازار پول غیرمتمرکز که به بررسی تامین مالی مشتقات سهام نقدینگی (LSDFi) می پردازد. و Range Protocol، یک پلتفرم و اکوسیستم مدیریت دارایی‌های زنجیره‌ای همه‌جانبه.

شبکه Mantle، که قبلاً BitDAO نام داشت، با راه‌اندازی یک صندوق بازی‌های بلاک چین 500 میلیون دلاری در نوامبر 2021، نقش مهمی در احیای جوامع بلاک چین ایفا کرد.

در ماه مه 2023، BitDAO (BIT) پیشنهاد حاکمیت اتحادیه “One Brand, One Token” را تصویب کرد که نام شبکه را به Mantle تغییر داد، با 235 میلیون توکن BIT رای مثبت و 988 بیت رای منفی.

Token2049’s OKX Main Stage (Cointelegraph)

CoffeeDAO پتانسیل بازاریابی کافی شاپ ها را نشانه گذاری می کند

یک سازمان مستقل جدید و غیرمتمرکز به نام CoffeeDAO با کافه‌های سراسر جهان همکاری می‌کند تا در ازای قهوه رایگان، پتانسیل بازار خود را باز کند.

در یک نمایش زنده در قهوه‌فروشی Chye Seng Huat Hardware در سنگاپور، Cheney Cheng یکی از بنیانگذاران CoffeeDAO به کوین تلگراف نشان داد که چگونه با اسکن بارکد ساده، تا چهار قهوه رایگان در فروشگاه دریافت کنید و در نتیجه چهار ژتون قهوه ضرب شده است. در Polygon، می توان آن را مستقیماً با قهوه جایگزین کرد. مشتریان نه تنها در هر بازدید توکن های airdrop دریافت می کنند، بلکه «امتیاز وفاداری» را می توان در کافه های دیگر خرج کرد.

همچنین بخوانید
امکانات

آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟

امکانات

در حال افتتاح… چرا دانشکده های حقوق بیشتری بلاک چین، DeFi و NFT را آموزش نمی دهند؟

به گفته چنی، این مفهوم همه چیز در مورد محله است. این امر به فروشگاه‌های مام و پاپ امکان رقابت با استارباکس و مک‌دونالد را می‌دهد. به غیر از مشتریان، یک برنامه ارجاع وجود دارد که در آن افراد می توانند تا 200 توکن قهوه (200 فنجان اسپرسو) را برای کافه های پذیرفته شده در برنامه دریافت کنند. تاکنون بیش از 15 کافه در سنگاپور و هنگ کنگ با CoffeeDAO همکاری کرده اند.

CoffeeDAO در فروشگاه قهوه سخت افزار Chye Seng Huat در سنگاپور (Cointelegraph)

آیا Huobi Global نام خود را به HTX تغییر می دهد؟

صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global نام خود را به کلمه ای تغییر می دهد که در آن “H” مخفف Huobi، “T” مخفف پروژه بلاک چین جاستین سان Tron، و “X” مخفف 10 سالگی صرافی است. نام جدید همچنین به طرز وحشتناکی شبیه به صرافی ارز دیجیتال FTX است که اکنون ورشکسته شده است.

بر اساس اطلاعیه مورخ 13 سپتامبر، تغییر نام تجاری با اهداف دوره جدید صرافی “گسترش جهانی، اکوسیستم در حال تکامل، تاثیر ثروت، امنیت و انطباق” مطابقت دارد.

جاستین سان، مالک واقعی HTX، در کنفرانس مطبوعاتی Token2049 گفت که نام جدید برای کاربران غیرچینی این صرافی نیز طراحی شده است، و دلیل آن را دشواری تلفظ “Huobi” برای خارجی ها عنوان کرد.

HTX از ابتدای سال، اندکی پس از خرید سهام و سرکوب شورش کارکنان توسط سان، دچار آشفتگی شده است. ادوارد چن، مدیر عامل HTX Ventures، اعلام کرد که این صرافی علیرغم تمجید از ارقام عالی درآمد و سود، تعداد کار خود را از 2500 به 900 در ابتدای سال کاهش داده است. ماه گذشته، صرافی این که در آستانه ورشکستگی بوده و پلیس چین مدیران ارشد آن را دستگیر کرده است، تکذیب کرد.

دیر رسیدن عدالت به 3AC

به نظر می رسد بالاخره عدالت برای زو سو و کایل دیویس، هر دو از بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری سنگاپوری Three Arrows Capital (3AC)، که شرکت 3.5 میلیارد دلاری را در سال 2022 منفجر کردند و سپس درگیر یک بازی جبرانی شدند، رسید. . در صورت امکان با طلبکاران

در بیانیه‌ای به تاریخ 14 سپتامبر، مقام پولی سنگاپور (MAS) ژو و دیویس را مورد توبیخ قرار داد و این دو را از فعالیت‌های مخاطره‌آمیز در بازارهای سرمایه تحت نظارت دولت شهر به مدت 9 سال منع کرد. طبق MAS، رفتار نادرست شامل موارد زیر است:

(i) ارائه اطلاعات نادرست به MAS [on 3AC]; (2) عدم اطلاع MAS از تغییرات در مدیریت و سهامداران آقای ژو و آقای دیویس. و (iii) فراتر رفتن از دارایی های زیر آستانه مدیریت مجاز برای یک شرکت مدیریت صندوق ثبت شده.

بیش از یک سال بعد، 3AC هنوز در ورشکستگی است و هیچ اتهام جنایی علیه دیویس یا ژو در هیچ حوزه قضایی ثبت نشده است. ماه گذشته، یک اشتباه شرم آور که دیویس را شهروند ایالات متحده به جای یک شهروند سنگاپور فرض می کرد، خدمات دادگاه او را در دادگاه های ورشکستگی ایالات متحده باطل کرد، که تا به امروز بیش از 30 میلیون دلار برای او هزینه داشته است. دیویس و ژو هم اکنون در زمین سنگاپور تمرین کرده اند.

بنیانگذاران 3AC، کایل دیویس (اول از چپ) و زو سو (نفر دوم از چپ) (توئیتر)


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *