وقت آن است که SEC با Coinbase و Ripple مقابله کند


کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید تشخیص دهد که زمان نهایی کردن شکایات خود علیه Coinbase و Ripple Labs فرا رسیده است.

در هر مورد مهم، لحظه ای فرا می رسد که متوجه می شوید زمان آشتی فرا رسیده است. یک حکم به دلخواه شما نمی شود، یک هیئت منصفه به تیم حقوقی شما نگاه می کند، قاضی روشن می کند که زمان برگزاری یک کنفرانس سازش فرا رسیده است. SEC قاضی آنالیسا تورس v. پس از تصمیم ریپل، وقت آن است که بقیه شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه آزمایشگاه های ریپل و کوین بیس را حل و فصل کنیم.

حمله SEC به ارزهای رمزنگاری شده از یک تعریف قانونی انعطاف‌پذیر استفاده کرد که نشان می‌دهد چه چیزی امنیت را تشکیل می‌دهد که باید در SEC تحت یک آزمایش قانونی که توسط دادگاه عالی در پرونده SEC علیه هاوی در سال 1946 ایجاد شد، ثبت شود. در بیشتر تاریخ خود، SEC از این ابزار برای تعقیب کلاهبرداری‌ها و کلاهبرداری‌ها با واقعیت اقتصادی کمی در پشت آن استفاده کرده است. می توانید درک کنید که چرا قضات تمایل دارند به SEC از شک و تردید بهره مند شوند و این آزمون را در تعدادی از پرونده های تقلب تاریخی به طور فزاینده ای انعطاف پذیر می کند. استفاده از این تست انعطاف‌پذیر برای پیوست کردن پروژه‌های رمزنگاری قانونی متفاوت است و در نهایت راهی برای ثبت پروژه‌های رمزنگاری باقی نمی‌گذارد.

تورس تصمیم گرفت که فروش توکن XRP (XRP) به سرمایه‌گذاران خرد لزوماً به تلاش‌های کارآفرینانه ریپل به‌عنوان یک شرکت مرتبط نیست، و بنابراین در یکی از عناصر آزمون هاوی شکست خورد. این یک چرخش رمزنگاری منحصر به فرد در تست هاوی است. پیوند دادن سرمایه‌گذاری به تلاش‌های کارآفرینانه شخصی که سود را می‌فروشد، در رمزارز دشوارتر خواهد بود زیرا توکن‌ها نشان‌دهنده سود سهام در صادرکننده نیستند. بنابراین، یک خریدار ارز دیجیتال به اندازه سرمایه گذاران سهام در شرکت های سنتی با تلاش های بنیانگذار یک بلاک چین جدید مرتبط نیست.

مرتبط با: دیوان عالی می تواند جنگ رمزنگاری SEC را متوقف کند

این موضوع شکایت SEC علیه کوین بیس را معکوس می کند و کوین بیس از آن مطلع است. زمانی که Coinbase توکن XRP خود را تنها چند ساعت پس از تصمیم تورس دوباره فهرست کرد، پیامی قوی به SEC ارسال کرد. این پیروزی تنها یک پیروزی جزئی بود، اما هدف قرار دادن بازارهای ثانویه در اوراق بهادار کریپتو، مانند تجارت ثانویه در پلتفرم کوین بیس را برای SEC بسیار دشوار می کند.

تمام این تحلیل‌ها حتی شروع به بررسی چالش‌هایی که SEC با دیوان عالی که مشتاق سلطنت در نهادهای اداری است، با دکترین در حال تحول SEC درباره سؤالات کلیدی که می‌تواند جنگ کریپتو را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، آغاز نمی‌کند.

بهترین حرکت SEC در حال حاضر تسویه حساب و انعقاد معامله با Coinbase است. Coinbase یک سال پیش یک شاخه زیتون را به SEC گسترش داد و از قانون‌گذاری برای ایجاد یک فرآیند فهرست‌بندی مناسب برای دارایی‌های کریپتو درخواست کرد. من همین موضوع را حدود شش ماه قبل از جلسه کمیته مشورتی سرمایه گذاران SEC پیشنهاد دادم که رهبری آن را بر عهده داشتم. این کمیته دریافت که توکن‌های رمزنگاری نمی‌توانند به درستی در SEC بدون تطبیق فرآیند فهرست‌بندی ثبت شوند.

هیچ کمبودی از وکلای ارزهای دیجیتال آماده همکاری با SEC برای یافتن یک رژیم نظارتی سازگار برای توکن‌های رمزنگاری وجود ندارد. صدها وکیل اوراق بهادار با فارغ‌التحصیلان SEC یا رشته‌های حقوق وجود دارند که می‌توانند به SEC کمک کنند تا قوانین خود را به همان شیوه‌ای که قوانین خود را برای اوراق بهادار دارای پشتوانه دارایی، شراکت‌های محدود مادر در گذشته تطبیق داده است، تطبیق دهد. تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات و ده ها دارایی ترکیبی و ابزار دارایی دیگر.

مرتبط با: تقاضا قیمت بیت کوین را به 130000 دلار می رساند

بسیاری از الزامات افشا در قوانین افشای SEC در مورد هیئت مدیره، غرامت اجرایی، پیشنهادات سهامداران و صورت های مالی با پروژه های رمزنگاری مطابقت ندارند. چه کسی امروز اتریوم را “ثبت نام” می کند؟ هیچ هیئت مدیره و مدیرعاملی ندارد.

با توجه به اینکه هیچ نهادی عملاً بلاک چین غیرمتمرکز اتریوم را کنترل نمی کند، چه دارایی ها و بدهی هایی در ترازنامه سازمانی وجود دارد که اسنادی درباره اتریوم ارائه می دهد؟ هیچ کدام از اینها مشخص نیست.

و چیزهایی که خریداران دارایی‌های رمزنگاری می‌خواهند بدانند، مانند ممیزی‌های امنیت توکنومیک یا بلاک چین، یا قراردادهای هوشمند مبادلات مالی غیرمتمرکز (DeFi)، در قوانین افشای SEC ذکر نشده‌اند.

بازی مرغ SEC با Coinbase و Ripple باید به پایان برسد زیرا SEC در شرف گمراهی است. راه بهتری وجود دارد که با حاکمیت قانون سازگار باشد. وقت آن رسیده است که SEC با وکلای رمزارز برای ایجاد یک رژیم فهرست بندی و افشای دارایی های رمزنگاری مناسب کار کند و از گفتن «فقط وارد شوید و ثبت نام کنید» را متوقف کند. این رویکرد جایگزین بهتر از خریداران دارایی های رمزنگاری محافظت می کند.

جی دبلیو ورت او دانشیار دانشکده حقوق آنتونین اسکالیا در دانشگاه جورج میسون است. او یک حسابدار پزشکی قانونی رمزارز است و همچنین قانون اوراق بهادار را در Lawrence Law LLC انجام می دهد. او عضو شورای مشورتی هیئت استانداردهای حسابداری مالی و عضو سابق کمیته مشورتی سرمایه گذاران SEC است. او همچنین رهبری آزمایشگاه آزادی کریپتو را بر عهده دارد، یک اتاق فکر که برای تغییر خط مشی مبارزه می کند تا از آزادی و حریم خصوصی توسعه دهندگان و کاربران کریپتو محافظت کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: J.W. Verret

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *