اظهارات قابل توجه کارولین الیسون: قانون رمزگشایی شده


دوست دختر سابق SBF اعتراف می کند که در زمانی که او مدیرعامل Alameda Research بود، مرتکب کلاهبرداری شده است.

هفته گذشته، حماسه دادگاه FTX دارای عناصری از یک درام تلویزیونی بود، زیرا کارولین الیسون، شریک تجاری و دوست دختر سابق بانکمن-فرید، سم “SBF”، داستان های تکان دهنده ای را در مورد حکومت SBF بر شرکت به اشتراک گذاشت. الیسون اعتراف کرد که در حین خدمت به عنوان مدیرعامل Alameda تحت بانکمن-فرید، مرتکب کلاهبرداری شده است. اما FTX SBF را مستقیماً مسئول سوء استفاده از وجوه کاربران می‌داند و ادعا می‌کند که «سیستم‌هایی را ایجاد کرده است» که منجر به دریافت نزدیک به ۱۴ میلیارد دلار توسط Alameda از این صرافی شده است.

الیسون توضیح داد که وام های بد Alameda باعث ایجاد وحشت در بازار در مورد FTX شد و باعث شد کاربران وجوه خود را برداشت کنند. سپس FTX برداشت‌ها را متوقف کرد تا اوضاع را تحت کنترل درآورد و صرافی ظرف چند روز از کار افتاد. زمانی که یکی از کارمندان شرکت کننده در جلسه از الیسون پرسید که FTX چگونه قصد دارد به مشتریان خود بازپرداخت کند، الیسون گفت که صرافی ارز دیجیتال قصد دارد سرمایه بیشتری برای پر کردن شکاف جمع آوری کند.

او همچنین به دادگاه درباره جاه‌طلبی‌های SBF برای رئیس‌جمهوری آمریکا، تمایلش به «ویران کردن جهان با زدن سکه» و برنامه‌هایش برای جذب سرمایه‌گذاری از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی گفت.

در همین حال، گری وانگ، افسر ارشد سابق فناوری FTX که در دادگاه شهادت داد، به چهار اتهام از جمله توطئه اعتراف کرد.

IRS الزامات گزارش رمز ارز را قبل از سال 2026 پیاده سازی می کند

هفت عضو مجلس سنای ایالات متحده از وزارت خزانه داری و خدمات درآمد داخلی (IRS) خواسته اند تا قانونی را ایجاد کنند که الزامات گزارش مالیاتی خاصی را برای کارگزاران رمزنگاری «تا حد امکان سریع» اعمال کند. گروهی از سناتورهای آمریکایی، از جمله الیزابت وارن و برنی سندرز، از تاخیر دو ساله در اجرای الزامات گزارش مالیات ارزهای دیجیتال که قرار است در سال 2026 برای تراکنش های سال 2025 اجرایی شود، انتقاد کردند. قانونگذاران از تاخیر در اجرای قوانین، تاخیر دو ساله در اجرای الزامات گزارش مالیات ارزهای دیجیتال انتقاد کردند. IRS نزدیک به 50 میلیارد دلار درآمد مالیاتی سالانه را از دست می دهد و به سیاست هایی ادامه می دهد که به بازیگران بد اجازه می دهد از پرداخت مالیات اجتناب کنند.

به خواندن ادامه دهید

DeFi هنوز “خطر قابل توجهی” برای ثبات مالی در اروپا ندارد

اداره بازارهای اوراق بهادار و اروپا (ESMA)، مرجع نظارت بر بازارهای مالی اتحادیه اروپا، مقاله ای در مورد تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و خطراتی که برای بازار اتحادیه اروپا ایجاد می کند منتشر کرد. در گزارشی 22 صفحه ای، ESMA مزایای وعده داده شده DeFi مانند شمول مالی بیشتر، توسعه محصولات مالی نوآورانه و افزایش سرعت، امنیت و هزینه تراکنش های مالی را تایید می کند.

با هشدار در مورد خطرات این فناوری، رگولاتور در حال حاضر به این نتیجه رسیده است که DeFi و ارزهای دیجیتال به طور کلی “خطرات معنی‌داری” برای ثبات مالی ندارند. این به دلیل اندازه نسبتا کوچک آنها و ارتباطات محدود بین ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی سنتی است.

به خواندن ادامه دهید

مالزی پنجمین تبادل دیجیتال را تایید کرد

شرکت هاتا در مالزی تأییدیه اصولی کمیسیون اوراق بهادار مالزی را برای ثبت به عنوان اپراتور بازار شناخته شده برای بورس دارایی دیجیتال و کارگزار دیجیتال دریافت کرده است. این تایید به این معنی است که هاتا می تواند خدمات خود را در عرض شش تا نه ماه راه اندازی کند. Hata پنجمین صرافی دارایی دیجیتال تنظیم شده در مالزی و اولین نهادی خواهد بود که به عنوان یک کارگزار دیجیتال تاییدیه دریافت می کند و به آن امکان می دهد سفارشات معاملاتی سایر صرافی های تنظیم شده را نمایش دهد.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید