ذخیره کنندگان توکن هدف اکثر DAO ها را شکست می دهند: مطالعه


این مطالعه همچنین نشان داد که سازمان‌های غیرمتمرکز زمانی بهترین عملکرد را دارند که حول گروهی نزدیک از شرکت‌کنندگان متمرکز ساخته شوند.

یک جفت محقق از دانشگاه تگزاس در آستین و دانشگاه پرینستون مطالعه‌ای را برای تعیین اینکه چگونه توکنیزاسیون بر تمرکززدایی در سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) تأثیر می‌گذارد، انجام دادند. یافته‌های آنها نشان می‌دهد که بسیاری از چالش‌های استقلال به دلایل فردی کاربران برای مشارکت مرتبط است.

طبق تحقیقات آنها، با رشد DAO، مشوق های بیشتری برای شرکت کنندگان مورد نیاز است تا سرمایه گذاری توکن DAO خود را در نظر بگیرند:

«حضور سرمایه‌گذاران یارانه را از کاربران دور می‌کند و در نتیجه به مشارکت آنها آسیب می‌زند. مهمتر از آن، سرمایه‌گذاران حتی می‌توانند اکثریت سهام را در اختیار بگیرند تا کنترل پلتفرم را در دست بگیرند.»

در یک طرح DAO مبتنی بر توکن، به جای داشتن یک مدیر عامل یا رهبر که تصمیمات را اجرا می کند، به شرکت کنندگان فردی از طریق توکن ها اختیارات غیرمتمرکز داده می شود. این از افرادی که DAO را حفظ می کنند از سوء استفاده از شرکت کنندگان جلوگیری می کند زیرا توکن های آنها مانند رای کار می کند.

طبق مقاله تحقیقاتی این تیم، «تفاوت اصلی بین توکن‌ها و اوراق بهادار» این است که توکن‌ها حقی بر خدمات پلتفرم هستند، در حالی که اوراق بهادار حقی بر درآمد آن هستند.

تا زمانی که شرکت‌کنندگان در یک DAO با هدف هماهنگ هستند و مایلند توکن‌های خود را برای رای دادن برای اقداماتی که این علت را بیشتر می‌کنند یا برای خدمات و ابزارهایی که به جامعه ارزش می‌افزایند خرج کنند، DAO تمایل به تکامل دارد.

مرتبط با: صندوق بین المللی پول تغییرات آب و هوایی، DAOs و CBDC را تهدیدی برای جزایر مارشال می بیند و اصلاحات را ترویج می کند

محققان DAO را در طول زمان مدل‌سازی کردند تا تعیین کنند رشد کاربر و توکن‌سازی چگونه بر نتایج تأثیر می‌گذارد. طبق مقاله تحقیقاتی این تیم، یافته اولیه آنها این است که توکن سازی به منظور انتقال مالکیت از سهامداران اولیه به کاربران پلتفرم انجام می شود، اما معامله این است که هیچ نهاد واحدی وجود ندارد که بتواند به مشارکت شبکه یارانه بدهد.

این به وضوح در را برای سرمایه گذاران باز می گذارد تا با DAO های ساخته شده مانند سهام سنتی رفتار کنند.

مایکل سوکین، محقق اصلی، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «توانایی ایجاد بازده بالا به ارزهای دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ای پرداخت آسیب می‌زند، زیرا مردم نمی‌خواهند آن را خرج کنند».


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *