ایردراپ ملی تایلند، کاربران دلیو ویران شده، برترین کشور رمزنگاری ویتنام: آسیا اکسپرس


تایلند 10000 بات رمزنگاری را به هر شهروندی می دهد، کاربران دلیو بعید است که تمام سرمایه خود را پس بگیرند، ویتنام اولین کشور جهان در زمینه رمزنگاری است.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

کریپتو UBI تایلند

یک ایردراپ ملی ممکن است به زودی در تایلند برگزار شود که در آن هر شهروند 16 ساله و بالاتر 10000 بات (285 دلار) دریافت خواهد کرد.

بر اساس گزارش های محلی در 30 اوت، حزب حاکم تایلند Pheu Thai با بانک تایلند مشورت خواهد کرد تا توکن “نوع سود 1” مورد نیاز برای ایردراپ را توسعه دهد. راه حل یک زیرساخت مبتنی بر بلاک چین (KYC) خواهد بود که به گفته منابع حداقل شش ماه طول می کشد تا راه اندازی شود. برای تراکنش KYC نیز هزینه ای معادل 100 بات برای هر کاربر دریافت می شود. این مصوبه همچنین نیازمند تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور است.

سرتا تاویسین، توسعه‌دهنده املاک و مستغلات و سرمایه‌گذار کریپتو در 22 آگوست به عنوان نخست‌وزیر فعلی تایلند منصوب شد. در طول مبارزات انتخاباتی، تاویسین وعده داده بود که در صورت انتخاب شدن به قدرت، 10000 بات مشوق درآمد پایه سرانه از طریق «ارز دیجیتال» دریافت کند. در سال 2021، شرکت تاویسین، سانسیری، 15 درصد از سهام ارائه‌دهنده توکن‌سازی دارایی تایلندی X Spring را به مبلغ 1.6 میلیارد بات (45.7 میلیون دلار) خریداری کرد.

موسسه توسعه و تحقیقات تایلند اعلام کرد که تاویسین ایردراپ از محل جمع آوری مالیات در سال مالی 2024 تامین می شود. برآورد بودجه کل پروژه 560 میلیارد بات (16 میلیارد دلار) است.

با این حال، ایردراپ معادل وجوه فیات بات نخواهد بود. گزارش شده است که کاربران فقط می توانند توکن های دیجیتالی را در فاصله چهار کیلومتری محل اقامت خود خرج کنند. توکن ها فقط برای یک دوره شش ماهه معتبر خواهند بود و نمی توان آنها را بازخرید کرد یا برای تسویه بدهی استفاده کرد. انتظار می رود دولت تاویسین تا پایان ماه سپتامبر آغاز به کار کند.

نخست وزیر تایلند سرتا تاویسین (توئیتر)

دارایی های کاربران Delio به نصف کاهش یافته است

خبرهای بد بیشتری برای کاربران وام دهنده مشکل دار بیت کوین کره جنوبی Delio در راه است.

بر اساس اخبار محلی در 30 آگوست، غول وام دهنده کریپتو کره جنوبی که بیش از 1.2 میلیارد دلار بیت کوین و اتر در اختیار دارد، انتظار دارد تنها 50 تا 70 درصد نرخ بازیابی در دارایی های خود داشته باشد. در 14 ژوئن، پس از اینکه هارو اینوست، وام دهنده بیت کوین کره جنوبی اعلام کرد که طرف مقابل در معرض خطر جدی قرار دارد، دلیو سپرده ها و برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد.

در 13 ژوئن، هارو اینوست همچنین پس از ادعاهایی مبنی بر فعالیت های کلاهبرداری علیه اپراتور خود، B&S Holdings، سپرده ها و برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد. هارو اینوست در حال حاضر در مرحله ورشکستگی است. به همین ترتیب، دلیو در حال حاضر توسط مقامات نظارتی کشور به اتهامات کلاهبرداری، اختلاس و نقض اعتماد تحت بررسی است. این پلتفرم قبلاً اعلام کرده بود که برداشت‌ها را از سر می‌گیرد، اما از آن زمان تاکنون چنین جدول زمانی به‌روزرسانی نشده است.

ظاهراً عکسی دفاتر خالی شرکت هارو اینوست پس از اعلامیه را نشان می‌دهد.  (تلگرام)
ظاهراً عکسی که دفاتر خالی شرکت هارو اینوست را پس از اعلام تعطیلی نشان می‌دهد. (تلگرام)

بازار پررونق کریپتو ویتنام

ویتنام در حال حاضر رتبه اول را در جهان در پذیرش کریپتو دارد و 19 درصد از جمعیت بزرگسال 18 تا 64 ساله از دارایی های دیجیتال استفاده می کنند.

این بر اساس گزارش 30 اوت که توسط شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر ویتنامی Kyros Ventures و Coin 68 و Animoca Brands تهیه شده است. در حال حاضر، این کشور آسیای جنوب شرقی میزبان حدود 200 پروژه بلاک چین است و انتظار می رود امسال 109.4 میلیون دلار درآمد از صرافی های رمزنگاری به دست آورد. تخمین زده می شود که تا سال 2027 تعداد کاربران کریپتو در این کشور به 12.37 میلیون نفر برسد.

در میان نکات برجسته، 76 درصد از کاربران ویتنامی رمزارز می گویند که بر اساس توصیه های دوستان خود در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. این رقم 2.5 برابر بیشتر از افراد مورد نظر در ایالات متحده است. حدود 70 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که بازار خرس کریپتو کمتر از یک سال دوام خواهد آورد یا در حال حاضر به پایان رسیده است. تقریباً نیمی از افراد مورد بررسی می‌گویند که صرافی‌های متمرکز به اندازه صرافی‌های غیرمتمرکز مزایایی را ارائه می‌دهند، اما 90 درصد دارندگان کریپتو از صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کنند.

دیدگاه سرمایه گذار ویتنامی در مورد زمستان جاری ارزهای دیجیتال (Kyros Ventures)

بایننس ژاپن 100 سکه را فهرست می کند

در 30 آگوست، مدیر عامل بایننس ژاپن، تسویوشی چینو، یک جلسه توجیهی کسب و کار آنلاین برگزار کرد و در مورد استراتژی توسعه داخلی صرافی بحث کرد. در طول جلسه، چینو گفت که بایننس ژاپن سعی خواهد کرد 100 سکه و توکن را در اسرع وقت فهرست کند.

اخبار محلی بیان می‌کند که بایننس ژاپن در حال حاضر معاملات نقدی ارزهای دیجیتال را در کنار برنامه‌های «Simple Win» ارائه می‌کند. استفاده از معاملات مارجین در حال حاضر در دسترس نیست مگر اینکه بورس مجوز نظارتی را دریافت کرده باشد. این ارائه همچنین نشان داد که تعداد کاربران صرافی اصلی آن، بایننس، از 150 میلیون نفر فراتر رفته و میانگین حجم معاملات روزانه 65 میلیارد دلار است. در اوایل سال جاری، صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس به دلیل شرایط سخت بازار، فعالیت خود را در ژاپن متوقف کرد.

همچنین بخوانید
امکانات

تئوری بازی با DeFi: ایده‌های پیرامون طراحی توکنومیک ملاقات می‌کند

امکانات

آیا می توانید پس از فروپاشی FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟

15 میلیون یوان از شنژن برای ایردراپ

مقامات شهر شنژن در کنفرانسی با حمایت دولت برای ترویج ارز دیجیتالی بانک مرکزی یوان چین (e-CNY CBDC)، 15 میلیون (2.1 میلیون دلار) برای ایردراپ های شهری e-CNY طی سه سال آینده متعهد شدند. Binqquan Wei، معاون بانک کشاورزی شنژن چین، اظهار داشت که در طول آزمایشات، e-CNY یک روش بسیار موثر برای دریافت تراکنش های مصرف کننده از طریق فناوری دفتر کل توزیع شده تغییرناپذیر ثابت کرده است:

“سکو [Our e-CNY CBDC] در حال حاضر بیش از 200 فروشنده دارد که 11 صنعت کلیدی مانند آموزش و پرورش، پذیرایی، خدمات حیوانات خانگی، مراقبت از سالمندان و ورزش را پوشش می دهند.

دولت مرکزی چین به شدت از e-CNY CBDC به عنوان راهی برای احیای اقتصاد کشور در حال مبارزه در بحبوحه رکود قریب الوقوع حمایت می کند. بر اساس آخرین آمار، CBDC سایت های آزمایشی را در 17 استان و 26 شهرستان راه اندازی کرده است که از سال 2021 تاکنون از 123 میلیارد دلار فراتر رفته است.


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *