تایلند فیس بوک را به دلیل کلاهبرداری رمزارز و سایر تبلیغات جعلی تهدید می کند


وزیر دیجیتال تایلند گفته است که اگر فیس بوک در مورد کلاهبرداری ادعایی اقدام نکند، از دادگاه درخواست خواهد کرد تا فیس بوک در این کشور تعطیل شود.

تایلند قصد دارد در صورتی که فیسبوک اقداماتی را برای مقابله با تبلیغات ادعایی سرمایه گذاری و کلاهبرداری رمزنگاری در پلتفرم خود انجام ندهد، حکم تعطیلی فیس بوک را صادر کند.

در 21 آگوست، وزارت اقتصاد و جامعه دیجیتال (MDES) اعلام کرد که بیش از 200000 نفر توسط تبلیغات فیس بوک که شامل کلاهبرداری های رمزنگاری، سرمایه گذاری در مشاغل جعلی و سازمان های دولتی جعلی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار بود فریب خورده اند.

MDES ادعا کرد که تاکتیک‌های محبوبی که توسط کلاهبرداران استفاده می‌شود شامل کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری رمزنگاری و تجارت است. برخی از آگهی‌ها همچنین ادعا می‌کنند که از تصاویر افراد مشهور و چهره‌های برجسته مالی و همچنین وعده‌های 30 درصدی بازده روزانه برای جذب افراد به این طرح‌ها استفاده می‌کنند.

Chaiwut Thanakamanusorn وزیر MDES ادعا کرد که این وزارتخانه این موضوع را با پلتفرم متا در میان گذاشته و نامه‌ای ارسال کرده است، اما قادر به بررسی تبلیغ‌کنندگان نبوده است.

چایووت تاناکامانوسورن در یک کنفرانس مطبوعاتی در 21 اوت در رابطه با طرح دعوی قضایی وزارتخانه علیه فیس بوک. منبع: MDES

این وزارتخانه در حال حاضر در حال جمع‌آوری شواهدی از بیش از 5300 آگهی تقلبی است که می‌گوید – آماده است تا از دادگاه بخواهد تا فیس‌بوک را ظرف هفت روز در پایان ماه تعطیل کند.

مرتبط با: موضع کریپتو هنگ کنگ: مدیران بر Web3 در منطقه تاثیر می گذارند

این وزارتخانه در مورد نحوه عملکرد چنین کلاهبرداری‌هایی هشدار داد و گفت که مصرف‌کنندگان باید مراقب تبلیغاتی باشند که از تصاویر شخصیت‌های عمومی استفاده می‌کنند، همراه با وعده‌های بازدهی بالا و تضمین شده.

سرمایه‌گذاری‌هایی که سرمایه‌گذاری سریع را با پیشنهادات محدود و کسب‌وکارها یا پلتفرم‌های بدون اطلاعات قابل تأیید تحت فشار قرار می‌دهند یا تشویق می‌کنند نیز باید با احتیاط انجام شوند.

کوین تلگراف با متا تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: Web3 Gamer: شایعات کریپتو GTA 6، Dr Who/Sandbox، بررسی NFT توریست تایلندی


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *