تایلند عرضه ارز دیجیتال را به تعویق می اندازد، منتقدان خواستار تحقیق هستند


دولت تایلند راه اندازی برنامه ارز دیجیتال برنامه ریزی شده با هدف تحریک اقتصاد خود را به تعویق انداخته است، در حالی که رهبران مخالفان خواستار تحقیق در مورد این طرح شده اند.

طرح کیف پول دیجیتال تایلند برای پرداخت 10000 بات (274 دلار) به شهروندان بالای 16 سال به تعویق افتاده است، در حالی که منتقدان خواستار تحقیق از کمیسیون انتخابات این کشور شده اند.

به گزارش بانکوک پست، معاون وزیر دارایی تایلند، جولاپون آمورنویوات، اعلام کرد که راه اندازی کیف پول دیجیتال جدید که برای فوریه 2024 برنامه ریزی شده بود، به تعویق افتاده است تا زمان بیشتری برای توسعه این سیستم داده شود.

دولت تایلند امیدوار است از این کیف پول برای توزیع 10000 بات بین شهروندان واجد شرایط در تلاش برای تحریک اقتصاد محلی استفاده کند.

در بیانیه ای، Amornvivat تاکید کرد که دولت زمان بیشتری برای اطمینان از امنیت سیستم پشتیبانی کننده از کیف پول کمک هزینه دیجیتالی می خواهد و مجدداً تأیید کرد که راه اندازی آن در سه ماهه اول سال 2024 انجام خواهد شد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2023 نزدیک می شود – 5 چیز که باید در این هفته در بیت کوین بدانید

بر اساس اخبار رسیده از کشور، کمیته فرعی این برنامه همچنان در حال بررسی منبع بودجه این برنامه است. هزینه طرح کیف پول دیجیتال حزب Pheu Thai 548 میلیارد بات (15 میلیارد دلار) برآورد شده است.

در حالی که دولت قبلاً پیش‌بینی کرده بود که این طرح رشد اقتصادی را تا 5 درصد در سال آینده افزایش می‌دهد، آمورنویوات همچنین پیشنهاد کرد که درآمدهای مالیاتی ناشی از افزایش فعالیت اقتصادی به تأمین مالی بخشی از هزینه‌های برنامه کمک کند.

سناتور سابق تایلندی، روزانا توسیتراکول، نسبت به این پروژه ابراز تردید کرده است و از آن زمان از کمیسیون انتخابات خواسته است تا قانونی بودن طرح پیشنهادی را بررسی کند.

با توجه به اینکه دولت تایلند در نظر دارد از بودجه ملی خود برای تأمین مالی کمک های دیجیتال استفاده کند، سؤالات در مورد کمبود بودجه و پتانسیل افزایش بدهی برای این طرح باعث شده است Tositrakul قانونی بودن این طرح را زیر سوال ببرد.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید