مدیر عامل شرکت Thodex در ترکیه به دلیل عدم ارائه اسناد مالیاتی به زندان محکوم شد


فاروک فاتح اوزر نتوانست مدارک درخواستی را به هیئت بازرسی مالیاتی ارائه کند. او در آن زمان رسمی بودن Thodex را انکار کرد و همین امر او را از ارائه کتاب های درخواستی باز می دارد.

فاروک فاتح اوزر، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Thodex، سه ماه پس از دستگیری در ترکیه، به دلیل عدم ارائه اسناد درخواستی در این پرونده به 7 ماه و 15 روز زندان محکوم شد.

Thodex زمانی یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در ترکیه بود و ناگهان تعطیل شد و اوزر به آلبانی گریخت. پس از اعلام قرمز اینترپل، اوزر به ترکیه تحویل داده شد تا مسئول حدود 2 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاران باشد.

در حالی که اوزر در طول دادگاهی که از 30 اکتبر 2021 در آن محاکمه شده است، بی گناه خود را حفظ کرد، او نتوانست مدارک درخواستی را به هیئت بازرسی مالیاتی ارائه کند. او در آن زمان رسمی بودن Thodex را انکار کرد و همین امر او را از ارائه کتاب های درخواستی باز می دارد. وی همچنین مدعی شد که در آن مدت یک متولی برای اداره تجارت از طرف او تعیین شده است.

بر اساس اخبار روزنامه حریت دیلی نیوز، دادستان اوزر ابتدا به اتهام «قاچاق» بر اساس قانون آیین دادرسی مالیاتی به پنج سال حبس محکوم شد. دادگاه ابتدا این کارآفرین ارز دیجیتال را به یک سال و شش ماه زندان محکوم کرد و سپس این حکم را به هفت ماه و 15 روز کاهش داد. از جمله دلایل کاهش مجازات می توان به روابط اجتماعی اوزر و رفتار و رفتار عمومی او در طول دادگاه اشاره کرد.

اوزر که متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران Thodex علاوه بر اتهامات مربوط به مالیات است، در انتظار جلسه رسیدگی به اتهامات ادعایی است. این کارآفرین همچنان این اتهامات را رد می کند و مدعی است که توسط متهمان راه اندازی شده است.

مرتبط با: ترکیه از هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین برای خدمات عمومی آنلاین استفاده خواهد کرد

مطالعه اخیر شرکت مالیاتی کریپتو سوئدی Divly نشان می دهد که 99.5 درصد از سرمایه گذاران کریپتو در سال 2022 مالیات پرداخت نمی کنند.

سرمایه گذاران کریپتو در سال 2022 مالیات می پردازند. منبع: div

این گزارش تخمین می‌زند که فنلاند با 4.09 درصد در سال 2022، بالاترین نرخ سرمایه‌گذاران کریپتو را دارد که مالیات‌های لازم را بر روی کریپتو پرداخت می‌کنند و پس از آن استرالیا با 3.65 درصد قرار دارد.

با این حال، روش مورد استفاده برای رسیدن به تخمین ها مشکوک است، زیرا گزارش بیان می کند که داده های حجم جستجو ممکن است به طور دقیق تعداد واقعی مالیات دهندگان کریپتو را منعکس نکند، زیرا همه کسانی که مالیات می پردازند اطلاعات مربوط به مالیات کریپتو را به صورت آنلاین جستجو نمی کنند.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *